S3 Mini Root vs için yardım arkadaşlar

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
S3 Mini Root vs için yardım arkadaşlar
Arkadaşlar 701 kullanıcısıydım daha 5 gün önce ikinci bir telefon olarak S3 mini aldım. :cool Symbian konusunda çok şükür herşeyi biliyorum ama Android konusunda malesef hiçbişey bilmiyorum. :hmmm Malum ilk defa kullanıyorum :D Şimdi arkadaşlar symbianda hack olayı burda root galiba ve o da USB üzerinden yapılıyormuş. Şimdi bana bu konuda yardımcı olabilecek sorularıma sabırla:eller: cevap verecek arkadaşlarım var mı acaba?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Konuya göz atabilirsin 5 dakikani almaz ;)

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Konuya göz atabilirsin 5 dakikani almaz ;)

İyi oldu bak aradım o kadar bulamadım kardeşim sağolasın. Peki birkaç sorum var başlayayım mı sormaya :D neyse işin sakasıydı bu. Şimdi bu modifiye yazılımların hangisi daha güvenilir ve stabil çalışıyor. Bazıları kamera sorunlu bazıları bilmem neresinde şu var filan diyorlar. En sorunsuz olanı hangisi? Bir de verdiğin konuda benim s3 mini ye ait olan sürüm yok :D şans yok ki anasını satayım. Symbian olsaydı şimdiye dünyayı fethetmiştim :D

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
İyi oldu bak aradım o kadar bulamadım kardeşim sağolasın. Peki birkaç sorum var başlayayım mı sormaya :D neyse işin sakasıydı bu. Şimdi bu modifiye yazılımların hangisi daha güvenilir ve stabil çalışıyor. Bazıları kamera sorunlu bazıları bilmem neresinde şu var filan diyorlar. En sorunsuz olanı hangisi? Bir de verdiğin konuda benim s3 mini ye ait olan sürüm yok :D şans yok ki anasını satayım. Symbian olsaydı şimdiye dünyayı fethetmiştim :D
Surumunu google yazarak uygun dosyalara ulasabilirsin ;)

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim çıkan yazılar aşırı uzun ve bana göre anlaşılmaz daha kısaca anlatacak arkadaş arıyorum :D

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Telefonu rootlamak ve ve istediğin bir rom mu kurmak istiyorsun :) elindeki s3 mininin model numarası ne :)

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
eğer sadece root istiyor custom rom falan istemiyorsan daha 3 gün önce kendi s3 mini bu yöntem ile rootladım
kingo root olarak google da veya her hangi bir arama sitesinden kingo root yazarak indirin telefonunuz usb hata ayıklama modunu açıp pc ye bağlayın kingo root açın tek tıkla root edin

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
AP: I8190XXAMG4
CP: I8190XXAMG4
CSC: I8190JVAMH1

Kardeşim root için modifiye olsun illaha demiyorum. Sadece daha stabil ve ram ı rahat ettiren root arıyorum. Sorun çıkarmaması şart :D

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Root ne stableyi bozar ne de Rami rahatsız etmez root android in administrator u gibi

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Root sadece cihazı tamamen yönetmenizi sağlar.Cihazı root yaptıktan sonra costum roomları kurabilirsiniz.Eğer sadece root atmak istiyorsanız yapılacak işlemleri anlatıyım.Fakat dikkatli yapmanızı tavsiye ederim herhangi bir sorun çıkmaz ama tecrübesiz iseniz dikkatli olun.
-Öncelikle telefonunuza uygun rootlu rom dosyasını indirin.Eğer 4.1.1 ise ; Eğer 4.1.2 ise ; rootlu room dosyalarını indirin.
-Ardından rom dosyasını kurmak için odin programını indirin ve kurun ; ( rar şifresi :
-Telefonu kapatın.Tamamen kapandıktan sonra ses kısma+home tuşu+power tuşu 'na basılı tutun.Karşınıza uyarı ekranı gelince ses açma tuşuna basarak telefonu 'Download Moduna' almış olacağız.Ekranın sol üst kısmında odin mode gibi yazı varsa tamamdır.
-Odin programını açın ve telefonu download modundayken usb ile telefonu bilgisayara bağlayın.Odin programında telefonu bağladıktan sonra sol üst köşede yer alan ilk kutucu mavi renk olacaktır ve 'COM' yazısı gelecektir.Eğer bunlar olmamışsa telefon bağlanmamıştır.
-Odinde files kısmında PDA kutusunun yanındaki tiki işaretleyin ve indirip rardan çıkarttığınız rom dosyasınındaki “tar.md5” uzantılı rom dosyasını seçin.
-Option kısmında sadece 'Auto Reboot' ve ' F.Reset Time' seçili olmalıdır.
-Start butonuna basın ve usb bağlantınızın kopmamasına 'kesinlikle' dikkat edin.İşlem 5-6 dakika sürer ve sonunda telefon kendisi açılır.Açıldıktan sonra rootlu rom dosyası kurulmuştur artık telefon rootlu olur.
Tabi standart şeyi söyleyeyim.Bu işlemleri yaparken sorumluluk tamamen size aittir.Ne ben Nede maxicepbu işlemlerde oluşabilecek bir sorundan sorumlu değildir :)

• Beğen
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Hocam daha kolayı var sakın sırf root etmek için odinden rom atmayın kingoroot u tavsiye ediyorum 3 4 gün önce bende kullandım sadece usb hata ayıklama açıkken pc ye bağla kingoroot u çalıştır ve root a bas cihaz 2 dk içinde rootlu

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşlerim çok sağolun yardım çabalarınız için. Öncelikle şunu anlatayım symbianda az çok flash attım aynı işlem neredeyse. Fakat ben root ile custom root arasındaki farkı henüz anlamış değilim. Sanırım symbiandaki gibi hackli flash root , modifiye flash ise custom oluyor. Neyse şöyle anlatayım cihazın stabilitesi bozulmadan yeni görünüş kazandırmak istiyorum. Birkaç konuda gördüm s4 ve s5 gibi yapıyorlar mesela status bardaki butonları tek tuşla tamımını gösterebiliyor ve ekran parlaklığı tamamen ayarlanıyor. Ayrıca üst barı şeffaflaştırıyor vs. Bikaçında kameranın ayarları filan kötüymüş falan filan. İşte mesele bu amma konuştum ve yordum sizi ama kusura bakmayın. Root atma konusunda sıkıntı olmaz sadece şu root ile custom farkı nedir arkadaşlar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Kardeşlerim çok sağolun yardım çabalarınız için. Öncelikle şunu anlatayım symbianda az çok flash attım aynı işlem neredeyse. Fakat ben root ile custom root arasındaki farkı henüz anlamış değilim. Sanırım symbiandaki gibi hackli flash root , modifiye flash ise custom oluyor. Neyse şöyle anlatayım cihazın stabilitesi bozulmadan yeni görünüş kazandırmak istiyorum. Birkaç konuda gördüm s4 ve s5 gibi yapıyorlar mesela status bardaki butonları tek tuşla tamımını gösterebiliyor ve ekran parlaklığı tamamen ayarlanıyor. Ayrıca üst barı şeffaflaştırıyor vs. Bikaçında kameranın ayarları filan kötüymüş falan filan. İşte mesele bu amma konuştum ve yordum sizi ama kusura bakmayın. Root atma konusunda sıkıntı olmaz sadece şu root ile custom farkı nedir arkadaşlar
Android de iki türlü hack var biri root yani administrator diğer custom rom
custom rom cihazın kendi yazılımından farklı tarafsız bir geliştirici tarafından yazılmış kişilerin cihazdan daha iyi yaralanmak istetikleri için kullandığı hack yöntemidir (bu arada hack diyorum ama bu işlem tamamı ile legal :ehe)
Custom rom bir yazılım yani windows 7 ile windows 8 gibi farklı (aklıma daha iyi bir örnek gelmedi)
custom romda arayüz dahil telefonun tüm özelliklerini bile değiştirebilirsiniz yani arayüzde değişiklikler o cihaza yüklenemeyecek uygulamaları kullanmak (desteklemediği değil örn A firmasının özel uygulaması bu uygulama B Markasının cihazına yüklenmemek için tasarlanmış custom romlar ile bu yazılımlar yüklenebilir )
custom rom stabiliteyi değiştirir yani daha iyi yada berbat yapabilir bunun için yedeklerinizi alın(yedekten kastım özellikle efs yedeği(imei numarasını taşır)) bence bir acemiliğnizi atana kadar en fazla root edn bu rom işlerinize istemeseniz bile 3 4 aydan bulaşırsınız

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Android de iki türlü hack var biri root yani administrator diğer custom rom
custom rom cihazın kendi yazılımından farklı tarafsız bir geliştirici tarafından yazılmış kişilerin cihazdan daha iyi yaralanmak istetikleri için kullandığı hack yöntemidir (bu arada hack diyorum ama bu işlem tamamı ile legal :ehe)
Custom rom bir yazılım yani windows 7 ile windows 8 gibi farklı (aklıma daha iyi bir örnek gelmedi)
custom romda arayüz dahil telefonun tüm özelliklerini bile değiştirebilirsiniz yani arayüzde değişiklikler o cihaza yüklenemeyecek uygulamaları kullanmak (desteklemediği değil örn A firmasının özel uygulaması bu uygulama B Markasının cihazına yüklenmemek için tasarlanmış custom romlar ile bu yazılımlar yüklenebilir )
custom rom stabiliteyi değiştirir yani daha iyi yada berbat yapabilir bunun için yedeklerinizi alın(yedekten kastım özellikle efs yedeği(imei numarasını taşır)) bence bir acemiliğnizi atana kadar en fazla root edn bu rom işlerinize istemeseniz bile 3 4 aydan bulaşırsınız
Eyvallah kardeşim güzel anlatmışsın :D az çok benim de düşündüğüm gibi :D symbianla bi farkı yokmuş bu işlemin. Sen yazana kadar biraz daha araştırdım ve galiba custom rootlar arasında sorunsuzu yok gibi :D Bir sorum daha var kardeşim şimdi uygulama ve oyunlar dışında root yapmanın gereği var mı acaba?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Eyvallah kardeşim güzel anlatmışsın :D az çok benim de düşündüğüm gibi :D symbianla bi farkı yokmuş bu işlemin. Sen yazana kadar biraz daha araştırdım ve galiba custom rootlar arasında sorunsuzu yok gibi :D Bir sorum daha var kardeşim şimdi uygulama ve oyunlar dışında root yapmanın gereği var mı acaba?
Oyunlarda sıkıntı çıkmaz ama bazı yazılımlar yetki ister (root) ama bazı şeyler için örneğin arayüzü degistirmek için (launcherlardan bahsetmiyorum (go ,nova )) mesela S5 launcher için S5 rom u kurmalısınız

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
şu an launcher kullanıyoruz zaten forumda arkadaşın verdiği güzel bir launcher vardı gayet de stabil gidiyor sıkıntı yok. Sadece bu yetki içinse kalsın hiç almıyım :D diye düşünmedim değil :D

Üst Alt