S3 Mini rom sonrası şebeke problemi. ACİL

Sponsorlu Bağlantılar

Taşkın92

Üye
    Konu Sahibi
S3 Mini rom sonrası şebeke problemi. ACİL
S.a arkadaşlar.

Benim s3 Mini de daha önce cyanogenmod 10.1 yüklü idi hiçbir sorun yoktu ama sonra orjinal rom a dönmek istedim sayacı sıfırladım stock recovery yükledim ve samsung updatesden 4.1.2 türkçe stock romunu indirip odin ile kurulum yaptım kurulum işlemleri tamamen bitince telefonumda veri dolaşımının olmadığını farkettim hiçbir şekilde internete giremiyordum ama arama yapabiliyordum imei hala duruyor başkasına arama yapabiliyordum ama internet yoktu sonra tekrar cyanogen yükledim busefer şebeke kompile gitti biraz araştırma yaptım ama çözüm bulamadım daha önce böyle bir sorun yaşamamıştım.

Şuan kies ten yazılım kurtarması ile orjinal romu tekrar kuruyorum sn kodumu falan istedi yazdım herşeyi yaptım şuan indiriyor inince telefonu orjinal haline getirecek bu sorunumu düzeltirmi merak ediyorum lütfen bana yardım edin arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.

theeternal

theeternal

Üye
yükleme sırasında problem olmuş olabılır belkı

muratdrsm

Üye
Merhaba arkadaşlar Geçenlerde Kendi Galaxy S3 Cihazım için Orjinal Sızıntı Polanya Sürümü olan 4.1.2 İçin güncelleme yaptım güncelleme başarıyla sonuçlanmasına rağmen bir hata ile karşılaştım birde baktım şebeke yok bu şebeke problemi de genellikle kaçak cihazlarda oluyor. Biraz araştırmalarım sonucunda aşağıdaki çözümü buldum ve hemen uygulamaya başladım sorun hemen çözüldü. Eğer elinizde imei numarası değiştirilmiş bir i9300 Galaxy S3 modeli varsa bu cihazlarda herhangi bir şekilde firmware yada custom rom yüklemesi yaptığınız taktirde şebekeni gelmez. imei değiştirme işlemi sırasında cihazın efs yapısı değiştirildiği için güncelleme yapıldığı taktirde bu değiştirilmiş sistem bozuluyor ve şebekeniz gelmiyor. eski imei numarasına geri dönmek, geri döndükten sonra pasaporta kaydettirmek gibi işlemler kesin çözüm olmuyor. kısacası eğer bir kez değiştirildiyse artık geri dönüşünüz bulunmuyor.şayet elinizde böyle bir telefon olduğunu anlarsanız aldığınız yere geri götürerek iade ediniz ve bu tip sorunlara hiç bulaşmayınız. yapmanız gereken *#06# yaparak çıkan imei numarasını kasanın üzerindeki ile karşılaştırın. aynı değilse aşağıdaki linkten sorgulatıp hangi model yazdığına bakın. farklı ise değiştirilmiştir. İmei değiştirmek ve bu telefonları kullanmak almak satmak suçtur.. Bu yüzden her ne kadar telefonlarınızın imei numarası değişmiş olsada orjinal imeisine döndürüp vergisini ödeyi pasaporta işlettirinki ileride başınıza gelebilecek belalardan uzak kalmış olun. şayet iş işten geçmiş ve iade imkanınız yok ise şebeke gittikten sonra yüklenecek ve şebekenizi geri getirecek aşağıdaki yama dosyasını yükleyebilirsiniz. bu yama hemen hemen tüm orjinal firmware(4.0.x ve 4.1.x) sürümleri ve custom romlar ile sorunsuz çalışmaktadır. yama birçok kişi tarafından birçok sürüm ve romda denenmiştir. şebekeniz ile ilgili olmayan diğer tüm sorunlarınız için forumun farklı yerlerindeki konuları kullanınız. yani bu yamanın hiçbir yan etkisi yoktur telefonunuza.yükleme işlemini sadece cwm recovery üzerinden yapabilirsiniz ve yamayı şebekeniz gittikten sonra imei numaranızın silinmediği koşullarda yüklemelisiniz. imei numaranız silindiyse(null yada 0000… yazıyorsa) işe yaramaz, şebekeniz gitmediyse yani sağlamsa etkisi olmaz, efs yedeğiniz bu tip bir durumda şebekenizi geri getirmez. cwm recovery nedir, nasıl kullanılır aşağıdaki konulardan öğrenebilirsiniz;Geçici patch linki

inen dosyayı hafıza kartına kopyalayın ve home tusu + ses açma tusu + power(açma kapama)tusuna basıp cwm menüsünden install from sd card seçenegini kullanarak hafıza kartından arıza04.zip dosyasını gösterin ve telefonun restart etmesini bekleyin.Yeniden basladıktan sonra şebekeniz 20 sn içerisinde gelecektir.

savasci_78

Üye
sevgili muratdrsm verdiğin bilgiler için teşekkürler ancak bu sadece not 2 ve s3 te geçerli.
S3 mini için olmuyor malesef denedim.

benim telefon da s3 mini. Eğer çözüm bulmuşsanız burada paylaşır mısınız?

muratdrsm

Üye
kardeş sen custom rom mu yükledin tel inetamam sana başka bir çözüm yolu sunacam

verdiğim linkteki rom samsungun stock almanya romudur
Bunu bir dene başka bir forumda görmüştüm başka ülkenin romunu yükleyince düzeliyormuş
bunu dene odinle flashla
(indirme hızı yavaşşa p cloud a üye ol dosyayı upload et all filesten dosyanı indir)

formardin

Üye
ya arkadaşlar benim durum tam olarak şöyle . tele imei atildiktan sonra tel cekiyordu.ama efs yedegini almamis imei atan sahis.ilk basta telde sebeke sorunu yoktu bi hafta boyunca sikinti olmadı.ama sonra sebeke gidip gelmye basladi.sanki tunele girmis gibi hic bir sekilde acili dahi aramiyor. nette arastirdim efs dosyasi zarar gormus dediler.efs dosyasinin icindeki nv_data.bin dosyalari zarar gormus onlari duzeltmek gerek diye ogrendim.efs klasorune root lu bir sekilde girdim. ancak ne nv_data.bin.md5 ve nv_data.bin ne de bak uzantılı dosyalar var. bunu nasıl düzeltecem . ve sebeke yine bazen geliyor.hatta az once baktim sinyal gelmis.simi taktim ve bu mesaji onunla yaziyorum.ama yine gider bunu kesin nasil cozeriz. komple silinmis efs dosyalarini nasil geri yukleriz.

sado_27

sado_27

Üye
kardes telefonun anabant surumune bakarmısın ne yazıyor ?

formardin

Üye
hocam kusura bakmayın nete giremiyordum kac gündür. anabant sürümü I1890DXAMJ1 SÜRÜM 4.1.2 yükledim bu arada ama yine olmadı başka ülkelerin stock romunu da yükledim yine olmadı.

sado_27

sado_27

Üye
telefon rootlumu
?

formardin

Üye
evet hocam root luevet hocam dinliyorum seni

sado_27

sado_27

Üye
efs yedegı yokmu elınde?bu arada kusura bakma kac gundur gırmıyorum nete

formardin

Üye
hocam benim durum tam oolarak şöyle . tele imei atildiktan sonra tel cekiyordu.ama efs yedegini almamis imei atan sahis.ilk basta tel sebeke sorunu yoktu bi hafta boyunca sikinti yoktu.ama sonra sebeke gidip gelemye basladi.sanki tunele girmis gibi hic bir sekilde acili dahi aramiyor. nette arastirdim efs dosyasi zarar gormus dediler.efs dosyasinin icindeki nv_data.bin dosyalari zarar gormus onlari duzeltmek gerek diye ogrendim.efs klasorune root lu bir sekilde girdim. ancak ne nv_data.bin.md5 ve nv_data.bin ne de bak uzantılı dosyalar var. bunu nasıl düzeltecem . ve sebeke yine bazen geliyor.hatta az once baktim sinyal gelmis.simi taktim ve bu mesaji onunla yaziyorum.ama yine gider bunu kesin nasil cozeriz. komple silinmis efs dosyalarini nasil geri yukleriz

sado_27

sado_27

Üye
sanırım senın hata almana sebeb olan efs yedegı değıl ımei de sorun var sen baska bı ımeı at cunku sebeke farklı bısey ben yınede orjınal s3 mını efs dosyalarını upload ettım buyur lınk

root explore ıle modemfs klasorunu bul oraua yapıstır uzerıne yazılsınmı dıe sorarsa evet de ıslem bıttıkten snra telefonu ac kapat umarum duzelır kolay gelsın ama yıne hatırlatayım senın ımei sorunlu olabilir kolay gelsın

formardin

Üye
sanırım senın hata almana sebeb olan efs yedegı değıl ımei de sorun var sen baska bı ımeı at cunku sebeke farklı bısey ben yınede orjınal s3 mını efs dosyalarını upload ettım buyur lınk

root explore ıle modemfs klasorunu bul oraua yapıstır uzerıne yazılsınmı dıe sorarsa evet de ıslem bıttıkten snra telefonu ac kapat umarum duzelır kolay gelsın ama yıne hatırlatayım senın ımei sorunlu olabilir kolay gelsın

hocam yoğunluk tan dolayı foruma bakmdm. geçenlerde imei tekrar attırdım iki gün düzgün çalıştık tan sinrat bi sabah şebeke nin yine gittiğini gördüm ve gelmedi :) verdiğiniz dosya tüm s3 miniler bir için aynı mı acaba .

sado_27

sado_27

Üye
Sanirim evet sorun cikarmaz

formardin

Üye
hocam olmadı ya.sebeke yine yok

Üst Alt