İstanbul Kıyamet Vakti - Mekânsal Gerçeklik

Sponsorlu Bağlantılar

yssfd

yssfd

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul Kıyamet Vakti - Mekânsal Gerçeklik
İstanbul Kıyamet Vakti
Boş ve özensiz arazilerde değil, özenle modellenmiş mekanlarda yaşar!

Oyunumuz, İstanbul'un birçok bölgesini çok yüksek derecede bir gerçeklikle yansıtmaktadır. Buyurun İstanbul'a bir de İstanbul Kıyamet Vakti gözünden bakalım.

Yeni Camii (Valide Sultan Camii)
İstanbul'da 1597 yılında Sultan III. Murat'ın eşi Safiye Sultan'ın emriyle temeli atılan ve 1663'te zamanın padişahı IV. Mehmet'in annesi Hatice Turhan Sultan'ın büyük çabaları ve bağışlarıyla tamamlanıp ibadete açılmıştır.

Yeni Camii Külliyesi
Eminönü’nde Mısır Çarşısı’nın karşısında olan Yeni Valide Camii Külliyesi, Osmanlı tarihi boyunca yapımı en uzun süren Külliye olma özelliğine sahiptir.

Valide Sultan Türbesi
Yeni caminin yapımında büyük çaba sarfeden IV. Mehmed Han'ın annesi Hatice Turhan Sultan Türbesi'dir.

İş Bankası
Şu anda İş Bankası müzesi olarak hizmet vermektedir. Bina 1950'li yıllarda dört katlı hale getirilmiş, 2004 yılında yapılan düzenlemeyle iki katı kaldırılarak günümüz haline getirilmiştir.

4. Vakıf Han
Evkaf Nezareti İnşaat ve Tamirat Dairesi'nin Kemalettin Bey'e yaptırmayı düşündüğü yedi adet iş hanından biridir. 1912'de yapımına başlanan bina savaş nedeniyle yarım kalmış, İstanbul'un işgâli sırasında dışı tamamlanmış ancak içi eksik olarak Fransızlar tarafından "Caserne Victor" adıyla karargâh olarak kullanılmıştır.

Mısır Çarşısı
Eminönü'nde Yeni Camii'nin arkasında ve Çiçek Pazarı'nın yanındadır. İstanbul'un en eski kapalı çarşılarından biridir. Aktarları ile meşhur bu çarşıda halen tabii lar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra; kuru yemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır.

Sirkeci Garı
II. Abdülhamit devrinde İstanbul'un Avrupa yakasında inşa edilen tren garıdır. TCDD'nin, Haydarpaşa Garı ile birlikte İstanbul'daki iki ana istasyonundan biridir.

Topkapı Sarayı
Fatih Sultan Mehmed tarafından 1478’de yaptırılmış, Abdülmecit’in Dolmabahçe Sarayı’nı yaptırmasına kadar yaklaşık 380 sene boyunca devletin idare merkezi ve Osmanlı padişahlarının resmi ikametgahı olmuştur.

Çemberlitaş Sütunu
M.S. 330 yıllarında İmparator I. Konstantin onuruna, İstanbul'un yedi tepesinden biri olan ve şu anki adıyla Çemberlitaş olarak adlandırılan semtteki tepeye dikilmiş olan sütundur.

II. Mahmud Türbesi ve Mezarlık Girişi (Çemberlitaş)
Osmanlı padişahı Abdülmecit'in babası II. Mahmud için İstanbul'da inşa ettirdiği ve sonradan diğer padişah ve Osmanlı Hanedanı üyelerinin de gömüldüğü bir türbedir. 1840 yılında tamamlanan türbe İstanbul'un Eminönü ilçesi Çemberlitaş semtinde Divanyolu caddesinde yer almaktadır.

İstanbul Kıyamet Vakti'nde bulunan bölgeler ile ilgili ayrıntılı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.

Pringles

Pringles

Üye
İkv çok oynardım abi en son ejder basmıştım ama daha çemberli yüzü göremedim :( Bu aralar hiç girdiğimde yok :s

• Beğen
Tepkiler: yssfd
DDorlion

DDorlion

Üye
Şimdi Oyunu İndirme Kararı Aldım :D

• Beğen
Pringles

Pringles

Üye
Abi bende başlamak isyorum ama yaşım ufak daha oyuna para yatıramam gücümün yettiğiyle ejder basmıştım en son :)

Eğer oyunu hala oynuyorsan gurup bölgelerinde yardımcı olur musun ?

En fazda daha migrata girdim gerisi yok :(

• Beğen
DDorlion

DDorlion

Üye
1 Mbitt Net Hızının Azizliğine Uğradım :)

yssfd

yssfd

Üye
    Konu Sahibi
bende pek oyuna giremiyorum finaller vizeler falan ejder ile de Grub bölgelerine girebilirsin fakat biraz zorlanırsın tavsiyem zırh üretmen görüntü olarak en ideali ;) vede kolaylıkla maden çekerek gerekli materyallerini toplarsın

anilari35

anilari35

Üye
oyun bitti artık 6 yıllık emeğimiz boş

aLoNE aSSasSiN

aLoNE aSSasSiN

Üye
ya oyun bitti eskiden çok iyiydi şimdi boş

yssfd

yssfd

Üye
    Konu Sahibi
eskisi gibi kalabalık oyuncu kitlesi bulmak zor :)

Alenardo

Üye
İlginçmiş, oynamak lazım:)

yssfd

yssfd

Üye
    Konu Sahibi
çok donuyor oyun artık :)

mürteza16

mürteza16

Üye
Grafikleri güzel görünüyor.

0MG90

0MG90

Üye
  • Beğen
Tepkiler: mürteza16
xLEPRECHAUNx

xLEPRECHAUNx

Üye
Deva loncasından sevgilerDeva loncasından sevgiler

HELL BREAKER

HELL BREAKER

Üye
bu oyunu online değilde normal senaryolu vb. Yapsanız büyük bi patlama olur çünkü grafikler süper gibi

KRİMİNOLOJİ

KRİMİNOLOJİ

Üye
Oyunu nasıl oynayabilirim?

Üst Alt