Püf Noktası Arkadaşlar Teleservice'den Anlamadığım Sorun Acil Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar Teleservice'den Anlamadığım Sorun Acil Yardım!
Teleservice'ye lumia 920'mimi 5 ekimde gönderdim baktım bugün işlem sırasındadır yazıyor cihazda bu sorunlar vardı:
Telefonumu şarj ettiğimde hem şarj cihazı çok ısınıyor ve uzun sürede şarj oluyor hemde cihaz şarj olurken aşırı derecede ısınıyor.Telefonu 5 dakika hiçbir uygulamayı aynı anda açmayıp tek internette wifi ile dolaştığımda veya 5 dakika oyun (temple run) oynadığımda kısa sürede telefon aşırı derecede ısınıyor.
Ekran çerçevesinin kenarları boşlukta kalıyor,ekranın olduğu sol üst kasa esnemiş ve bastırınca mekanik ses geliyor.
Şarj soketinde sorun var şarj cihazı zor çıkıyor ve şarj cihazını taktıktan 10sn. sonra telefonun şarjı dolmaya başlıyor.
Sim kızağına sim taktığım yer esnemiş ve sim kartı taktığımda kendiliğinden çıkıyor ve sim kartını algılamıyor.
Konuşma yaparken karşı tarafın sesi cızırtılı geliyor.
Bu hataları yazmamışlar.
Teleservice bu sorunlarla gönderdiğim telefona sadece böyle yazmış:(SWAP KAPAK NE ANLAMA GELİYOR?)

Hata Bilgileri
SWAP KAPAK
[TBODY] [/TBODY]
Tamir Bilgileri
[TBODY] [/TBODY]
Aksesuar Bilgileri
ON KAPAK
SIM KART TUTUCU
SARJ ADAPTOR
140976160036259084360729
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleme:

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Senin kullandığın NL920 değilmiş be kardeş :kıskıs:

Şaka bir yana geçmiş olsun, Allah kurtarsın ama SWAP kapak nedir bilemedim. Komple değiştirseler iyiydi

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Senin kullandığın NL920 değilmiş be kardeş :kıskıs:

Şaka bir yana geçmiş olsun, Allah kurtarsın ama SWAP kapak nedir bilemedim. Komple değiştirseler iyiydi
Bide Arızalar kısmına yazmışlar ama ben öyle yazmamıştım bu sorunları yazmıştım onlar direk swap kapak yazmışlar ne demek bide nokia'ya açtım iki gün önce şikayet ettim cihazınızı değiştirelim dedi o zaman onun etkisi mi yoksa başka bir şey mi?

q0nzalez

q0nzalez

Üye
swap mb telefonun komple içini değiştiriyodu swap kapakda kapak değişimi olabilirmi ?

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
swap mb telefonun komple içini değiştiriyodu swap kapakda kapak değişimi olabilirmi ?
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz tamir bilgilerinde swap kapak yazmıyor arıza bilgilerinde yani cihazda görülen sorunlar yerinde swap kapak yazıyor ne anlama gelebilir?

Rainesto

Rainesto

Üye
nokianın swap (değişim) prosedürüdür büyük ihtimalle Kasası degişecek ( tam Emin degilim )

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
nokianın swap (değişim) prosedürüdür büyük ihtimalle Kasası degişecek ( tam Emin degilim )
Arkadaşlar dikkat ettiyseniz tamir bilgilerinde swap kapak yazmıyor arıza bilgilerinde yani cihazda görülen sorunlar yerinde swap kapak yazıyor ne anlama gelebilir?Tamir bilgilerinde öyle yazmıyor arıza bilgilerinde yani gönderdiğim arızada öyle kapak swap yazıyor.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
mikro sim girişinden başka diğer sorunlar sorun değil yani normal şeyler. Bence boşuna vermişsin. Yani şarz 10 saniye sonra algılar, internette ısınabilir hele oyunda. Ama genellikle wifi de ısınmıyor pek şebekede deli gibi ısınıyor. Hoparlörden cızırtılı ses geliyor evet. Ama sadece piano müziklerinde çok cızırtılı. Bence keşke ilkten bize sorsaydın.

• Beğen
Tepkiler: .caner.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
mikro sim girişinden başka diğer sorunlar sorun değil yani normal şeyler. Bence boşuna vermişsin. Yani şarz 10 saniye sonra algılar, internette ısınabilir hele oyunda. Ama genellikle wifi de ısınmıyor pek şebekede deli gibi ısınıyor. Hoparlörden cızırtılı ses geliyor evet. Ama sadece piano müziklerinde çok cızırtılı. Bence keşke ilkten bize sorsaydın.
sorun bu değil kardeş ben iki gün ınce Nokia şikayet hattını aradım ve aynı sorunların tekrarladığını söyledim ve 3 defa aynı sorundan gonderdiğimi söyledim Nokia bana dediki cigazıbızı kutusuz olarak değiştireceğiz teleserviceye gönderdim ardından sorunlarımı yazdım ama yazdığım sorunlar dediğim gibi yazılmamış direk cihaza arıza bilgisi kısmına swap kapak yazmışlar onun be anlama geldiğini soruyorum ve cihaz tümden değişecekmi onu soruyorum maxicep sitesibde

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Bu soruları Nokia servise sordun mu?

saynesim

saynesim

Üye
teleservise bende lumia 920 verdim karşıdaki ses cızırtılı diye parça değişimi olmuştur diye ama yine aynı ve telefonuda fena hırpalamışlar 920 den resmen soğudum ve 1020 almayı düşünüyorum

q0nzalez

q0nzalez

Üye
direk servisi ara sor bence bi hata olasılığı muhtemel

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
Bu soruları Nokia servise sordun mu?
Yoksorduktan sonra arıza bilgileri kısmına swap kapak diye tek yazmışlar cihazın güya değişeceğini söyledi nokia bana.acaba bende diyorum tek kasası mı değişecek?

q0nzalez

q0nzalez

Üye
swap değişim oluyo kapak yazıyo yüksek ihtimal kasa değişimi

zaferozkan

zaferozkan

Üye
O saydığın bütün sorunlar (sorunsa) benim 920 de de vardı. Sattım 925 @ldım kafam rahat.

blackcemre

Üye
    Konu Sahibi
3 gündür cihazımın tek kayıt tarihi girilmiş ve kargo tarihi girilmemiş 3 gündür işem sırasındadır diye yazıyor reffarons no bile girilmememiştir.Ne olabilir?
İş emri: M2489360
Kargo Giriş Tarihi: 2013-09-28
Bitiş Tarihi:
Son Test Tarihi:
Kargo Çıkış Tarihi:
Tamir Bilgisi:
Durum: Cihazınız işlem sırasındadır.
[TBODY] [/TBODY]
İş emri Detayları - Açık -- 08-10-2013 18:51:43
İş emri
Model NL920
Garanti Durumu EVET
Durumu Açık
IMEI Numarası
Durum IMEI NUMARASI KAYITLI
Kaynak İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
ÜreticiÜretici: Nokia Corporation Pazar Adı: Nokia 920.1, Lumia 920 Model Bilgileri: RM-821
Referans No
Yeni IMEI Numarası Kargo Giriş Tarihi
Geliş Tarihi 08-10-2013 18:51:43
Bitiş Tarihi Bilgi Yok
Son Test Tarihi
Kargo Çıkış Tarihi No Cargo Out
[TBODY]
[TR]
Müşteri Bilgileri
Müşteri Adı
Adres
Adres-2