İpucu Windows Phone Büyük Sorun Ve Belki Çözümü

Sponsorlu Bağlantılar

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone Büyük Sorun Ve Belki Çözümü
Evet arkadaşlar sanırım diğer klasörünün bir kısmının( belki de tamamının ) nerden geldiğini buldum. Bu yöntemle diğer klasöründeki aşırı hafıza çokluğundan kurtulabiliriz. Nasıl mı ?
Öncelikle sorunun özüne inelim. Bu sorun Windows Phone 8 çıktığından beri hemen hemen her kullanıcıda olan ve her insanı sinir eden bir sorun. Diğer klasörünün hafızayı doldurması ile kullanıcı başka işleri için gerekli olan hafızayı kullanmakta güçlük çekiyor ve bunun çözümü olarak fotoğraf silme müzik silme gibi vs çözümler arıyorlar. Bu sorunu çözmek için Nokia , HTC gibi ileri gelen firmalar çeşitli uygulamalar çıkararak hatayı en aza indirgemeye çalışıyorlar fakat her turlu diğer klasörü sorunu hala devam ediyor. Bazı kullanıcılarda ise hiç eksilme yok. Bu sorun wp8 ekosistemine zararlı mı ? Evet. Çoğu kullanıcı bu durumdan çok şikayetçi ve artık Bi çözüm istiyorlar. Bazıları çözümü telefonunu satmakta buldu. Uzun lafın kısası diğer klasörü büyük problem . Peki bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir
1.Uygulamaların verilerinin hafızayı doldurması ve uygulamayı silince verilerin silinmiyor olması
2. Telefonun kendi verilerini sakladığı bir yer olabilir
Ve yeni keşfettiğim. Bu sorunun belki de kökten çözümü olabilecek bir neden geliyor " Telefonda sildiğimiz fotoğraf, müzik gibi verilerin aslında silinmemesi" evet yanlış okumadınız. Aslında siz fotoğrafı siliyorsunuz ama pcye geçince bakarken ben bu fotoğrafı silmiştim ya diyorsunuz. Tabi her fotoğraf için geçerli değil ama Çoğunuz yaşamıştır. Bu problemi dun keşfettim ve bunu paylaşana kadar da uzun incelemeler yaptım. Sonunda bu yargının doğru olduğunu anladım. Fotoğraf telefonda silinmiş görünüyor ama pcde yüklü . Peki bu fotoğraf hafızada ne olarak görünüyor . Tahmin ettiğiniz gibi 'diğer'. Şimdi sorunun bu olduğunu anladığımıza göre bu sorunu nasıl çözebiliriz. Tabi ki onuda düşündüm. Çözüm basit telefonunuzu bir pcye bağlayın ve fotoğraf, müzik girin bakın hangisini gereksiz fotoğraflar varsa pc üzerinden silin ve size kocaman bir yer açılsın. Bu sorun belki bazı kamera uygulamalarından da oluyor olabilir hatta özellikle Pro camde bu sorunun olduğunu düşünüyorum . Şunu bilin ki bu problem hemen hemen her telefonda vardır. Ben de sizler için bu vakitte bu yazıyı yazdım. Umarım hepinize yarar. Her hangi bir sorun olursa bana ulaşabilirsiniz yardım edebilirim herkese iyi forumlar. Kendinize iyi bakın.

• Beğen
Tepkiler: sinanozcan312, omerk88 ve n000k

n000k

n000k

Üye
saolasın. buda bir çözüm sonuçta.. yani en temiz silmeyi teli pc ye bağlayıp yapmakta, mantıklı sonuçta.. teşekkürler :)

luckysleven

luckysleven

Üye
iyide resimler sd karta gitmiyormu diğer klasörü ile alakası nedir ? birde buna gelene kadar uygulamaları sil dediğimizde silinmesi 2 saniye tutuyor yani dataları silmiyor buda var ..

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
güzel fikir aslında uygulanabilir ancak bu diger klasörün büyümesini durdururmu bilinmez.:(
ben şunu düşünüyorum diger klasörü kendi kendine büyüyorsa hafızayı tamı tamına doldurdugumuzda hata vermek durumunda kalacaktır ?

turbocore35

turbocore35

Üye
güzel fikir aslında uygulanabilir ancak bu diger klasörün büyümesini durdururmu bilinmez.:(
ben şunu düşünüyorum diger klasörü kendi kendine büyüyorsa hafızayı tamı tamına doldurdugumuzda hata vermek durumunda kalacaktır ?
saten veriyor her birşeyi açtıgında yeterli hafıza yok diyor maalesef :D

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
büyümeyi durdurmuyor zaten büyüdükçe silinmeyen şeyleri siliyoruz.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
o söylediğiniz diğer klasöründe olan resimleri ben 2 hafta önce falan farketmiştim bende şuan hafıza sorunu olmadıgı için pek araştırmadaım ama bence o klasör şöyle birşey mesela smart camera aşagı yukarı kaç resim çekiyor 4 gruplu 20 yakın resim çekiyor yanlış hatırlamıyorsam diğer klasöründe atıyor bu resimleri ve telefonda iken resimler üzerinde düzenleme yapabilyorsunuz yani farklı çektiğiniz resimleri seçebiliyor haraketli nesneleri kaldıra biliyorsunuz ancak bunu pc attınız anda her şey gidiyor sorun bu arada başlıyor işde yani smart camera gibi sonradan üzerinde oynana bilen resimler orada gelelim diğer klasörü nasıl boşaltırız telefona kurulan kapasite programı aslında bu soruna çözüm için yapılan birşey ancak sil işlemine tıklayınca görevini gerçekleştirmiyor ve bu şuanlık büyük sorun ileride güncellemeler ile belki düzenlemeler yapıla bilir ancak şimdilik üste konu başlıgında yazılan pc takıp silme olayı denene bilir bu arada resim siliyor diyorsunuz acnak sanki tama olarak siilmedi gibi yazılar yazılmış onun hakkında bir kaç cümle söyliyeyim öncelikle hafıza kartların hiç birinde dosyalar tamamen silinmez ister telefon olsun ister pc hafıza kartları onları isterseniz pc ler programlarla kurtarıla biliyor aynı şey telefonlar için geçerli

fath353

Üye
Bnde 2gb sizde ne kadar

aamet1991

aamet1991

Üye
böyle bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum, amberden önce de sonra da fotoğraf kullanımı konusunda değişin yaşamadım. amberden önce 20gb olmuştu diğer klasörü, şuan baktım 1.3gb.

video izlemeyle ilgisi var bunun, o zaman laptop olmadığı için tüm filmleri cepten izliyorum, onbelleğe alma ve silmeme gibi bir sıkıntı var bence. dediğim gibi ya amber ile çözüldü bu problem yada film izlememek vs azalttı diğer klasörünü.

pirenuri

pirenuri

Üye
    Konu Sahibi
böyle bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum, amberden önce de sonra da fotoğraf kullanımı konusunda değişin yaşamadım. amberden önce 20gb olmuştu diğer klasörü, şuan baktım 1.3gb.

video izlemeyle ilgisi var bunun, o zaman laptop olmadığı için tüm filmleri cepten izliyorum, onbelleğe alma ve silmeme gibi bir sıkıntı var bence. dediğim gibi ya amber ile çözüldü bu problem yada film izlememek vs azalttı diğer klasörünü.
Kardeşim dikkat ettiysen denedim diyorum. Telefonda görünmeyen bir suru fotoğraf pcde görünüyor

Üst Alt