Tavsiye Telefonu Mu Değiştirmeliyim?

Sponsorlu Bağlantılar

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu Mu Değiştirmeliyim?
arkadaşlar elimde şu an Nokia C6-01 var, cihaz 2 yıllık.Kırığı döküğü, en ufak çiziği dahi yoktur. Cihazın yazılımı 111.40.xxx sürümünde. Yani symbian belle refresh. Destek gelmediği ve geldiği son destekte (refresh) telefon iyice hantal oldu, tarayıcıda donmalar var felan bu nedenlerden dolayı android'e geçmek istiyordum. Bir tartışma konusuna göz atınca (G2 vs Lumia konusu) WP8 in android den üstün olduğu yorumlarını aldım.Kendimce dedim bi kaç uygulama ve oyun yüzünden acaba cihazı değiştirmeye değer mi diye. Destek kesilmeseydi cihazı en az 4 yıl kullanırdım da destek gelmiyor üretim bitti sorunlar üst üste yığılı bir durumda.
Alacağım telefonu şimdi almayacağım. Fiyat limitim 900 TL. Xperia serisinden düşünüyorum ama şimdilik erken çünkü yaza doğru alacağım.

Sorulara gelirsek ;

1-) Sizce telefonu değiştirmem erken mi?

2-) Android aldığımda (xperia) aldığıma değer mi?

3-) Lumialardaki stabil işletim sistemine mi yönelmeliyim?

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
arkadaşlar elimde şu an Nokia C6-01 var, cihaz 2 yıllık.Kırığı döküğü, en ufak çiziği dahi yoktur. Cihazın yazılımı 111.40.xxx sürümünde. Yani symbian belle refresh. Destek gelmediği ve geldiği son destekte (refresh) telefon iyice hantal oldu, tarayıcıda donmalar var felan bu nedenlerden dolayı android'e geçmek istiyordum. Bir tartışma konusuna göz atınca (G2 vs Lumia konusu) WP8 in android den üstün olduğu yorumlarını aldım.Kendimce dedim bi kaç uygulama ve oyun yüzünden acaba cihazı değiştirmeye değer mi diye. Destek kesilmeseydi cihazı en az 4 yıl kullanırdım da destek gelmiyor üretim bitti sorunlar üst üste yığılı bir durumda.
Alacağım telefonu şimdi almayacağım. Fiyat limitim 900 TL. Xperia serisinden düşünüyorum ama şimdilik erken çünkü yaza doğru alacağım.

Sorulara gelirsek ;

1-) Sizce telefonu değiştirmem erken mi?

2-) Android aldığımda (xperia) aldığıma değer mi?

3-) Lumialardaki stabil işletim sistemine mi yönelmeliyim?
lumia cihazlar için 1-2sene beklemek lazımki market toparlansın
900tlye git gmd al 16gb lik versiyonundan 200tlde cebinde kalır

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
GMD düşünmüyorum sonuçta androidten önce bir hiçti 2-3 yılda öne çıkmış firmaya pek güvenmem yani.

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye
GMD düşünmüyorum sonuçta androidten önce bir hiçti 2-3 yılda öne çıkmış firmaya pek güvenmem yani.
isime bakma sen al donanımları falan aynı düzgün kullanırsan pişman olmassın o fiyata onu al
ha gider 1800tl veririm dersen g2 ye veya 2200 verip xperia z1 alırsın :D

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
isime bakma sen al donanımları falan aynı düzgün kullanırsan pişman olmassın o fiyata onu al
ha gider 1800tl veririm dersen g2 ye veya 2200 verip xperia z1 alırsın :D

Yok canım benim o kadar zengin değilim amiral gemisi alacak kadar :)

Xperia SP, L , ION düşünüyordum ki bu tartışmaya ortaya atılana kadar.
Şimdi işin içersine birde Lumia girdi :)

LG.G2.32GB

LG.G2.32GB

Üye

bence lumialara girme daha zamanı var o cihazlar için

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Hımm demek öyle yani :bilmm:bilmm:bilmm:bilmm:bilmm

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Evet düzensiz olduğunu duymuştum.Peki telefonu değiştirmeliyim şimdi?

AHKE

AHKE

Üye
bence degstir orta segment bsey al 500e sıfır veya 2.el tel

2495243

2495243

Kapalı Hesap
Fiyat limitin 900 ama 500-1000 tl arasi en iyi telefon general mobile discovery 699 a 16 gbligini dusunebilirsin

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Nasıl bir kullanıcı olduğuna bağlı.. Telefonu değiştirme zamanın gelmiş bencede hatta yaza doğru o zaman geçer bile. Android alırsan Xperianın çoğu modeli tabiki seni götürür yani işini görür.. Ama mesela öyle oyunlara " AŞIRI " bir düşkünlüğün yoksa işte sosyal uygulamalar birkaç popüler oyun birkaç uygulama vs. yüklerim diyosan Lumia iyi bir seçim olacağını düşünüyorum. Özellikle GDR2 güncellemesinden sonra market uygulaması gerçekten çok gelişti.. Dediğim gibi eğer çok aşırı bir düşkünlüğün yoksa Lumialar tavsiyemdir. Zaten arayüz olarak Androidden kat kat daha stabil bir arayüz. Atıyorum 2 GB Ram lik bir Androidin arayüz performansı ile 1 GB Ram lik bir Lumianın arayüz performansı birbirine yakın hatta eşdeğer bile olabilir.. Tabiki bu arayüz performansıda oyunlara yansıyor..

Invoke

Invoke

Üye
1. Erken değil
2. Pişman olmazsın. SP iyi bir cihaz alabilirsen ki yaza kadar fiyatı düşer alabileceğin seviyeye gelir, hatta yaza kadar yeni modellerde çıkar. (ION lafı filan geçmiş onları boşver, eski modeller, donanım eski bir kere) Xperialarda iyidir.
3. Android öyle dandik bir sistem değil, ki SP alacağın lumialardan iyidir, diye düşünüyorum.
O konuyu ben de takip ettim, gereksiz tartışmalar yaşanmış, genellikle millet kendi kullandığını övme çabasında, boşver.

MaxipmaN

Üye
para sıkıntısı yoksa erken değilama bana göre 2yıl biraz erken çoğu kişi normal dicektir

caglar b

caglar b

Üye
Bende 701 vardı ve sadece 1 yıl katlanabildim, gmd aldım . Yaza kadar xperia sp nin fiyatı düşerse alabilirsin

PYTHONs

Üye
    Konu Sahibi
Hepinizin cevapları için teşekkürler arkadaşlar, beni aydınlattığınız için. Gelecek bayramınız mübarek olsun :)

turbocore35

turbocore35

Üye
lumia kullananlar gelmiş daha 2 senesi var diuo markette ne eksik de atıyonuz laf anlamıyom bence Lumia Al Android Kasıyor .₺

caglar b

caglar b

Üye
lumia kullananlar gelmiş daha 2 senesi var diuo markette ne eksik de atıyonuz laf anlamıyom bence Lumia Al Android Kasıyor .₺
İnstagram resmi uygulaması, adamakıllı bir facebook uygulaması, opera mobile, vine, pek çok popüler oyun eksik yada düzgün çalışmıyor. Lumia stabil olabilir ama samsung ace kullanmıyorsan android kasmıyor

chun02

chun02

Üye

SP iyidir çok iyi optimize olmuş bir cihaz SP yi öneririm SONY kalitedir :oke:

Üst Alt