Samsung Telefonlardaki Benchmark Sahtekarlığı (s4 - Note 3)

Sponsorlu Bağlantılar

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Telefonlardaki Benchmark Sahtekarlığı (s4 - Note 3)
Note 3 (Snapdragon 800 modeli) ile LG G2 aynı çipsete sahip olmasına rağmen Note 3 benchmarklarda açık ara önde görünüyor. Bunun gibi, S4 de benchmark uygulamalarını algılayıp tüm 4 çekirdeği 2.26GHz'e ayarlıyor. Eğer uygulama benchmark uygulaması değilse sadece 1 çekirdeği 300MHz'de tutuyor. Benchmark sonuçları %20'ye kadar yukarı çıkıyor.

Aynı test uygulaması farklı paket adında cihaza yüklendiğinde cihaz bunu algılayamıyor. Note 3 ve LG G2 skorları neredeyse aynı çıkıyor. Bu işlemler GPU ve frame rate'i de etkiliyor. Kodlar sistem üzerinde bulunmuş durumda.

Ayrıntılı bilgi:

fk555897

fk555897

Üye
Samsung istediği kadar sonuçlarla oynasın ya da oynamasın. Bizim ülkemizde çoğunluk bu testleri önemsemiyor.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
PriZm

PriZm

Üye
Teknik olarak bana bu pek hile olarak gelmiyor..

Benchmark'ın amacı nedir? Sistemi sonuna kadar zorlayıp max puan almak değilmi? Ee? G2 deki cpuda benchmark sırasında otomatik olarak en yüksek olması gerekli zaten.

• Beğen
Tepkiler: ANIL ve .caner.
caglar b

caglar b

Üye
Samsung istediği kadar sonuçlarla oynasın ya da oynamasın. Bizim ülkemizde çoğunluk bu testleri önemsemiyor.
Hangi ülke ora :D
adamlar aynı model telefonlarda (ikiside s3) karşılaştırıp düşük alanla dalga geçiyolar

RED1EViL

RED1EViL

Üye

Evet çoğu kişi Benchmark Testlerini Ve Sorgularını önemsemiyor, akıcılığa daha çok önem veriliyor kanımca..

• Beğen
Tepkiler: .caner.

furkey

Üye
Samsungun ilk baştaki akıcılığı ve 1-2 ay sonraki akıcılığı arasında dağlar kadar fark var. Belki o kısımda da hile yapıyordur belli mi olur:D Şaka bir yana çok çabuk şişen telefonlar samsunglar.

Ha bu arada emin ol haddinden fazla önemseniyor benchmarklar. Forumlar benchmarklarla "sidik yarıştırma" işine girişen üyelerle dolu...

• Beğen
Tepkiler: sparrov61 ve .caner.
fk555897

fk555897

Üye
Samsungun ilk baştaki akıcılığı ve 1-2 ay sonraki akıcılığı arasında dağlar kadar fark var. Belki o kısımda da hile yapıyordur belli mi olur:D Şaka bir yana çok çabuk şişen telefonlar samsunglar.

Ha bu arada emin ol haddinden fazla önemseniyor benchmarklar. Forumlar benchmarklarla "sidik yarıştırma" işine girişen üyelerle dolu...
İşte böyle üyelere doğru yolu göstermekte bizim işimiz.

ANIL

ANIL

Admin
Samsung benchmarklarda maksimum CPU/GPU frekansları ile test edildiğini söyleyerek hile yapmadıklarını açıklamıştı. Bana kalırsa bu hile sayılmaz asıl gücü gösterir. Kullanıma yansıması tartışılır tabi.

• Beğen
Tepkiler: Buğra ve ~N.A.W.Y~
Invoke

Invoke

Üye
Teknik olarak bana bu pek hile olarak gelmiyor..

Benchmark'ın amacı nedir? Sistemi sonuna kadar zorlayıp max puan almak değilmi? Ee? G2 deki cpuda benchmark sırasında otomatik olarak en yüksek olması gerekli zaten.

Samsungda aynısını açıklamıştı ,S4ün benchmarklarında hile var, denildikten sonra.

furkey

Üye
Samsung benchmarklarda maksimum CPU/GPU frekansları ile test edildiğini söyleyerek hile yapmadıklarını açıklamıştı. Bana kalırsa bu hile sayılmaz asıl gücü gösterir. Kullanıma yansıması tartışılır tabi.

En yüksek frekans başka overclock başka . Oyunlarda bile zorlanırken onu acmiyorsa sadece benchmarklarda aciyorsa sıkıntı vardir hacim...

PriZm

PriZm

Üye
+1

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
Sonuçta diğer cihazlara göre daha performanslı görünüyor. Benchmark uygulamaları ya hepsini en yüksek frekansta kilitleyecek ya da hepsi normal kalacak.

furkey

Üye
Bi de kılıf uydurmasak :) en yüksek frekans farklı kendini overclocklamak farklı . Tabii samsungun on gördüğü en yüksek frekans değeri nedir bilmiyorum ama oyunlarda çıktığı frekans farklı , benchmarklarda farkliysa bu en yüksek frekans değil overclock tur.

TheMadness

TheMadness

Üye
    Konu Sahibi
dikkat ettim, sammobile öyle yazmıştı sanırım ben direkt çevirdim :D

muratvemine

muratvemine

Üye
Ne istiyorsunuz su samsungtan yav :D

TheMadness

TheMadness

Üye