Uygulama Cm 11 rom kullaniyorum

Sponsorlu Bağlantılar

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Cm 11 rom kullaniyorum
Ama yinede ram yetmiyor cihazda 371 mb ram kullanabilme imkani var. Cok az oldugu icin ara sira takilmalar olabiliyor. Size sorum hangi sistem uygulamalarini kaldiriyim. Mesela google play hizmetleri cok ram tuketiyor onu kaldirsam bisey olur mu? Ya da neleri kaldirmaliyim

The Shadow

The Shadow

Üye
Neler var ? Ss at yardimci olayim :) Google play hizmetlerini kaldirma ama :D

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
çok ram tüketiyor o ya keşke kaldırabilsem ama sistem iiçin önemli baya

The Shadow

The Shadow

Üye
Ama gerekli ;)

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
gereksiz her şeyi kaldırdım zaten :D
sosyal uygulamalar çok ram tüketiyor ya messenger ,whatsapp
facebook u yüklesem hele telefonu kullanamıyom hiç

The Shadow

The Shadow

Üye
gereksiz her şeyi kaldırdım zaten :D
sosyal uygulamalar çok ram tüketiyor ya messenger ,whatsapp
facebook u yüklesem hele telefonu kullanamıyom hiç
Tarayicidan gir face e :D Whatsapp i falan dondur istiyosan greenify la musait oldugun zaman girip bakarsin bildirim varmi diye :oke:

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
green fiyde pek işe yaramıyor gibi geldi bana ya :D
şimdi yeniden sıfırlıcam telefonu zaten semaphore kernel atıcam +25 mb gelicek biraz daha telefon rahatlar

• Beğen
Tepkiler: The Shadow
The Shadow

The Shadow

Üye
green fiyde pek işe yaramıyor gibi geldi bana ya :D
şimdi yeniden sıfırlıcam telefonu zaten semaphore kernel atıcam +25 mb gelicek biraz daha telefon rahatlar
:oke: Sifirla sifirla bi yere kadar ama yerlesik hayata gecmen lazim :ehe

• Beğen
Tepkiler: alisait07
byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
aslında telefonu değiştirmenin vakti geldi de geçiyor android de 512 mb ram olmaz olsun

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
overclock varda çalışmıyor cm 11 de kendi kerneli desteklemiyor galiba telefon reboot yapıyor hep hızı aşırtığım zaman

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
zaten telefon 1 ghz ben 1.2 yapıyom kendiğinden başlatıyor hep

Siycey

Siycey

Üye
Kernelle z ram olaylarına bak birde usta toplam ram ve boş ram oranını yaz biraz yardımcı olurum belki benim s3 130-200 mb arası boş ram kalıyor ama hiç takılma yok

Siycey

Siycey

Üye
Overclock konusnunda voltaj yetmediğinde reboot atar telefon yada çok ısındıgında belki voltaj yetmiyodur

byAndroid

byAndroid

Üye
    Konu Sahibi
Kernelle z ram olaylarına bak birde usta toplam ram ve boş ram oranını yaz biraz yardımcı olurum belki benim s3 130-200 mb arası boş ram kalıyor ama hiç takılma yok
z-ram olayınında pek faydasını görmedim telefonda swap alanda var ama
:hmmm Yazilimsaldir o sorun kernel kullandigin rom icin henuz tam kararli hale gelmemistir ondandir :oke:
bende öyle düşünüyorum ama cm nin kendi romu ve kendi telefonun performans ayarlarında var ghz ler
birde benim telefonu 1.4 ghz kullanan çok kişi var ama ben bir türlü bulamadım öyle rom ve kerneli
Overclock konusnunda voltaj yetmediğinde reboot atar telefon yada çok ısındıgında belki voltaj yetmiyodur
onu nasıl yapıcam

Siycey

Siycey

Üye
z-ram olayınında pek faydasını görmedim telefonda swap alanda var ama

bende öyle düşünüyorum ama cm nin kendi romu ve kendi telefonun performans ayarlarında var ghz ler
birde benim telefonu 1.4 ghz kullanan çok kişi var ama ben bir türlü bulamadım öyle rom ve kerneli
onu nasıl yapıcam
Sen telefonun modelini söyle ben sana cm11 uyumlu oc kernel bulayım :)

The Shadow

The Shadow

Üye
Her zaman voltaj etkili olmuyor nedense s3 teki siyah kernelde 1800 mhz de en yuksek voltajda calistirabilirsin ama ayni seyi abyss kernelde yapamazsin ;)

Üst Alt