USB OTG Sorununa SON! OTG Desteği Olmayan Cihaz Kalmasın!

Sponsorlu Bağlantılar

junjun1

Üye
sm t210 bendede var bende çalıştıramadım ,179 tllik exper tablete denedim o bile flash diski okudu of samsung offf

hikmet366

hikmet366

Üye
kablolu intenet desteklemektemidir bunu yaparsam s link aparat ile

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
@pctele hocam bende galaxy w var cm 10.1 yüklü . orda 3 tane yazı var 1. de tik var 2. ve 3. de çarpı var . re-check yapıp fix e basıyorum 2 sinde de yeşil tik oluyo . kapatıp tekrar açtıktan sonra re-check yaptığımda ise fix yazısı pasif durumda kalıyo . yardımcı olabilir misin ?

pctele

pctele

Üye
    Konu Sahibi
@pctele hocam bende galaxy w var cm 10.1 yüklü . orda 3 tane yazı var 1. de tik var 2. ve 3. de çarpı var . re-check yapıp fix e basıyorum 2 sinde de yeşil tik oluyo . kapatıp tekrar açtıktan sonra re-check yaptığımda ise fix yazısı pasif durumda kalıyo . yardımcı olabilir misin ?

kablolu intenet desteklemektemidir bunu yaparsam s link aparat ile

sm t210 bendede var bende çalıştıramadım ,179 tllik exper tablete denedim o bile flash diski okudu of samsung offf

Vay anasını bn de olur diyordum SM-T210 mu cihazin

Bu olanları denedim, galaxy tab 3 .7. inç tablette işe yaramadı maalesef.

Usb Host Check programı linkini verecek varmı google playde telefona uyumsuz diyor

Evet Arkadaşlar kiminizde çalıştırmış kiminizde yeşil işaretler gelmiş ama mount edememiş. Bu soruna artık son vereyim de kimse tabletini satmak zorunda kalmasın.

1) Google Play'e girip "MobileUncle Tools" programını indirip kuralım.
2) Programı açın ve "Engineer Mode"a tıklayalın.
3) Şimdi burada 2 veya 1 seçenek çıkacak. Buradan tab 3 7 kullananlar "Engineer Mode (android)"i seçiyor.
4) Gelen sekmelerden ekranı sağa kaydırıp "Hardware Testing"e geliyoruz.
5) Sonra aşağıdan "Usb if Test"e tıklayın.
6) Burada "Enable VBUS Start"a basıyoruz ve mouse, klavye vs. ışığı yanıyor ve bu kadar!

Eğer Flash bellek takıp başarı elde etmek istiyorsanız Google Play'den "usb host helper" gibi programlar bulunuyor. Bu tarz programlar root gerektirir ve bağladığınız usb'ye mount özelliği katar. Ve bu kadar. Tabletinizi satmaya gerek yok :)

İyi Günler...

edit: Google play'den bu programı bulamayanlar google'dan arayıp apk dosyasını bulabilirler.

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
@pctele Hardware Testing diye bir şey yok sekme falanda çıkmıyo bende . Bi yardımcı olsan

killer53

killer53

Üye
dosya degısımı ıcın root explorer ı kullanıp permıssıon olayını gerceklestırın tekrar deneyın :)

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye

Evet Arkadaşlar kiminizde çalıştırmış kiminizde yeşil işaretler gelmiş ama mount edememiş. Bu soruna artık son vereyim de kimse tabletini satmak zorunda kalmasın.

1) Google Play'e girip "MobileUncle Tools" programını indirip kuralım.
2) Programı açın ve "Engineer Mode"a tıklayalın.
3) Şimdi burada 2 veya 1 seçenek çıkacak. Buradan tab 3 7 kullananlar "Engineer Mode (android)"i seçiyor.
4) Gelen sekmelerden ekranı sağa kaydırıp "Hardware Testing"e geliyoruz.
5) Sonra aşağıdan "Usb if Test"e tıklayın.
6) Burada "Enable VBUS Start"a basıyoruz ve mouse, klavye vs. ışığı yanıyor ve bu kadar!

Eğer Flash bellek takıp başarı elde etmek istiyorsanız Google Play'den "usb host helper" gibi programlar bulunuyor. Bu tarz programlar root gerektirir ve bağladığınız usb'ye mount özelliği katar. Ve bu kadar. Tabletinizi satmaya gerek yok :)

İyi Günler...

edit: Google play'den bu programı bulamayanlar google'dan arayıp apk dosyasını bulabilirler.
Cihazim roltlu enginer mode yi actim enginer mode zndroid diyince uygulama duruduruldu diyor

0MG90

0MG90

Üye
Ben yine denedim hepsi tik oluyor ne yapıcam şimdi otg destekli midir?

Edit: Etkin olmuş tamamdır. :oke:

Son düzenleme:
MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Enginer mod tikliyom enginer andriid deyince uygulamanin ana menüsüne atıyor hiçbişey demiyor dedigin bu arada program SM-T210 ile uyumsuz google play de

Dr.Watson

Dr.Watson

Üye
Acaba z1 ve z2 icin otg destegi var mi

Dr.Watson

Dr.Watson

Üye
Yeni cikacak olan z2

pctele

pctele

Üye
    Konu Sahibi
Cihazim roltlu enginer mode yi actim enginer mode zndroid diyince uygulama duruduruldu diyor

@pctele Hardware Testing diye bir şey yok sekme falanda çıkmıyo bende . Bi yardımcı olsan

Menuye dönmesi bana biraz garip geldi doğrusu. Neden böyle bir hata oldu anlamış değilim. Neyse bu yöntemden de verim alamayanlar ümidinizi yitirmeyin. Bir kernel buldum ve bu kernel sayesinde usb host desteği geliyor

şu linkten zip dosyasını çekin. cwm ile flashlayın. Dikkat! Oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.

edit: Dikkat bu kernel Galaxy Tab 3 7'' (SM-T210) Tableti içindir. Diğer telefonlarda ve tabletlerde çalışmaz.

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Menuye dönmesi bana biraz garip geldi doğrusu. Neden böyle bir hata oldu anlamış değilim. Neyse bu yöntemden de verim alamayanlar ümidinizi yitirmeyin. Bir kernel buldum ve bu kernel sayesinde usb host desteği geliyor

şu linkten zip dosyasını çekin. cwm ile flashlayın. Dikkat! Oluşabilecek sorunlardan ben sorumlu değilim.

edit: Dikkat bu kernel Galaxy Tab 3 7'' (SM-T210) Tableti içindir. Diğer telefonlarda ve tabletlerde çalışmaz.
Ben bunu baya once denedim ama genede otg desteklemiyor biliyom

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Flashlamak derken ben nasıl flashlanacağını bilmiyorum anlatır mısın biraz ?

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Tabletinde root varmı 1 recovery mod yuklumu 2 xda dan yukle yoksa ben twrp ile flashLIYOMm dahs güzel :D

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Recovery mod dan yükluycen install dicen iste

MUSTAFA AKPINAR97

MUSTAFA AKPINAR97

Üye
Rom yukler gibi kernele garanti veremem ben suan blackhwak kernel 1.8 kullaniyom SM-T210 CIHAZIM VE ROCKETTAB 3.0 KURULU

mhmtkhrmn

mhmtkhrmn

Üye
Bende galaxy w var ama hala anlayabilmiş değilim nasıl yapacağımı