Tavsiye Bu iki Notebook'tan hangisini tavsiye edersiniz?

Sponsorlu Bağlantılar

boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Bu iki Notebook'tan hangisini tavsiye edersiniz?
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 1.5-2 ay önce bir öneri istemiştim uzun araştarmalarımdan sonra ''Lenovo W540 20BH002GTX'' notebook aldım projeler grafikler vs vs için. Bu cihazda güvenlikten dolayı oyun oynayamıyorum.Bu yüzden hobi amaçlı bir notebook almak için max. 3100 TL bütce ayırdım. Bir ön araştırma sonrası '' MSI G Series Apache GE60 2PC-090XTR '' ve '' Monster Abra A5 V1.1.1 15.6 '' Notebook arasında bir seçim yapmam lazım MSI FreeDos Monster de ise Linux yüklü. Bunlardan hangisini tercih etmek lazım yada aynı fiyat bandında farklı bir öneride olabilir. Şimdiden teşekkürler.

Superfan

Superfan

Üye
Proje grafik işi varsa 17.3" ekran tavsiye ederim. Yani en azından o monsterın 17.3" liği daha iyi gibi.

• Beğen
Tepkiler: boran9999
boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Proje grafik işi varsa 17.3" ekran tavsiye ederim. Yani en azından o monsterın 17.3" liği daha iyi gibi.

Öncelikle yorum için teşekkürler.

Farklı ekipmanlardan dolayı (Fotoğraf makinası ve ekipmanları yaklaşık 5-6 Kg) aynı sırt çantasına 15.6'' sığıyor daha büyük maalesef sığmıyor. Monster de win.8.1 için driver sıkıntısı olurmu? bu konuda biraz sıkıntılıyım yoksa oldukca iyi bir grafik karta sahip.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Hocam o fiyata neler neler alınır hemen bir araştırma yapayım sizin için.Sırayla link atacağım.
1) 2-) :// 3) Asusta 4gb 850m ekran kartı var. Onu tavsiye ederim.Hemde istediğiniz gibi 15,6 inch

• Beğen
boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Hocam o fiyata neler neler alınır hemen bir araştırma yapayım sizin için.Sırayla link atacağım.
1) 2-) :// 3) Asusta 4gb 850m ekran kartı var. Onu tavsiye ederim.Hemde istediğiniz gibi 15,6 inch

Tavsiye ettiğiniz cihazların hepsine baktım Zaten lenovo Y50 içlerinde en yeni olanı ultra HD panelli olanıda varki oldukca iyi bir cihaz fiyat biraz muamma net bir şey yok piyasaya girince değerlendirilebilir ama son derece sağlam bir cihaz. özellikle işlemci ve grafik kart tabi panel. Ama bu cihaz için az beklemek lazım gibi.

MSI GE60 2PC-090XTR APACHE Kafama en yatan cihaz fiyat oldukca iyi ama freedos +270 TL gibi bir fiyatta işletim sistemi için koyarsak 3300 TL gibi bir rakammı buluyor bana biraz fyüksek geldi.

ASUS N550JK Fiyat olarak 2750 TL ye freedos ve 8 GB ram li modelini buldum istanbul bilişimde var yanlız HDD sorunu var SSD takılabiliyormuş ama buda yaklaşık 500-750 TL gibi bir rakamı buluyor + işletim sistemide ekledikmi 1000 TL gibi bir rakam üzerine koymak lazım bence gereksiz.

MONSTER Arba A7 oldukca iyi donanıma sahip kafama yatan model aslında budur. Bu yazıyı yazarken MONSTER den kemal diye bir arkadaş aradı Windows 8.1 yüklü olarak 2750 TL ye verebileceklerini söyledi fena kafam karıştı :)

Böyle olursa ASUS ve MSI ı elemek zorunda kalıyorum seçenek ya Lenovo Y50 yada MONSTER 2 sinden birini tercih edecem sanırım eğer Lenovo Y50 win.8.1 ila 3000-3100 bandında olursa lenovo tercih edecem olmazsa MONSTER olur marka olarak Kemal bey bir sıkıntı yok desede ben pek tanımadığımdan kocaman bir soru işareti var kafamda.

Invoke

Invoke

Üye
Bende Abra A5 1.1.2 var. Alalı 1 ay kadar oldu, sanırım.
Tanımadığım, bilmediğim daha önce deneyimlemediğim bir markaydı. Sipariş verdikten sonra çok kötü yorumlarda okudum. Siparişleri çok geç gelmiş falan... Neyse siparişim hemen geldi, cihaz gayet iyi. Şu ana dek sorunsuz. Bir sürü oyun oynuyorum.
Tabiki en yüksek ayarlarda. :D Belki hoparlörler biraz kötü gelebilir, onun dışında bence gayet iyi. Aslında o da büyük bir sorun. Zaten öyle kötü değil, benim açımdan sorun yok. 2500'e almıştık, gayet de iyi oldu diye düşünüyorum. Tavsiye de ederim. :D

Son düzenleme:
osmanmert94

osmanmert94

Üye
İşletim sistemine para mı vereceksiniz?

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

• Beğen
Tepkiler: ByKatre
Invoke

Invoke

Üye
Çok mu acayip?

boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Bende Abra A5 1.1.2 var. Alalı 1 ay kadar oldu, sanırım.
Tanımadığım, bilmediğim daha önce deneyimlemediğim bir markaydı. Sipariş verdikten sonra çok kötü yorumlarda okudum. Siparişleri çok geç gelmiş falan... Neyse siparişim hemen geldi, cihaz gayet iyi. Şu ana dek sorunsuz. Bir sürü oyun oynuyorum.
Tabiki en yüksek ayarlarda. :D Belki hoparlörler biraz kötü gelebilir, onun dışında bence gayet iyi. Aslında o da büyük bir sorun. Zaten öyle kötü değil, benim açımdan sorun yok. 2500'e almıştık, gayet de iyi oldu diye düşünüyorum. Tavsiye de ederim. :D
Öncelikle yorum için teşekkürler. 1 arkadaşım daha önerdi yetkili satıcıdan arayan arkadas farklı modelleri de olduğunu ve deneyerek alabilecegimi soyledi. Zaten bayramdan sonraya kaldı bu esnada lenovo y50 de saticilara gelecekmiş o zaman daha doğru karar verebilirim diye düşünüyorum. Bir şey sormak istiyorum panel IPS panelmidir bunu öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

İşletim sistemini işim gereği orjinal almam gerekiyor. 250-300 TL için bir takım şeyleri riske etmemek lazim. Teşekkürler

Invoke

Invoke

Üye
Abi valla bilmiyorum ama sanmıyorum IPS olduğunu. Yine de iyi duruyor ekran, en iyisi adamlara soruver sen. :D

İyi bayramlar.

• Beğen
boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Abi valla bilmiyorum ama sanmıyorum IPS olduğunu. Yine de iyi duruyor ekran, en iyisi adamlara soruver sen. :D

İyi bayramlar.

Kusura bakma kardeşim yazamadım Cihazı pazartesi almam lazım salı günü seyahate cıkacam Monster vs vazgeçtim :)

şu 2 model arasında hangisini tercih edersin fiyatlar neredeyse aynı?

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Alttaki.Sırf karizması için bile alınır.

Invoke

Invoke

Üye
@boran9999
Netten biraz baktım da 850M yeni mimarisi ile daha iyi diyorlar. Diğerinde ssd de var ama ben olsam ikisi arasından ge60 alırdım. :D

İyi yolculuklar, abi.

Son düzenleme:
boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim ama yarın saat 15:30 da uçağım :)

Bu gün itibarıyla MSI GE60 PC-400XTR Apache aldım alışmaya çalışıyorum öneri içinde teşekkürler.

Invoke

Invoke

Üye
Hayırlı olsun. :D

• Beğen

tarik1967

Üye
Dün Monster A7 v 1 1 işlemci i7 4710 lu modeli aldım.
8.1 i kurdum SSD almayı şimdilik düşünmüyorum....
MSI ın da iyi olduğunu biliyorum.. Biraz ağır olduğundan düşünmedim... Hayırlı olsun...

• Beğen
boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Dün Monster A7 v 1 1 işlemci i7 4710 lu modeli aldım.
8.1 i kurdum SSD almayı şimdilik düşünmüyorum....
MSI ın da iyi olduğunu biliyorum.. Biraz ağır olduğundan düşünmedim... Hayırlı olsun...

Teşekkür ederim sizede hayırlı uğurlu olur inşallah Monster lerin çoğunu araştırdım oldukca güçlü donanımlara sahipler kullanıcı yorumlarında bir arkadaşın yazdıklarını okuyunca (ARBA) çok kararsız kaldım. TULPAR lar çok dikkat çekici kasa kaliteleride oldukca iyi ama fiyat olarak çok pahallılar bu yüzden o kadar para vermekte işime gelmedi. GIGABYTE P25K çok almak istiyordum ama kısmet MSI GE60 PC-400XTR Apache imiş sağlık olsun buda kaliteli bir çihaz. Şu an için ısınma vs sorunu yok halen proğram kurmakla uğraşıyorum :). Tekrar hayırlı olsun.

Invoke

Invoke

Üye
Ben ABRA'dan memnunum şimdilik. :D Kötü yorumlar çok muymuş? :/

boran9999

boran9999

Üye
    Konu Sahibi
Ben ABRA'dan memnunum şimdilik. :D Kötü yorumlar çok muymuş? :/
onboard grafik kartıyla ilgiliydi. Sizinde sözünü ettiğiniz ses kalitesiyle ilgilide bir kaç serzenişte okudum gerçi MSI ın ses kaliteside öyle ahım şahımda değilmiş :)

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Bizim Asus X550LN lerin ki çok İyi ses kalitesi.