Takıntı hastalığı olan var mi?

Sponsorlu Bağlantılar

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Takıntı hastalığı olan var mi?
Merhaba arkadaşlar. Ben cok takıntılı biriym. Bu durum yaşantımı cok kotu etkiliyor. Evden cıkarken kapıyı örttum mu acaba diye hep kontrl ederm. Bazen birkac defa tekrarlarm. Sınavda adımi yazdım mı acaba d4ye dusunur dururum. Ayrıldgm kız arkadasmla kotu sekilde ayrilsakta iyi b4riymis gbi duşunur dururum. Bu durumda takıntilign yanına hayalcilikde giryo galiba. Ornekleri cogaltablrm kolaylıkla. Varmı bu durumda olan kimse. Tekmiyim bu alemde ses verin??

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
son soruna cevaben dünya nüfusu ortada, ayrıca bu psikolojik birşey eğer kendi kendine çözemeyeceksen psikolog diye bir şey var

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Telefon takıntısıyım. 1080 P full HD ekranda bir ölü piksel görsem direk değiştiririm

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Telefon takıntısıyım. 1080 P fu ll HD ekranda bir ölü piksel görsem direk değiştiririm
Keşke sadece telefon gibi tek bir konuda takıntılı olsam. Teknolojk hcbirseye karsı takıntım yok. Bir işi yaptıgıma %100 emin olsam bile mutlaka yaptm mi acaba derim? Ulan diyorum yaptn işte neyn kafasını yaşıyn. Ama yine de o supheyle tekrar bakyorm yaptm mi diye defalrca

BLooD_ReG

BLooD_ReG

Üye
Yemek ve titizlik takıntım var gittiğimiz yerlerin sadece %5 inde yemek yiyebiliyorum

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bende inadına isyanı haram Kufrü normal sanıp kendini savunanlara çok takarim sonra surat asarlar.

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Yemek ve titizlik takıntım var gittiğimiz yerlerin sadece %5 inde yemek yiyebiliyorum
titizlik degil benimki ama yakın sayılr. Bir yemegi begenmezsem onu en iyi ustası yapıp getirse yiyemem. En sevdgm yemeklerdn biri barbunyaydı mesela. Birgun konservede yedim. O gunden buyana agzima surmedm surmemde.

Enes

Enes

Üye
Simetri takıntım var

Enes

Enes

Üye
Simetriyle birlikte gelen telefondaki simgeleri menüde düzenlerken aynı renkler bir araya tonlarına göre sıralanacak şekilde dizme gibi takıntım. Ayrıca artan bi uygulama olursa mesela 4.sayfada tek uygulama var en gereksizini silip yine 3 sayfaya düşürme gibi bişey de var. Ula ben de baya takıntılıymışım :D

• Beğen
Tepkiler: The SLayeR ve BelaMonte
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Simetri evet hem çok güzel hemde çok kötü bi takıntı, bende de var

yunus4554

yunus4554

Üye
bendede ayni sorun var bi isi yaptigimi biliyorum ama icim rahat etmiyor tekrar gidip bakiyorum

The SLayeR

The SLayeR

Üye
Bnde duzen var bi odada yatacaksam uzancaksam otrcaksam ortam daginik.olmucak aga

Superfan

Superfan

Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben cok takıntılı biriym. Bu durum yaşantımı cok kotu etkiliyor. Evden cıkarken kapıyı örttum mu acaba diye hep kontrl ederm. Bazen birkac defa tekrarlarm. Sınavda adımi yazdım mı acaba d4ye dusunur dururum. Ayrıldgm kız arkadasmla kotu sekilde ayrilsakta iyi b4riymis gbi duşunur dururum. Bu durumda takıntilign yanına hayalcilikde giryo galiba. Ornekleri cogaltablrm kolaylıkla. Varmı bu durumda olan kimse. Tekmiyim bu alemde ses verin??

Ben de bunlara benzer şeyler de var, fazlası da var. Mesela; Tuvaletten çıktıktan sonra lambasını sağ kolumun dirseğiyle kapatırım. Aynı dedidiğin gibi %100 olsa bile emin olamam. Sürekli kendimi zorlarım. Örneğin evde küçük topla sektiririm. 15 yapayayım derim. 15 yapana kadar o işi bırakmam yasak olur bana. Sürekli onlara uğraşırım. Sınavlarda her şeyi en az 10 defa kontrol ederim fakat yine emin olamam, kodlamalarımın hepsi en titiz şekildedir. Yina biraz azaldı bu şey ama var hala. Bir başkasının içtiği bardak özel bir bardak mesela, böyle pembe ve büyük. O bardaktan böyle sevmediğim biri içti mi ve ya gıcık kaptığım biri, o bardak isterse elde isterse makinede defalarca yıkansın, ben o bardaktan kesinlikle içmem. Paraya dokunmaktan nefret ederim. Eğer evdeysem, paraya dokundum mu hemen ellerimi yıkarım.2-3 defa sabunla yıkarım. Paranın o pis kokusu geçinceye kadar işte.Belki yıkarım odama giderim koklarım, hala kokarsa tekrar gider tekrar yıkarım yani. Dışarıda, dershanede sıralara oturduğum pantolanla felan hayatta evde koltuğa oturmam.

Yani bunlar çok küçük bir kısmı. Aklıma gelenlerden bazıları. Ama genel olarak benim takıntılarım titizlik, memnuniyet, rahatlık gibi şeyler üzerine..ama her şeyden var tabi. Ben çok olanları söyledim :DBak aklıma en büyük takıntılarımdan biri geldi. Örneğin birinin elini sıktım, para uzattım, bir yere dokundum falan hemen elimi burnuma götürürüm. Parmaklarımı koklarım. O dokunduğum şey kötü kokuyor mu diye...Üstelik bu yaptığım şey bazen çok açık olur. O yüzden öyle esnemişim de elimi ağzıma götürmüşüm gibi yaparım.

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Ben de bunlara benzer şeyler de var, fazlası da var. Mesela; Tuvaletten çıktıktan sonra lambasını sağ kolumun dirseğiyle kapatırım. Aynı dedidiğin gibi %100 olsa bile emin olamam. Sürekli kendimi zorlarım. Örneğin evde küçük topla sektiririm. 15 yapayayım derim. 15 yapana kadar o işi bırakmam yasak olur bana. Sürekli onlara uğraşırım. Sınavlarda her şeyi en az 10 defa kontrol ederim fakat yine emin olamam, kodlamalarımın hepsi en titiz şekildedir. Yina biraz azaldı bu şey ama var hala. Bir başkasının içtiği bardak özel bir bardak mesela, böyle pembe ve büyük. O bardaktan böyle sevmediğim biri içti mi ve ya gıcık kaptığım biri, o bardak isterse elde isterse makinede defalarca yıkansın, ben o bardaktan kesinlikle içmem. Paraya dokunmaktan nefret ederim. Eğer evdeysem, paraya dokundum mu hemen ellerimi yıkarım.2-3 defa sabunla yıkarım. Paranın o pis kokusu geçinceye kadar işte.Belki yıkarım odama giderim koklarım, hala kokarsa tekrar gider tekrar yıkarım yani. Dışarıda, dershanede sıralara oturduğum pantolanla felan hayatta evde koltuğa oturmam.

Yani bunlar çok küçük bir kısmı. Aklıma gelenlerden bazıları. Ama genel olarak benim takıntılarım titizlik, memnuniyet, rahatlık gibi şeyler üzerine..ama her şeyden var tabi. Ben çok olanları söyledim :DBak aklıma en büyük takıntılarımdan biri geldi. Örneğin birinin elini sıktım, para uzattım, bir yere dokundum falan hemen elimi burnuma götürürüm. Parmaklarımı koklarım. O dokunduğum şey kötü kokuyor mu diye...Üstelik bu yaptığım şey bazen çok açık olur. O yüzden öyle esnemişim de elimi ağzıma götürmüşüm gibi yaparım.
bu konuda yalnız olmadgma kendi adıma sevindm senin adına uzuldum:)Bu gibi takıntılardan kurtulmanın yolu yokmu arkadaslar?

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Aşırıya kaçan bi simetri takıntım var
Kumandayı koyduğumda bile yamuk durmama lı duramaz abi niye yamuk dursun ki
Bi ara kullandığım duvar kağıtlari (telefon icin)
İkonlar felan hep simetrik olsun isterdim ondan vazgeçtim allahdan

Mesela niye sadece solda hoparlor var sağda niye yok
Telefonun solunda niye tuş yok sağında var
Bunalra çok takıyorum ama yapacak bisey yok

Enes

Enes

Üye
Bu kontrol takıntısı bende de var bu arada. Misal test sınavda optiğe kitapçık türünü hemen işaretlerim vermeden önce defalarca kontrol ederi ama sınavdan sonra hep yanlış işaretledim ya da işaretlemeyi unuttum kaygısı vardır. Kapıyı kilitleme ve dahası. Bunlardan kurtulma yolu yok sanırım can çıkar huy çıkmaz :)

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Ha bir de bi şeyi biliyosam yada bildiğimi sanıyosam söylemeyince bisey oluyo bana onu söylemek zorundayim
O oyle olnaz böyle olur demezsen bi kötü oluyorum kafama takiliyo kaliyo :D

0MG90

0MG90

Üye
Takıntı olarak benim biraz fazla
Eşyaları kendime göre düzenlerim mesela annem odamı temizledikten sonra ben gidip eşyaları yeniden düzenliyorum bu takıntı olur mu bilmem

Senin biraz rahatlaman lazım tatile falan git

xqz5

Üye
    Konu Sahibi
Ben kendimi bildim bileli böyleyım abicim tatıle gıtsem faydalı olcanı sanmıyorm. kurtulmam için beynımıkomple aldırmam gerekli sanırım.