Öneri Bu Özellikleri Olan Laptop Önerin Lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Bu Özellikleri Olan Laptop Önerin Lütfen
Arkadaşlar elimde max 1400 tl var ve istediğim özellikteki pc bunlar. Bir de free dos olması fiyat konusunda rahat etmemi sağlayabilir.
işlemci: i5 2.5 ya da 2.6
Ekran kartı: Kesinlikle Nvidia Gt 645m
Ram: 4 bile yeterli elimde 1600 ve 1333 mhz ram var
Hdd: 500 gb gayet yeterli
Bir de hdmı kablo girişi kesin olmalı.

Ben bu özelliklere göre bunu buldum fakat bu modellerde pil kasaya gömülü oluyormuş. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Lenovo IdeaPad Z500 59-366635

Uhops

Uhops

Üye
Pilin kasaya gömülü olması çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Ben 2 laptop değiştim bu pil yüzünden. Çok çabuk ölüyorlar bir de 4 hücreli pil kullanıyor lenovonun z500 serisi

• Beğen
Tepkiler: GDDR5
caglar b

caglar b

Üye
Z580 lerin gt640 lı versiyonları var onlara bir bak istersen

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
gt640 lar işimi görmüyor kardeşim ya. özellikleri kesin belirlemiş durumdayım ama marka ve model konusunda kararsızım.

caglar b

caglar b

Üye
Z500 ü bende çok almak istedim ama pilinin çıkmaması sorun oldugundan z580 aldım. Gt 645 genelde daha pahalı cihazlarda kullanılıyor o yüzden işin zor

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Bütçeni arttırırsan 1500lerde gt740M'li(çok iyidir) lenovolar var(pili sökülebilir mi bilmiyorum)

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
benim konuda modelini verdiğim ürün 1300 tl civarı ve 645m kullanıyor. yani free dos olmasını istemem o yüzden. bazı ürünlerde 400 tl ye kadar bile düşürebiliyor. Anti-Okul tam 1500 olabilir ama bana link ile gelir misin detaylı kontrol edebilmem için

Uhops

Uhops

Üye

Ben bunu 1500tl laptop önerisi konusundan aldım bu yüzden fiyata bakmadan söyledim fiyat daha fazlaymış kusura bakma. :utan: :utan:Windows8 olmasaydı da freedos olsaydı çok iyi olcakmış ama olmamış.

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Yok kardeşim bu pc iyi aslında ama fiyat olarak uçtu biraz galiba. Free dos da bulamadım.Aynen 300 liraymış be win 8 :sinir

Uhops

Uhops

Üye
Yok kardeşim bu pc iyi aslında ama fiyat olarak uçtu biraz galiba. Free dos da bulamadım.Aynen 300 liraymış be win 8 :sinir
Aynen. Zaten windows8 single language olduğu için kimse kullanmıyor. Windows8 pro olsa neyse. Ya linux yada freedos olması en iyisi.

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Ben de direk free dos dan yanayım linux bile yoruyor ne güzel elde win7 aio cd si var boşa gitmesin. Neyse kardeşim ben uyuyorum uyanıksan sen detaylı bak bir. belki benim gözümden kaçan bikaç şey bulursun. Hayırlı geceler

Uhops

Uhops

Üye
Ben de direk free dos dan yanayım linux bile yoruyor ne güzel elde win7 aio cd si var boşa gitmesin. Neyse kardeşim ben uyuyorum uyanıksan sen detaylı bak bir. belki benim gözümden kaçan bikaç şey bulursun. Hayırlı geceler
Ben bilgisayardan girmiyorum o yüzden aklımdan tavsiye vermedim, ikindin bi bakarım.
Gt740m'li bir laptop eğer pil sorunu olmaz ise çook iyi bir laptop.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
Baktım buna detaylı bir şekilde kardeşim. lenovo ların sadece z500 serilerinde batarya gömülüymüş diğerlerinde gömülü değilmiş. Bunda değil galiba ama ekran kartı işimi görmüyor kardeşim ya. Benim asıl anlamadım benim dediğim laptop a baktığımda int siteleri paket içeriğinde pil var diyor ama yok bu nasıl bir çelişki ya.

darkmaster

darkmaster

Üye
gt645m ile gt740m arasında fark yok hatta saat hızı gt740m in biraz daha yüksek ki ayrıca bu ekran kartları orta sınıf ekran kartları zaten uç düzey bir oyun deneyimi veremezler, hangi konuda ekran kartları yetmiyor veyahut gt645m yeterken gt740m nasıl yetmiyor anlıyamadım ben.

bu linkten de iki kartın karşılaştırmasına bakabilirsin istersen.

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
vallaha haklıymışsın kardeşim hızı daha iyiymiş. Ben genelde karşılaştırmaları 650m ile yapmıştım da ondan 640m gözümden kaçmış. Bu laptopu detaylı incelemeye aldım kardeşim. Sen başka bulabilirsen bana link bırakır mısın kardeşim. Tekrar emeğine sağlık kardeşim :hoba:

Uhops

Uhops

Üye
gt645m ile gt740m arasında fark yok hatta saat hızı gt740m in biraz daha yüksek ki ayrıca bu ekran kartları orta sınıf ekran kartları zaten uç düzey bir oyun deneyimi veremezler, hangi konuda ekran kartları yetmiyor veyahut gt645m yeterken gt740m nasıl yetmiyor anlıyamadım ben.

bu linkten de iki kartın karşılaştırmasına bakabilirsin istersen.
Site güzel kıyaslamıs.

• Beğen
sezerr53

sezerr53

Üye
şu liste ile ekran kartı kıyaslamasını halledebilirsın

• Beğen
@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
    Konu Sahibi
şu liste ile ekran kartı kıyaslamasını halledebilirsın
Ben de bu siteyi kullanıyorum kardeşim genelde oyunlardaki hızlarına buradan bakıyorum Kardeşim senin verdiğin şu laptop u araştırdım ve kafama acayip yattı. Yalnız yeni bir modelmiş ve parmak izi okuyucu varmış. Neyse bu o kadar önemli değil de lenovo bu modelde 740m nin 64 bit ini mi kullanıyor yoksa 128 bit ini mi??? Bu detay çok önemli.

Uhops

Uhops

Üye
Ben de bu siteyi kullanıyorum kardeşim genelde oyunlardaki hızlarına buradan bakıyorum Kardeşim senin verdiğin şu laptop u araştırdım ve kafama acayip yattı. Yalnız yeni bir modelmiş ve parmak izi okuyucu varmış. Neyse bu o kadar önemli değil de lenovo bu modelde 740m nin 64 bit ini mi kullanıyor yoksa 128 bit ini mi??? Bu detay çok önemli.
64 olduğunu sanmam günümüz için çok düşük kalır, %90 128 olması lazım.

Üst Alt