Haber [Soru] Arkadaşlar Paypal hesabıyla Google Playden Oyun alabilirmiyim?

Sponsorlu Bağlantılar

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
[Soru] Arkadaşlar Paypal hesabıyla Google Playden Oyun alabilirmiyim?
arkadaşlar şu bi kaç ay içerisinde yeni telefonuma kavuşucam ve bununla birlikte paypal hesabı açmayı düşünüyorum fakat kafamda bazı sorular var
1- Paypal hesabına mobil ödemeyle para aktarılabilirmi (aktarılamıyorsa neyle aktarılır)
2- Paypal hesabını oluşturunca kredi kartı gibi bir numara verecekmi(bu gereksiz soru :D)
3- Paypal hesabıyla den oyun satın alabilirmiyim nasıl?
Şimdiden teşekkürler.

xpaede

xpaede

Üye
Sorularınızın cevaplarını aktarmaya çalışayım ;

1-Paypal hesabınıza mobil ödeme ile para aktaramazsınız. Paypal hesabınıza bağlayacağınız bir banka hesabı veya kredi kartınız ile Paypal üzerinden güvenli ödeme yapabilirsiniz. Bunun dışında Migros'larda satılan Paypal Ön ödemeli kartlarına para yükletip, bunu Paypal hesabınıza tanıtıp ; kartınızdaki parayı online alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

2-Paypal hesabı oluşturunca kredi kartı gibi bir numara vermeyecek. Paypal'da işlemler sizin sahip olduğunuz bir hesap veya kredi kartı üzerinden gittiği için ; asıl amaç sitelere sizin banka bilgilerinizi vermeyip, güvenliği sağlamaktır.

3-Paypal hesabınız ile bu aşamada Türkiye'den Google Play Market üzerinden uygulama satın alamazsınız. Google bu yeniliği şu anda sadece belirli ülkelere getirmiş durumda ve maalesef Türkiye bu ülkelerden biri değil. Kim bilir belki yakın gelecekte o da olur.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Criver

Üye
-Gidip bi tane İninalKart alabilirsin (Ptt ya da Migros):
Hiçbir kişisel bilgi vermeden alırsın kart ücreti 5 TL
Daha fazla bilgi istiyosan bak

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
ininal kartı duydum hatta almaya karar vermiştim ama aylık ücret kesiyormuş sanırım birde yakınlarda bir türlü migros bulamadım @Criver.
Cevaplarınız için teşekkürler @cancelepoglu fakat mobil ödeme olmadığına üzüldüm peki herhangi bir bankadan kartsız havale yapabiliyormuyuz bir bilgin varmı bu arada çok soru soruyorum özür dilerim.

Criver

Üye
ininal kartı duydum hatta almaya karar vermiştim ama aylık ücret kesiyormuş sanırım birde yakınlarda bir türlü migros bulamadım @Criver.
Cevaplarınız için teşekkürler @cancelepoglu fakat mobil ödeme olmadığına üzüldüm peki herhangi bir bankadan kartsız havale yapabiliyormuyuz bir bilgin varmı bu arada çok soru soruyorum özür dilerim.
Aylık 1TL Kesiyor Çevrende PTT Var mı?Teknosa 'da Petrol Ofisi'nde de Satılıyor Ama Oralardan Doldurtulmuyor!

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
migrosun nerde olduğunu bilmiyorum tek sorun o biraz uzak ama onu biliyorum yinede migros bulmayı denerim olmadı yeni versiyonlu apk dosyaları :/ şu ana kadar hiç te apk kullanmadım kullanmak için root gerekiyormu çünkü tel yenide şimdiden bozmak istemem :S

Criver

Üye
migrosun nerde olduğunu bilmiyorum tek sorun o biraz uzak ama onu biliyorum yinede migros bulmayı denerim olmadı yeni versiyonlu apk dosyaları :/ şu ana kadar hiç te apk kullanmadım kullanmak için root gerekiyormu çünkü tel yenide şimdiden bozmak istemem :S
Hayır Root'a Gerek Yok. Bende Önceden Apk Falan Yüklüyordum Şimdi İninal Kart Alcam :oke: Bir Oyun İçin Hak Yenmez Bence :oke:

kaanslmz

kaanslmz

Üye
arkadaşlar benim de bi sorum var.
örneğin Play Store'dan MC5 satın aldık sonra telefon değişti diyelim, o oyunu ben yeni telefonuma tekrar para vermeden yükleyebilir miyim?

xpaede

xpaede

Üye
arkadaşlar benim de bi sorum var.
örneğin Play Store'dan MC5 satın aldık sonra telefon değişti diyelim, o oyunu ben yeni telefonuma tekrar para vermeden yükleyebilir miyim?

Evet, ayni google hesabinizdan giris yaptiginiz surece telefon farketmeyecektir.

Maalesef havale seçeneği de mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: kaanslmz
elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
peki cevaplarınız için herkeze teşekkürler bu arada hangi telefonu tercih edersiniz?

Son düzenleme:
elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
düzelttim kardeş şimdi bakabilirsin
peki cevaplarınız için herkeze teşekkürler bu arada hangi telefonu tercih edersiniz?

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
Bu ikisi arasında discovery i alabilirsin. 8 GB hafızalı modele hiç yönelme, sıkıntı yaşarsın.
benim aklım LG L90 da kaldı zaten daha sonra Class 10 hafıza kartıda alıcam zaten o yüzden hafıza kartına pek bakmanıza gerek yok benim kuzende LG L7 mi L70 mi ne var ve gayet memnunum diyor.(ama o oyun oynamadığı için :S) yinede başkalarınında görüşlerini almak gerek

xpaede

xpaede

Üye
L90 da discovery e göre hafıza, ekran çözünürlüğü (ekranı hd değil) vs. bazı özellikler düşük. Bunun dışında iki modelin de işlemcileri A7 olduğu için android deneyimi için çok yetersiz kalacaktır.

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
peki 900 tl bir bütçeye hangi teli önerirsin?

xpaede

xpaede

Üye
900 TL bütçe ile önünüzde iki seçenek bulunmakta. Ya Android deneyiminizden feda edecek ekonomik ama günümüz şartlarında en fazla orta klasman ( mid-end ) sayılabilecek bir sıfır cihaz alacaksınız.

Ya da bu bütçeye uyan size yüksek deneyim yaşatacak (high end )ikinci el ama temiz cihazları takipte kalacaksınız.
Benim böyle bir durumda yapacağım şey ; ikinci seçeneği seçmek olurdu zira Android sisteminiz ne kadar sağlamsa sizi o kadar memnun eder. Yavaş bir cihazın ömrü kısa olacağı gibi ; sizi her gün farklı arayışlara itmesi işten değildir.

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
s4 mini yi tercih edermisin yada s3 miniyi?

xpaede

xpaede

Üye
İkisi de orta klasman cihazlar, siz s4 yazdığına bakmayın. S3 sıfır alabilirsiniz ya da ; ikinci el g2 veya nexus 5 alabilirsiniz. Tercihim g2 olurdu burada eğer bulunabilirse.Biraz fiyatlara baktım sizin için. İnternette 900 TL ye garantili temiz G2 ler var.

elmort16

elmort16

Üye
    Konu Sahibi
pek 2. elle aram yok yani normal s3 mü alayım s3minimi cevabını pek anlamadım @cancelepoglu

Üst Alt