İpucu Ram boşaltmak faydali mi zararlı mi?

Sponsorlu Bağlantılar

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
    Konu Sahibi
Ram boşaltmak faydali mi zararlı mi?
Tüm maxicep ailesinin bayrami mübarek olsun bir sorum olacakti da yine sizden :)
Bugün discoveryde yeni bir şey kesfettim widgetlarda optimize et diye bir widget var ram bosaltiyor sizce faydali mi olur zararli mi?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
olacağını sanmam o gereksiz uygulamaları kapatıyordur sadece

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
sasua42

sasua42

Üye
Ne faydalı ne zararlı kardeşim o anlık ram boşaltımıdır yani gereksiz program kapatır 1 dakikada o gereksiz programlar gine çalışır.
Zaten telefon zorlandığı zaman kendi kendine android ram boşaltır.
Ha tek yararı ram boşaltıp antutu gibi performans testi yaparsan biraz daha yüksek puan alırsın

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
    Konu Sahibi
Ne faydalı ne zararlı kardeşim o anlık ram boşaltımıdır yani gereksiz program kapatır 1 dakikada o gereksiz programlar gine çalışır.
Zaten telefon zorlandığı zaman kendi kendine android ram boşaltır.
Ha tek yararı ram boşaltıp antutu gibi performans testi yaparsan biraz daha yüksek puan alırsın
Yani bugüne kadar bilmiyordum sorun yoktu hiç? Diğer arkadasa da tesekkur ederim Mert i bekliyorum

• Beğen
Tepkiler: sasua42
sasua42

sasua42

Üye
Yani bugüne kadar bilmiyordum sorun yoktu hiç? Diğer arkadasa da tesekkur ederim Mert i bekliyorum
Zararı yoktur kardeşim ama pek fazla yararı da yoktur işte boşaltığın ram 1 dakika sonra geri doluyor

• Beğen
Invoke

Invoke

Üye
Nawy'nin bir konusu vardı, android ram yönetimi ile ilgili bir oku istersen.

Yine de kısaca, androiddeki ram olayı bildiğimiz windowstaki ram olayı gibi değil. Bakıyorsunuz boştaki ram az duruyor ve daha fazla olması gerektiğini düşünüyorsunuz ama öyle değil. Boştaki ram cidden boştaki ramdir, boşa giden ramdir, faydası yoktur. Ram dolarsa eğer zaten sistem kendisi kapatır uygulamayı ve yer açar. O programlar gereksiz.

• Beğen
Tepkiler: ~N.A.W.Y~, sasua42 ve muhammettvurucu
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
    Konu Sahibi
Nawy'nin bir konusu vardı, android ram yönetimi ile ilgili bir oku istersen.

Yine de kısaca, androiddeki ram olayı bildiğimiz windowstaki ram olayı gibi değil. Bakıyorsunuz boştaki ram az duruyor ve daha fazla olması gerektiğini düşünüyorsunuz ama öyle değil. Boştaki ram cidden boştaki ramdir, boşa giden ramdir, faydası yoktur. Ram dolarsa eğer zaten sistem kendisi kapatır uygulamayı ve yer açar. O programlar gereksiz.
Teşekkür ederim bende kullanmıyorum artik :)

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Ağır Oyunlara Girmeden Rami Ve Arka Planda Çalışan Uygulamaları Kapatmak Faydalı :)

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Valla ben en fazla 1 gb kadar düşürebiliyorum sonra kendi yine 2-2.5 gb a kadar açıyo boşuna uğraşmaya gerek yok :D

• Beğen
AHKE

AHKE

Üye
ram boşaltmak iyidir tabi daha önceden girdigin programlar kapanır ama tabi arka planda çalışması gerekenler tekrar aktif olur

• Beğen
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
    Konu Sahibi
Herkese cevaplari için teker teker teşekkür ediyorum cevabimi aldim konu kitlenebilir

metalyalist

Üye
O şekilde lapatmak bence faydasız. Ama telefonu rootlayip greenify uygulamasiyla calisan uygulamalari uyutmak daha mantikli.

• Beğen

tugsahh32

Üye
Bence gereksiz :) gerekli olan telefonu kapatıp dinlendirmen o zaman telefonun daha dinç olur, gün içinde bi 5 dk kapatıp dinlendirsen yeterli olur. gerek oyle optimizasyonlara :)) iyi bayramlar.

• Beğen
muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
    Konu Sahibi
Bence gereksiz :) gerekli olan telefonu kapatıp dinlendirmen o zaman telefonun daha dinç olur, gün içinde bi 5 dk kapatıp dinlendirsen yeterli olur. gerek oyle optimizasyonlara :)) iyi bayramlar.
Teşekkür ederim size de:)

• Beğen
Tepkiler: tugsahh32

Üst Alt