Karşılaştırma Safir cam vs Gorilla Glass

Sponsorlu Bağlantılar

gamlı.byks

gamlı.byks

Üye
    Konu Sahibi
Safir cam vs Gorilla Glass
Merhaba arkdaşlar dün üye oldum bazı arkadaşlar arasında tartışmalar olmuş ben tartışma yapmak istemiyorum ve tabi konu kirliliğide gelelim soruma

Hangisi daha dayanıklı çizilmeler darebelere vs. bide İPhone 6 da safir cam olacakmış doğru mu bu ?

Berkkk2375

Üye
Bence corning gorilla glass 3 iyi safir camla ilgili konuya değinirsem elmayı pek sevmediğim için araştırmadım

Uygulamaaaaa

fk555897

fk555897

Üye
iPhone 6'da muhtemelen safir ekran kullanılacak. Çok dayanıklı olması tahmin ediliyor. En iyisi iPhone 6 çıktıktan sonra karşılaştırmaları izlemek.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
iPhone 6'da muhtemelen safir ekran kullanılacak. Çok dayanıklı olması tahmin ediliyor. En iyisi iPhone 6 çıktıktan sonra karşılaştırmaları izlemek.

n9/lumia 900'de de corning gorilla glass var, samsung, htc, lg gibi telefonlarda da var. ben bizzat n9'u duvara fırlattım, ekran yüzeyi duvara geldi (tabirle: cuk diye ekran çarptı) dış ekranda (dokunmatik) çizik yoktu ama iç ekranı parçalanmıştı, ekranı değiştikten sonra canavar gibi çalışmaya devam etti. samsung s5'i 1 metreden düşürsem muhtemelen kırılır gibi hissediyorum. benim görüşüm dayanıklılık konusunda malzeme kalitesi ön plana çıkıyor. nokia bu konuda öndeydi (son nokia telefonlarına kadar olan kısım için n9 ve 808) lumia 920'yi ilk çıktığında elime alıp incelediğimde aynı sağlamlık hissini verdi diyemiyorum.

Safir ekranı da merak ediyorum ancak n9/lumia 900 ayarında olmayacaktır.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Safir ekranı bilemiyorum fakat gorilla glas 2li telefon kullanirken ekranin daha cabuk yiprandigini hissettim.Gorilla glas 3'te gercekten ekran cizilmeye karsi oldukca dayanikli.Yalniz malzeme kalitesiyke alakasi var mi bilemiyorum ama kullandiklarim en saglam malzeme kullanan nokia ve htc telefonlari.darbeleri test etmedim tabi :)

Berkkk2375

Üye
Safir cam yontmasından kapaklarda vardı:pro: Zengin işi

Uygulamaaaaa

ilkercemt

Üye
telefonum düştü kırılmadi gorilla glass sağlam demek cok komik açıkçası. telefonun yuvarlatılmış hatlara sahip olması, çercevesi ve asil en önemlisi düşüş açısı ve sans faktörü de var. gorilla belirli seviyede normal cama gore tabi ki bir dayaniklilik sunuyor ancak safir cam tartışmasız daha iyi koruma sağlıyor. Apple'in bu is için ortaklık yaptığı firmanın bir etkinlikte safir cam test videosu vardı onu bulup izleyebilirsiniz..

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Gorilla glass dayanıklı bir cam kabul ama hali hazırda Safir cam kullanan ama çok da bilinmeyen( Normal insanlar tarafından çok bilinmeyen diyeyim :) ) bir marka var: Vertu.

Vertuyu az çok ordan burdan duymuş olabilirsiniz ama bu markanın en önemli özelliği dünyanın en pahalı telefonlarını üretmesi. Malzeme kalitesinden hiç bir şekilde ödün vermeyen markanın kullanıcıları dünyanın ekonomisinin 90% ına sahip olan insanlar. Yani anlayacağınız, safir cam gorillayı döver :)

PriZm

PriZm

Üye
Çıksın hele görelim buradan atıp tutturmaya çalışmanın herhangi bir mantığı yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Invoke

Berkkk2375

Üye
Vertu kulustur telefonlara madeni eşyalar takıp o telefonun birkaç yüz katı fiyatına satan telefon markası değilmi :pro:

Uygulamaaaaa

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
Vertu kulustur telefonlara madeni eşyalar takıp o telefonun birkaç yüz katı fiyatına satan telefon markası değilmi :pro:

Uygulamaaaaa
Sistemleri kullanışlı değildi ama malzeme kalitesi konusunda normal malzemeler kullanmıyorlar. Sadece taşla bitirmiyorlar işi. Ayrıca hatırladığım kadarıyla Androidli iki model çıkartmışlardı.

Üst Alt