Telefon Tavsiyesi Hem bataryasıyla hem güncelliğiyle bir telefon

Sponsorlu Bağlantılar

anebus

anebus

Üye
    Konu Sahibi
Hem bataryasıyla hem güncelliğiyle bir telefon
Öncelikle tekrardan Merhaba! arkadaşlar.

Yıllar sonra sizleri maxicep üzerinden tekrar görmekten mutluluk duydum.

Eski Symbian kullanıcısı olarak, android'e geçmenin heyecanını yaşıyorum. Herhangi bir telefonda karar kılmadan önce sizlere de danışmak istedim. Konuyu da fazla uzatmadan sizlere hemen kısa bir açıklamayla isteklerimi sunacağım. Bu istekleri karşılayabilecek fiyat/performans açısından da uygun olacak telefon çeşitleri arasında bir seçim yapmak istiyorum.

Oyun kullanıcısı pek değilim, lakin bir iki Roleplay-rpg oyunu da oynayabilirim arasıra (dungeon hunter vb.) Daha çok kullanılabilirlik, ergonomi ve ürün desteğinin yeterliliği daha önemli. Elimde Ipod touch 4s var ve bildiğiniz üzere IOS artık bu ürün ve altına IOS 7 desteği vermiyor. Yeni uygulamaların çoğu bu yüzden yüklenemiyor. Bu yüzden:

1. Telefon güncelleme desteği olmalı
  2. Batarya ömrü tatmin edici olmalı (Oyun oynarken zaten harcayacağı için kastettiğim 3g, wifi ve stand by gibi durumlar)
  3. Ekran 5 inç üstü olmasa daha iyi olabilir (hem ergonomik hem kullanım açısından)
  4. Yedek parça, teknik servis gibi destek birimleri açısından ulaşılabilir olmalı.
Bu özelliklere bakınca aklıma bir haftadır iki telefon geliyor: Nexus 5 ve LG G2. Düşündüm düşündüm bir çıkış yolu bulamadım. Batarya durumunda açık ara farkla LG önde fakat güncellik bakımından Nexus 5 direkt google'a bağlı. Nexus 5'in siyahı da yok hiçbir yerde. LG G2 nin dağıtımcılarının destek yetersizliği hakkında da duyumlar aldım. Ayrıca Nexus 5 niye piyasadan çekiliyor onu da anlamış değilim. Bu iki telefon arasında çok kaldım ama araya başka fikirler yerleştirirseniz araştırma dağarcığımı genişletmek isterim.

İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: wwwhmz

Never Back Down

Never Back Down

Üye
G2

• Beğen
Tepkiler: tatar1926
muratvemine

muratvemine

Üye
Bende senin gibi bir telefon almak istiyordum bi aralar .:) Nexus 6 yı bekle en az 5.3 (muhtemelen 5.5 veya 5.7) ekranla gelicek ayrıca 64 bit işlemci ve 3 gb ram diğer beklenen özellikler arasında batarya konusunu bilemem fakat şarjlı kılıf filan alırsın sorun değil o.Yok beklemicem diyorsan g3 veya g2 alırsın.Zaten nexusun güncelleme politikası 18 ay diye biliyorum.6 8 ayı filan olsa gerek ondan sonra güncellleme almaz heralde garip gibi ama öyle

heathrow

heathrow

Üye
HTC One (güncelleme destegini bilemem ama tasarım açısından on numara, performans açısından da yeterli gelecektir) (M8 pahalı, önceki modeli kast ediyorum)

The SLayeR

The SLayeR

Üye
beklemem dersen g2 ama beklerim diosan arkadasın dediği gbi nexus 6 dsüneblirisn eylül gbi o civarlar tahmnim sürerler piyasaya

anebus

anebus

Üye
    Konu Sahibi
HTC one'i araştıracağım, aslında bir acelem yok ama nexus 6 piyasaya 1.5 üstünden girerse sıkıntı çekerim. bu yaz elime geçen gelirle girişmek istiyorum çünkü bu işe, eylül sonu okul için döneceğimden 1.5 üstü beni zora sokar kışın.

erkinexper

Üye
aynı durumda ben de varım lg g2 ile nexus 5 arasında kaldım ve kararımı verdim nexus 5 almayı kesinleştirdim sebebi ise şöyle her iki telefonu da hatta 3 telefonu da elime aldım nexus 5 lg g2 ve g3 g3 muhteşem bir telefon fakat fiyatı uçuk ve o kadar para da bir telefona veremem g2 ise gayet güzel fakat telefonun içi çok dolu yani telefon 300 mb boş ram ile sana geliyor tabi bunun içinde facebook ve facebook messenger gibi rami çok harcayan uygulamalar da dahil fakat nexus saf android olduğundan her iki cihazdan da hızlı benim alma nedenim bu nexus diğer iki telefondan da içi boş olduğu için akıcı ve hızlı hiçbir zaman takılmaz 1.5 gb ram boş Allah izin verirse çok yakın bir zamanda alacağım benim tavsiyemse şu: eğer pişman olmak istemiyorsan ve telefonun rom görselliğine çok önem vermiyorsan sana da öneririm. Bu arada telefonun piyasadan çekilme nedeni de şu: Telefon developer telefonu olduğu için çoğu teknoloji mağazası getirmedi getirenler ise reklamını yapmadı yani telefonun bir sorunu yok sadece telefon Türkiyede tutulmadı ben bunları bizzat araştırdım gezmediğim sohbet etmediğim adam kalmadı 4 aydır araştırıyorum

fk555897

fk555897

Üye
Güncelleme desteği olarak Nexus 5, bataryada Note 3. Ama bir iPhone alırsan batarya haricinde üzmez. Mesela iPhone 5S.

anebus

anebus

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar şahsen nexus 5 taraftarıyım ben de. Eylül'e kadar düşerse piyasaya almak istiyorum, araştırmaya devam ediyorum. Erkinexper arkadaşın dediği gibi, gereksiz (daha doğrusu markaların kendi) uygulamalar(ıy)la dolu olmasını istemiyorum. Çoğunlukla whatsapp gibi stand by durumlarda netin açık olması gereken uygulamalar kullanacağım. Bu yüzden batarya gücüne de önem veriyorum. Aranızda Sony Xperia Z1 kullanan ya da kullanmış deneyim sahibi arkadaşlara da sormak istiyorum: "Bu telefon da ilgimi çekiyor. Kameraya önem vermiyorum, zaten fotoğraf makinem var, fotoğraf istersem onu kullanırım. Gün ışığında net sayılabilecek bir kamerası olsun yeter. ( bir önceki telefonum Nokia C6'nın fotoğraf kalitesinden memnundum mesela ) Z1 hakkında söyleyebileceğiniz bir şey var mı?"

Gönül nexus 5 istiyor ne yalan söyliyeyim saf android olmasına aldanıyorum yani :)

Invoke

Invoke

Üye
Nexus 5 ya da sonra alacaksan 6 ya da adı artık her ne olursa. :D

tatar1926

Üye
Ben g2 nin 500 mb ramin altına düştüğünü hiç görmedim kullanmadan yorum yapmayın insanları yanlış yonlendirmeyin

MaxipmaN

Üye
500mb bosta bile cok az symbianla falan kıyaslamayin yanı

tatar1926

Üye
Kardeş ben yoğun kullanımda demek istemiştim benim ram 800 1000 arası

bydeathhhone

bydeathhhone

Üye
kesinlikle neXuS 5 al bak keyfine 2300 mAh batarya gayet ideal devir saf android devri

The Shadow

The Shadow

Üye
Nexus 5 al. :oke:

erkinexper

Üye
Ben g2 nin 500 mb ramin altına düştüğünü hiç görmedim kullanmadan yorum yapmayın insanları yanlış yonlendirmeyin
dostum lg g2 babamda var telefonun içi fazla dolu üstüne sen facebbok ve onun gibi ram yiyen uygulama yüklediğinde telefon bu duruma düşüyor şu anda yanımda ve boş ram 482 mb çok rahat düşüyor sıkıntı yapmaz şu an fakat telefonu alıp yıllarca kullanacaklar için sıkıntı çıkarır yani bu telefonda yüksek cpu snapdragon 800 gibi yüksek bi işlemci var bu telefon donmaz :D fakat abartı istemeyenler için nexus 5 derim ekran kalitesi çok yüksek ıps plus da amoled kadar olmasa renkleri iyi verir
Arkadaşlar şahsen nexus 5 taraftarıyım ben de. Eylül'e kadar düşerse piyasaya almak istiyorum, araştırmaya devam ediyorum. Erkinexper arkadaşın dediği gibi, gereksiz (daha doğrusu markaların kendi) uygulamalar(ıy)la dolu olmasını istemiyorum. Çoğunlukla whatsapp gibi stand by durumlarda netin açık olması gereken uygulamalar kullanacağım. Bu yüzden batarya gücüne de önem veriyorum. Aranızda Sony Xperia Z1 kullanan ya da kullanmış deneyim sahibi arkadaşlara da sormak istiyorum: "Bu telefon da ilgimi çekiyor. Kameraya önem vermiyorum, zaten fotoğraf makinem var, fotoğraf istersem onu kullanırım. Gün ışığında net sayılabilecek bir kamerası olsun yeter. ( bir önceki telefonum Nokia C6'nın fotoğraf kalitesinden memnundum mesela ) Z1 hakkında söyleyebileceğiniz bir şey var mı?"

Gönül nexus 5 istiyor ne yalan söyliyeyim saf android olmasına aldanıyorum yani :)
dostum nexus 5 şu an bulmak çok zor bende bulur bulmaz alıcam inşallah :D

bydeathhhone

bydeathhhone

Üye
:)

anebus

anebus

Üye
    Konu Sahibi
nexus 5 bekliyorum arkadaşlar. rom root gibi konularda forumda yeterli bilgi mevcut zannedersem zaten.

0MG90

0MG90

Üye
Nexus senin ilacın:P

Üst Alt