Öneri hafıza kartına kurulum?

Sponsorlu Bağlantılar

matchless

matchless

Üye
    Konu Sahibi
hafıza kartına kurulum?
galaxy s4 kullanıyordum root yapmadıgım ıcın hafıza kartına her hangı bır oyun yukleyemıyordum. bugun galaxy s5 aldım yıne hafıza sorunu yasıyorum. oyunları tam anlamı ıle hafıza kartına kuran tasıyan herhangı bır program varmı root yapmadan?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
GL to Sd ye bir göz at

matchless

matchless

Üye
    Konu Sahibi
ok bakiyorumroot istiyor bu program da

djsalih91

djsalih91

Üye
rotsuz yok ayrıca rootlayınca da link to sd pek bi işe yaramadı tam taşımadı en güzeli 32gb modeli alıp rahat edecen

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
rootsuz sd karta taşıma marsta su arama benziyor bulman mümkün ama çok çok zor :ehe :ehe

HereİsJohnny

Üye
samsunglarda sdcard0 extSdcard olduğu için rootlasan da tek seferlik işlem oluyor GL to SD tarzı uygulamalar ile. rootlayıp bir de custom rom yüklersen daha basit olur

matchless

matchless

Üye
    Konu Sahibi
tamam rootlayalm. pekı rootladıkdan sonra uygulamaları otomatık kendısı hafızakartınamı kurucak ? ve hafıza kartı degıstırme sansım olmuycak ozaman ?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
uygulamayı kullanamanın yollarını youtube ta 10 larca video var biri bir defa izleyin zaten mantığını anlarsınız

TEKNO MANYAK

TEKNO MANYAK

Üye
son sürümde güncelediginden eminmisin samsunglar android 4.3 sd karta tasıma olayını eklemişlerdi ama belki 4.4de kaldırmıslardır.

matchless

matchless

Üye
    Konu Sahibi
uygulamayı kullanamanın yollarını youtube ta 10 larca video var biri bir defa izleyin zaten mantığını anlarsınız
youtube den izlicek olsam burda konu acmazdim. konu acdim ki bir baslik altinda saatlerce video izlemeden arama yapmadan bilgi alayim diye. bu forumun amaci da bu degilmi? her konu acani youtube ye yonlendirelim.ozaman maxi cebide kapiyalim? ben burada 2005 den beri bilgi alisverisi yapiyorum. yutup mutup bana lazim deil. geerekeni burdan ogrenirim ogretirim.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
son sürümde güncelediginden eminmisin samsunglar android 4.3 sd karta tasıma olayını eklemişlerdi ama belki 4.4de kaldırmıslardır.
note 2 de 4.4.2 ufn4 stock rom yüklü ve gl to sd yi sorunsuz kullanabiliyorum ama s4 sanırım çalışmayabiliyor çalışması için bazı yöntemler var oda youtube da bir yerde görmüştüm tam hatırlayamadım o yüzden s4 için youtube bakmasını rica etmiştim 4.4.2 ye destek geldi (tabii root hala şart)
note 2 şöyle kullanıyorum önce eğer ilk yüklediyse bir tuturial tafdında bi tatımdan sonra ayar için yeniden başlatılıyor tekrar açılınca da klasörü ayırıp taşınmasını istediğim oyun v ya oyun klasörünü(örn minecraft : games klasörüne maps leri depoluyor 50 60 map toplam 1- 1.5 gb bile tutabiliyor klasör seçip sd karta atbiliyorum
(ama uyarı bazı uygulmalar geç açılabilir çünkü telefonların kendi hafızlarının hem veri yolu hemde kendisi daha hızlı bu yüzde oyunlarda belli harita yüklemelerinde geçikme takılma oluşabilir(işlemciniz 10 ghz bile olsa bu sorunu yaşayabilirsiniz ve sd kartınız eğer UHS 1 ve ya üzri değilse bu işlemde 1 gb den büyük dosyaları taşımayın(UHS= Ultra High Speed kartlar örneğin SanDisk Ultra (veya üzeri ) yani en az 15 mb/s okuma hızı olan bir sd karta sahip olmalısın benim tavsiye sandisk extreme ve ya pro (pro biraz tuzlu ona göre)
taşıma işlemi şöyle
1-klasörü ayır
2-taşıya bas
3-Taşınacak dosyayı seç
4-taşınmasını bekle(bu süre eğer 4 gb lik bir data ve ya obb (tek parça olmak zorunda değil aynı anda 15 oyun bile taşına biliyor o zamanda 15 dk bile sürebiliyor
5-klasörü birleştire bas sonra uygulma içinde oyunun logosundan oyna ya bas ve oynamaya başla
işlem bu kadar
(bu yazı tüm üyelere hitap etmektedir)

Üst Alt