Lumia925 Galaxy Note3 Fotoğraf Ve Video Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Lumia925 Galaxy Note3 Fotoğraf Ve Video Karşılaştırması
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia'nın son donemde adından oldukça fazla söz edilen Windows Phone akıllı telefonu Lumia925 Samsung'un Android işletim sistemli Galaxy Note3'üne karşı Kamera karşılaştırmasında

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: lumia 925 ezmiş yine :alkis:

alical33

alical33

Üye
Fotoğraflarda belirgin bi fark göremedim açıkçası ben fotoğrafta kalitenin yakin cekim den degilde uzaktaki nesnelerin cekiminden anlasilir oldugu dusuncesindeym

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Evet hemen ezmiş diyen arkadaşlar, ben bi ezme göremedim :). Birde birşey merak ettim. 925 te Ois var dı değil mi?

umutgidik

umutgidik

Üye
Bir L925 kullanıcısı olarak; Note3 hem resim hemde video'da biraz daha önde görünüyor

Invoke

Invoke

Üye
Note 3 nasıl daha önde görünüyor? Bence arada fark yok denecek kadar az; ama 925 biraz daha iyi gibi de bunlardan da çok bir şey anlaşılmıyor, büyük bir fotoğraf çektik sonra zoom yaptık hangisi daha net görüntü sunacak bu önemli bence.
15. ve 33. saniyelere bakın. 15de bina gerçekte ne renk bilmiyorum ama lumiadaki renk daha yoğun. Duvarlara bakarsanız. =P

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov
4MaGuS

4MaGuS

Üye
bu arada biri 13MP diğeri 8,7MP bunuda unutmayalım arkadaşlar

By_Casparov

By_Casparov

Üye
pek bi fark yok ama videoda note3 daha iyi gbi geldi bnm gözüme?
bu arada biri 13MP diğeri 8,7MP bunuda unutmayalım arkadaşlar
işi mp vurmak yanlış olur. yakınlaşma için dersen evet haklısın ama sade bakınca renk doygunluğuna bakman lazım mp değil

Invoke

Invoke

Üye
Motosikleti çekerken lumiada flash mı patlatmışlar acaba? =P

umutgidik

umutgidik

Üye
Renklerin doygunluğu ve gerçekçilik oranı daha iyi gibi göründü gözüme Note3'te. Çünkü 3 haftadır L925 Kullanıyorum epey foto ve video çektim biraz daha renkler yapay görünüyor L925'te

4MaGuS

4MaGuS

Üye
pek bi fark yok ama videoda note3 daha iyi gbi geldi bnm gözüme?
işi mp vurmak yanlış olur. yakınlaşma için dersen evet haklısın ama sade bakınca renk doygunluğuna bakman lazım mp değil
siz burda sadece renk dolgunluguna göremi konuşuyorsunuz bence fotoglar her açıdan inceleniyor yaklaştırınca bozulmama renk dolgunluğu gece çekimi oıs foto çekimi bunların kıyaslanması gerekiyor

• Beğen
By_Casparov

By_Casparov

Üye
siz burda sadece renk dolgunluguna göremi konuşuyorsunuz bence fotoglar her açıdan inceleniyor yaklaştırınca bozulmama renk dolgunluğu gece çekimi oıs foto çekimi bunların kıyaslanması gerekiyor
tabiki öyle ama sende mp vurgulamışsın die öyle dedm bnde

• Beğen
Tepkiler: n000k
umutgidik

umutgidik

Üye
Renk doygunluğu "saturation" ışığın renk derinliğini belirlemede kullanılan bir ifade. Doygunluk ne kadar fazlaysa renkler o kadar gerçeğine yakın ve derin görünürler. Bu da resmin canlılığını pozitif olarak etkiler. L925'te saturation daha düşük bunu farketmek hiç zor değil. Ancak sizinde dediğiniz gibi tek kıstas bu değil ancak çok "önemli" bir kıstas. 41 MP 1020 ile saturasyonu +100 bir resim çekerseniz göreceğiniz tek şey beyaz bir parlamadır.

• Beğen
4MaGuS

4MaGuS

Üye
Renk doygunluğu "saturation" ışığın renk derinliğini belirlemede kullanılan bir ifade. Doygunluk ne kadar fazlaysa renkler o kadar gerçeğine yakın ve derin görünürler. Bu da resmin canlılığını pozitif olarak etkiler. L925'te saturation daha düşük bunu farketmek hiç zor değil. Ancak sizinde dediğiniz gibi tek kıstas bu değil ancak çok "önemli" bir kıstas. 41 MP 1020 ile saturasyonu +100 bir resim çekerseniz göreceğiniz tek şey beyaz bir parlamadır.
tabiki öyle dediğiniz gibi canlılık çok önemlide ben burda her açıdan inclenmesini vurgulamak istedim sadece 925 de bu resme göre biraz farklı çıkmış ancak bir kaç resim daha paylaşırsa daha iyi kıyaslama yapılabileceğini düşünüyorum
tabiki öyle ama sende mp vurgulamışsın die öyle dedm bnde
ikimizde aynı şeyi söylüyoruz genel düşünerekten herşeyi kıyaslama yapalım neyse fazla uzatmıyak

• Beğen
By_Casparov

By_Casparov

Üye
tabiki öyle dediğiniz gibi canlılık çok önemlide ben burda her açıdan inclenmesini vurgulamak istedim sadece 925 de bu resme göre biraz farklı çıkmış ancak bir kaç resim daha paylaşırsa daha iyi kıyaslama yapılabileceğini düşünüyorum
ikimizde aynı şeyi söylüyoruz genel düşünerekten herşeyi kıyaslama yapalım neyse fazla uzatmıyak
aynen dostum ;)

katil_197

katil_197

Üye
925 videolarda sallanmayı belli etmiş onun ois te sorun var galiba

csH

csH

Üye
Arkadaşlar bi karşılaştırmada lumia gördüğünüz zaman direk ezmiş falan demeyin artık çok bi fark yok hatta note 3 daha iyi gibi

Üst Alt