Bir Sorum Olacakti Arkadaslar .?

Sponsorlu Bağlantılar

DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
    Konu Sahibi
Bir Sorum Olacakti Arkadaslar .?
Arkadaslar ben bugun Belçika'dan adanadaki amcama hediye olarak Galaxy S4 aldim.
Ben PC muhendisiyim o yuzden telefon ve bilgisayarlarla aram cok iyi.
Simdi diyelim ki ben bu telefonun SIM kilidini kirdim.
Yani Turkcell, Vodafone veya Avea hatti taktiginda telefon o hatti sorunsuz calistiracak.
SIM kilit olayini hepiniz bilirsiniz zaten SIM lock kilidini kirip SIM free yapcam o kolay.
Ama bugun bir arkadas yine kapanir dedi o telefon Turkiye'de?
Gidip kayit falan yaptirmasi gerekiyormus dogru mu?
Yani ben SIM kilidini kirdiktan sonra daha ek olarak ne islem gerekebilir ki?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
- Herhangi bir vergi dairesine harç yatırıdıktan sonra cihazı 1 ay içerisinde yurtdışı işlemi görmüş bir pasaporta kaydettirmeniz gerekli.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DeEenzameMan ve nokia_belle
DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
    Konu Sahibi
- Herhangi bir vergi dairesine harç yatırıdıktan sonra cihazı 1 ay içerisinde yurtdışı işlemi görmüş bir pasaporta kaydettirmeniz gerekli.
Abi iste o harç illa yatirilmak mi zorunda?
Sim sorunu yok nasil olsa?
Hem ben arastirdim E-Devlet uzerinden online basvurdugun zaman o parayi almiyorlarmis?

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
frezby1

frezby1

Üye
Bu olay simlock la alakali degil telin ip ile alakali Eger pasaportun varsa hava alaninda ilgili yerlere basvurarak para alirlarmi bilmiyorum tam olarak yanlis yonlendirmiyeyim seni ama benden 100 lira civari bi para istemislerdi tabi hava alaninda degil turkcel den ama sen yinede bi sor eger 100 lira isterlerse vesen 100 lira cok diyosan turkiyedeki telefonculara gidip 20 yada 30 liraya ip sini degistire bilirsin

• Beğen
Tepkiler: DeEenzameMan
DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
    Konu Sahibi
Bu olay simlock la alakali degil telin ip ile alakali Eger pasaportun varsa hava alaninda ilgili yerlere basvurarak para alirlarmi bilmiyorum tam olarak yanlis yonlendirmiyeyim seni ama benden 100 lira civari bi para istemislerdi tabi hava alaninda degil turkcel den ama sen yinede bi sor eger 100 lira isterlerse vesen 100 lira cok diyosan turkiyedeki telefonculara gidip 20 yada 30 liraya ip sini degistire bilirsin
Bu ne kardesim yaaa Tr'de hem telefon pahali hem baska yerden telefon getirtmenin onunu kapatmislarr!
Amcama hediye alayim dedim simdi utanmadan adama gidip git su kadar para ver actir dicemm =/
ohfff

alisait07

alisait07

Üye
cevap not found

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Abi iste o harç illa yatirilmak mi zorunda?
Sim sorunu yok nasil olsa?
Hem ben arastirdim E-Devlet uzerinden online basvurdugun zaman o parayi almiyorlarmis?

Bak bunu bilmiyordum, şimdi BTK dan araştırdım öyleymiş.

e-Devlet kapısı üzerinden kayıt işlemini nasıl yapılır ve gerekli belgeler nelerdir?
e-Devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işleminde pasaport sahibi, şahsına ait bilgileri e-Devlet şifresi ile İnternet adresinden sisteme girerek cihaz kaydını yaptırabilmektedir. e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmemekte olup kontroller elektronik ortamda yapılmaktadır.

• Beğen
Tepkiler: DeEenzameMan
DeEenzameMan

DeEenzameMan

Üye
    Konu Sahibi
Bak bunu bilmiyordum, şimdi BTK dan araştırdım öyleymiş.

e-Devlet kapısı üzerinden kayıt işlemini nasıl yapılır ve gerekli belgeler nelerdir?
e-Devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işleminde pasaport sahibi, şahsına ait bilgileri e-Devlet şifresi ile İnternet adresinden sisteme girerek cihaz kaydını yaptırabilmektedir. e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmemekte olup kontroller elektronik ortamda yapılmaktadır.
Ohhh be bu iyi oldu :)
Sagolasin abi :)
Hediye aldik o kadar. Gidip para verirse hediye olmaz o artikk :)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Ohhh be bu iyi oldu :)
Sagolasin abi :) Hediye aldik o kadar. Gidip para verirse hediye olmaz o artikk :)
Rica ederim ama yanlış bir kanıya varmışız sanırım.:( Kayıt için Harç yatırılması gerekli, sadece e devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt işlemlerinde herhangi bir belge istenmiyormuş. Çünkü e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan başvurularda pasaport sahibi olan kişi, şahsına ait bilgileri sisteme girerek kaydını yaptırabilmektedir. Kişinin beyanı esas alınmakta ve elektronik ortamda kontroller yapılmaktadır deniliyor. Anladığım kadarıyla, kaydı yapılacak cihaz için İmei numarasıyla yatırmış olduğunuz harç makbuzu sistemde tanımlı görünüyor ve bu yüzden belge aslı istenmiyor.

Son düzenleme:

Üst Alt