note 2 icin sorunsuz root yöntemi hangisi

Sponsorlu Bağlantılar

AHKE

AHKE

Üye
    Konu Sahibi
note 2 icin sorunsuz root yöntemi hangisi
eskiden gingerbreadde falan ne kadar kolay ve sorunsuz root atılıodu samsunglarda sonra yeni sürümler çıktıkça iyice açıkları kapattılar ve knox illetini çıkardılar.araştırdıgıma göre knox sayacı artmadan 4.4.2 ye root yok ama knox sayacı artan olsa bile dogru duzgun yok galiba çunku supersu durduruldu hatası alıo kullanıcılar hep internetteki yorumlarda
note 2 4.4.2 ye göre sorunsuz root yöntemi bilen varsa link atabilirmi

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Evet 4.2.2 ye kadar bile frame ile tek tık ile olurdu ta ki knox belası çıkana kadar . Çözümü şans meselesi artık her zaman olmuyor inan . Odin ile CF root at sonra tabiki süpersu süperuser busybox root check test vs olacak cihazda .sonra cihaz açılınca süper su knoxu devre dışı bıraksın mi diye sorar sen evet derdin yoksa hersey maf olur . Ben böyle yapmıştım ama yine aynısını yapamadım olmadı. Başka çözümler bar mi bilmiyorum zaten bıktım taa L gelene kadar uğraşmam

AHKE

AHKE

Üye
    Konu Sahibi
Evet 4.2.2 ye kadar bile frame ile tek tık ile olurdu ta ki knox belası çıkana kadar . Çözümü şans meselesi artık her zaman olmuyor inan . Odin ile CF root at sonra tabiki süpersu süperuser busybox root check test vs olacak cihazda .sonra cihaz açılınca süper su knoxu devre dışı bıraksın mi diye sorar sen evet derdin yoksa hersey maf olur . Ben böyle yapmıştım ama yine aynısını yapamadım olmadı. Başka çözümler bar mi bilmiyorum zaten bıktım taa L gelene kadar uğraşmam
anladım xda bulurdu her konuda çözümü ama şuan bulamıyolar dogru düzgün note2 için.L gelcek mi bakalım

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Evet kesin gözle L bekliyoruz

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
4.4.2 de kesin root yapmanın tek yolu var oda recoveryden yükleniyor(CWM,TWRP,..vsvs) önce custom recovery yükleyip sonra supersu update.zip flashlayınca root oluyor

AHKE

AHKE

Üye
    Konu Sahibi
4.4.2 de kesin root yapmanın tek yolu var oda recoveryden yükleniyor(CWM,TWRP,..vsvs) önce custom recovery yükleyip sonra supersu update.zip flashlayınca root oluyor
supersu durduruldu hatası aliniyor mu acaba bu yöntemde

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
supersu durduruldu hatası aliniyor mu acaba bu yöntemde
hayır olmaz ama custom recovery gerekiyor yani knox en az 1 oluyor
bu sorun söyle ortaya çıktı supersu ilk açıldığında uptade gerekiyor recoveryniz cwm/twrp mi yoksa normal mi diye soruyor eğer 4.4.2 sürümünü kullanıyorsanız recoverynin hiç bir bir recovery moda girip bakınca anlıyoruzki recovery farklı bunu daha supersu farketmedi bu yüzden uygun uptadeter yok
ama eğer custom recovery varsa indirip note 2 için sorunsuz root edebilirsin
dikkat bu dosyasadece note 2 de denenmiştirSupersu-update i kurmakiçin öncelikle dosyayı telefonun her hangi bir yerine atın(yerini önemli değil ama yerini bilin benim tavsiyem sd kart ana dizni ne atın sonra recovery e girin (custom recovery şart) install from extsdcart yada sdcard1 i seçerek sd kart ana diznine girin soyayı bulup flashlayın reboot edin açılında android sistemi günlleniyor gibi bir yazı ile geç açılıcak ama açılınca supersu var ve girince hata vermiyecek

• Beğen
Tepkiler: AHKE
AHKE

AHKE

Üye
    Konu Sahibi
hayır olmaz ama custom recovery gerekiyor yani knox en az 1 oluyor
bu sorun söyle ortaya çıktı supersu ilk açıldığında uptade gerekiyor recoveryniz cwm/twrp mi yoksa normal mi diye soruyor eğer 4.4.2 sürümünü kullanıyorsanız recoverynin hiç bir bir recovery moda girip bakınca anlıyoruzki recovery farklı bunu daha supersu farketmedi bu yüzden uygun uptadeter yok
ama eğer custom recovery varsa indirip note 2 için sorunsuz root edebilirsin
dikkat bu dosyasadece note 2 de denenmiştirSupersu-update i kurmakiçin öncelikle dosyayı telefonun her hangi bir yerine atın(yerini önemli değil ama yerini bilin benim tavsiyem sd kart ana dizni ne atın sonra recovery e girin (custom recovery şart) install from extsdcart yada sdcard1 i seçerek sd kart ana diznine girin soyayı bulup flashlayın reboot edin açılında android sistemi günlleniyor gibi bir yazı ile geç açılıcak ama açılınca supersu var ve girince hata vermiyecek
tamam anladım cwm yuklucez sonra gingerbreaddeki gibi root işlemini yapcaz

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
tamam anladım cwm yuklucez sonra gingerbreaddeki gibi root işlemini yapcaz
hem evet hem hayır hiç gingerbread deki gibi yapmıyacağız yapacağımız sadece bu cwm yi yükle linkini verdiğim zipi cwm den kur başka hiç bir şeye gerek yok

AHKE

AHKE

Üye
    Konu Sahibi
hem evet hem hayır hiç gingerbread deki gibi yapmıyacağız yapacağımız sadece bu cwm yi yükle linkini verdiğim zipi cwm den kur başka hiç bir şeye gerek yok
gingerbreadde de update dosyasini flasliyoduk tek fark orda stock recovery burada cwm tamam anladim kardesim