Sistem Geri Yükleme (Kesinlikle Bakınız)

Sponsorlu Bağlantılar

Scofield™

Scofield™

Üye
Sistem Geri Yükleme (Kesinlikle Bakınız)
arkadaşlar ilk olarak başlat/programlar/donatılar/sistem araçları/ sistem geri yükleme talimatlarını uyguluyoruz.Buraya girdiğimizde iki tane seçenek gelecektir.Birincisi "Sistem geri yükleme noktası oluşturmak" diğeri ise sistem geri yüklemektir.
Bu konu hakkında bilginiz yoksa sorabileceğiniz sorulardan bazıların cevap vereyim
SİSTEM GERİ YÜKLEME NEDİR?
Sistem geri yükleme bilgisayarınızı daha önceki bir tarihte olduğu duruma geri döndürmektir.
NE İŞE YARAR?
Eğer bilgisayarınıza zarar geldiyse yanlış birşey yaptıysanız vs.. gibi durumlarda bilgisayarınızı sağlam olduğu bir tarihe yükleyerek zararlı şeyleri yapmamış olursunuz.

Bu işlemleri yapmak için ilk önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmalısınız. Örneğin ben bilgisayara format attıktan hemen sonra bilgisayara sistem geri yükleme noktası oluştururum.Bu sayede tekrar format atmaya gereksinim duyarsam pc yi o tarihe geri alırım ve bilgisayar formatlanmış haline döner.Eğer emin olmadığınız bir işlem yapacaksanız yapmadan önce sistem geri yükleme noktası oluşturunki bilgisayarınıza zarar gelmesin.
Evet sistem geri yükleme noktasını oluşturmak için başta verdiğim yere girerek "geri yükleme noktası oluştur" u işaretliyoruz.Daha sonra açılan yerde açıklamamızı yazıyoruz örneğin "pc formatlandıktan sonra.." yazıp oluştur diyoruz .
Artık bilgisayarınıza birşey olduğunda bilgisayarınızı o tarihe sistem geri yükleme bölümünden geri alabilirsiniz.

NOT:Bilgisayarınız tamamiyle o tarihe o saate ve o saniyeye döner.

• Beğen
Tepkiler: alpidinho ve albay_4

xkadir61

xkadir61

Üye
sistem geri yükleme noktası oluşturmamıştım ama benim 2 ay öncesine gitmem mümkünmü?

Anıl Umut

Emekli Yönetici
tabiki mümkün yeter ki o tarihte bişey yüklenmiş olsun veya bi sistem geri yükleme noktan olsun

leiche

leiche

Emekli Yönetici
saol güzel bilgiler :oke:

hellboy1622

Üye
yaa boşverin beyler bunu sizz ..Acronis True Image Home 10.0 programını yükleyin pc nize alın DVDye bi yedek pc ye bişi mi oldu 10 Dk geri yükleme sürmüyor bile..ayriyeten boot cd yardımı ile xp çökse bile boottan geri yükleme olanağızı var..NORTON GHOST gibi ....

mostwanteds

mostwanteds

Üye
Sistem Geri yukleme yi trojenlerden veya viruslerden kurtulmak amacıyla kullanabılırsınız.

Scofield™

Scofield™

Üye
yaa boşverin beyler bunu sizz ..Acronis True Image Home 10.0 programını yükleyin pc nize alın DVDye bi yedek pc ye bişi mi oldu 10 Dk geri yükleme sürmüyor bile..ayriyeten boot cd yardımı ile xp çökse bile boottan geri yükleme olanağızı var..NORTON GHOST gibi ....
Kardeşim İnsan Sağol Güzel Bilgi Ama Bide Şu Var.... diye başlar sen beni kötülüyosun ama şimdi...:(

Anıl Umut

Emekli Yönetici
iyi ama geri yükleme noktası yokki
:vur
bak arkadaşım mesela geçmiş tarihlerde pc ye bi program yüklemişsen sistem geri yükleme onu gösterir ve o tarihe gidebilirsin yani geçmiş bi tarihe gitmiş olursun geri yükleme noktasına gelince onu sen oluşturmalısın zaten seçeneklerde var pc nin hızlı olduğu yada virüssüz olduğu bi tarihe geri yükleme noktası oluşturursan onu da gösterir ve yine geçmişe gidebilirsin
umarım anlatabilmişimdir:oke:

technonur

technonur

Üye
Sistem Geri yukleme yi trojenlerden veya viruslerden kurtulmak amacıyla kullanabılırsınız.

birçok virüs/trojan pcye yerleştiği anda sistem geri yüklemeyi kapatır yada dosyalarına zarar verir böylece ya hiç geri alamazsınız yada yükleme en sonda hata verir

Diğer arkadaşın sorusuna gelince sistem geriyükleme varsayılan olarak tüm ayarlar açık gelir ve pcnize herhangi bir şey yüklendiğinde otomatik olarak o tarih/saatte geriyükleme noktası oluşur siz kapattıysanız yada geriyükleme bulunmoyosa malesef geriyükleme yapamazsınız

nim@

Üye
slm benimde sistemi geri yükleme problemim var avast kullanıyorum tarattırdım 2 zararlı yazılım buldu ve karantinaya taşıdı iki sorum olacak 1 bu durumda sistem geri yükleme yapmam gerekir mi 2 sistem geri yükleme yapıyorum işlem başlıyor bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra sistem geri yüklenemedi diyor bunun nedeni ne acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
arkadaşlar benim win7 aynısını yaptım formattan sonra yüklü bir programa dını yazdım yaptım yine olmadı sadece 4 tane yükleme noktası var xp böyle değildi şimdi saçma olmuş açıklma falan yazın diyor ne alaka tarih yazın dese olurdu

arben123

Üye
geri yukleme sistem denetim masasinda var da bulunamiyor der onu nasil axtiv hale getiririm teskelr

Scofield™

Scofield™

Üye
slm benimde sistemi geri yükleme problemim var avast kullanıyorum tarattırdım 2 zararlı yazılım buldu ve karantinaya taşıdı iki sorum olacak 1 bu durumda sistem geri yükleme yapmam gerekir mi 2 sistem geri yükleme yapıyorum işlem başlıyor bilgisayar kapanıp açıldıktan sonra sistem geri yüklenemedi diyor bunun nedeni ne acaba yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

(Varsa) Yeni sürümlerini takip etmenizi öneririm ki bilemiyorum..

--------------- Ekleme ---------------

geri yukleme sistem denetim masasinda var da bulunamiyor der onu nasil axtiv hale getiririm teskelr

Bu uygulama geri döneceğiniz tarihi daha önce belirlediyseniz (nokta oluşturduysanız) gidersiniz yani gideceğiniz tarihe dair bir nokta oluşturmalısınız.

azu

Üye
ya benim herşey not defterine dönüştü ve açamıyorum hiçbirşey ne yapmam lazım yardım eder misiniz benim için önemli:bilmm:bilmm:bilmm:bilmm

hakan75

Üye
daha önce geri yükleme noktası oluşturmadım ve format attım formattan sonra driverler gitti acaba şuan geri yükle yapsam driverler yüklenir mi?

bozkurt_-_46

Üye
programı nerden indircez Link koyar mısınız ben qöremedimde :/

oflu250

oflu250

Üye
ÖNCELİKLE 1 SİSTEM GERİ YÜKLEME NOKTASI OLUŞTUR YAPIN BUNU FORMAT ATTIKTAN VE BÜTÜM SÜRÜCÜLERİ TAM OLARAK YÜKLEDİKTEN SONRA YAPIN HATTA 1-2 GÜN KULLANIMDAN SONRA HERŞEY YOLUNDA İSE başlat,donatılar,sistem araçları,sistem geri yükleme yapın ilk etapta olştur yapın çünki ileriki günlerde veya aylarda pc nize bir referans noktası oluşturmuş oluyorsunuz sorun neolursa olsun yazılımla ilgili pc niz belirlediğiniz o tarihe döner

----------Eklendi @ 15:17:38 ---------- Yazıldı @ 15:12:49 ----------

bozkurt_-_46 bu pc de var zaten başlat -donatılar-sistem araçları-sistem araçları gir orda sistem geri yükleme

onur933

Üye
kardeş ben şuana kadar çok şeyler yükleyip sildim ama geri yükleme noktası sadece 3 gün önce var ama ben baya eskiye gitmek istiyorum. yerel disk c dolmuş onun için bu arada xp pro da d deki alanı c ye taşımayı biliyomusunuz???

furkan17ekim

Üye
sistem geri geri yükleme tamam anladım onuda tarih seçerken önceki aya geçemiyorum yardımcı olurmusunuz