İstek Samsung Galaxy S5 4 Çekirdekli mi, 8 Çekirdekli mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Galaxy S5 4 Çekirdekli mi, 8 Çekirdekli mi?
Arkadaşlar şimdi Samsung Galaxy S5'te 4 çekirdekli Snapdragon 801'mi var yoksa 8 çekirdekli Samsung üretimi Exynos 5420 işlemci mi kullanılıyor.
Şimdi Maxicep üzerinden linkler vereyim:
Tanıtımın hemen ardından yayınlanan bir yazı:
Samsung Galaxy S5 artık resmi - MaxiCep
Üstteki linkte iki farklı modelinin olduğu söyleniyor,birisi 4 çekirdekli diğeri 8 çekirdekli deniyor.
Ama diğer linklere baktığımızda durum böyle değil:
Samsung Galaxy S5′in ilk benchmark sonuçları ortaya çıktı - MaxiCep
Samsung’dan Galaxy S5 akıllısı ve diğer cihazlarını anlatan bilgi grafikleri geldi - MaxiCep (Samsung'un yayınladığı model karşılaştırmaları)
Haber - Galaxy S5 tüm detayları ile karşınızda: 5.1 inç ekran, Snapdragon 801, 16MP kamera ve daha fazlası - MaxiCep (Ve forumdan bir link)

Şimdi birisi bana söyleyebilir mi Samsung Galaxy S5'in iki farklı modeli bulunup biri 8 çekirdekli biri 4 çekirdekli mi ? Yoksa sadece bir 4 çekirdekli model mi var ?

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
iki farklı modeli var

Invoke

Invoke

Üye
İki farklı modeli olacak yine. Biri Exynos 8 çekirdekli, diğeri Qualcomm 4 çekirdekli. Ülkemize 8 çekirdekli olan gelir.

• Beğen
Tepkiler: papakudioflu ve .caner.
kadikoy

kadikoy

Üye
:Quad-core 2.5 GHz Krait 400 olacakmış .
8 çekirdek palavra ,satılması için reklamı..:konus:

• Beğen
Tepkiler: .caner.
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
:Quad-core 2.5 GHz Krait 400 olacakmış .
8 çekirdek palavra ,satılması için reklamı..:konus:
Nasıl yani herkes 8 çekirdek dedi bir siz farklı bişey dediniz 8 çekirdekli mi değil mi?

• Beğen
Tepkiler: Dede
.caner.

.caner.

Üye
4+4 şeklinde, s4'de ki gibi...
Yani YALAN! Tamamen satış için.

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
Dostum 2 üstteki mesajı dikkate al
Bende onları dikkate alıyorum dedecim fakat bak bir tane daha s4deki gibi 4+4 diyen çıktı. Böyle oluncada kafam karışıyor.Bu sitede 4 çekirdek diyor : :blink:

KayraBey

KayraBey

Üye
İki versiyon olur s4 gibi. Avrupaya 4 bize 8 çekirdek

• Beğen
Tepkiler: .caner.
PriZm

PriZm

Üye
Türkiyeye gelecek olan 4+4 çekirdek Exynos modeli.

• Beğen
Tepkiler: Dede ve Penci Hoca
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
bazı kişilerin 8 çekirdekli Samsung üretimi Exynos 5420 modeli 4 çekirdekli Snapdragon 801 den iki kat daha güçlü zannettikleri biliyorum :D neymiş çünkü 8 çekirdeği varmış ama bu böyle deyil :)

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
    Konu Sahibi
bazı kişilerin 8 çekirdekli Samsung üretimi Exynos 5420 modeli 4 çekirdekli Snapdragon 801 den iki kat daha güçlü zannettikleri biliyorum :D neymiş çünkü 8 çekirdeği varmış ama bu böyle deyil :)
Benim bahsettiğim husus bu değil. Zaten Snapdragon'un 8 çekirdekli işlemci bu aralar üretmeyeceği ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Snapdragon 801 çok güçlü işlemci fakat piyasa yavaş yavaş 8 çekirdekli işlemcilere geçmeye başladı. Ama insanlar çekirdeğine bakıp telefon alacağı için adam bakar s4 tede aynı çekirdek var der niye fazladan s5 para vereyim der. Ben sadece bu açıdan Samsung açısından en azından Türkiye için kötü.
Bir çok arkadaşım var mesela Android'in işletim sistemi olduğunu bilmiyor adam telefona Android işlemcili diyor birde 4 çekirdek oldumu tamam diyor bir kaç kişidende duymuş 8 çekirdek diye takmış birde çekirdek artınca hızlancak diye şimdi 8 çekirdek işlemcili telefon arıyor. Ben bu açıdan diyorum. Kİ ben Samsung'dan daha iyi bir işlemcili böyle fark yaratacak 8 çekirdekli/4çekirdekli işlemci beklerdim açıkçası. Çok çok büyük bir değişiklik yapmıyorlar,ben şahsen şaşırmıyorum yani.

Üst Alt