İpucu S4-lumia 920 Nfc Baglantı

Sponsorlu Bağlantılar

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
S4-lumia 920 Nfc Baglantı
arakdaşlar bu gün L920 yi S4 e nfc baglantı yapamaya çalıştım ancak yaklaştır gönderi açtıktan sonra her hangibir resme girip paylaş yaklaştır-gönder diyince bluetooth ayarlı diye bir şey geliyor ilk sorum böyle bir şey niye geliyor nfc nin bluetoothe la bir ilgisi olamaması lazım bildiğim kadarıyla ikinci sorum telefonu S4 de yaklaştırınca belirli bir mesafade ötüyor ancak baglantı bir türlü yolluyamadık (bu arada S4 de NFC direk takılı geliyor degilmi ek bir kapak falan gerekmiyor L820 de oldugu gibi değil zaten nfc gördüğü için ötüyorda yine sorayım ben ) S4 den bana yollamaya çalışınca şöyle bir şey le karşılaştık dosya boyutu yüksek gibi uzun bir yazı çıktı daha sonra çözünürlük ayarını düşürüp tekrar denedik yine olmadı aynı hata bu arada bluettothe kısmında o uyarı gelince ikimizde bluetooth baglayıp öyle denedik yine olmadı yani sorum şu nfc nasıl kullanılır birde S4 le hiç bağlanan oldumu

Bay H

Bay H

Üye
blutooth açık olması gerekli diye biliyorum

skynet

Üye
Bende 620 ile s4'e nfc bağlantısı kurmaya çalıştım ama olmadı :dry:

Bay H

Bay H

Üye
açık olunca telefonlarıda bağlamak gerek o zaman
o işi işte sizin yerinize nfc yapacak siz blutooth ile nfc yi açacaksınız nfc ile cihazları eşlemek zorunda kalmayacaksınız nfc ile dosya gönderirken onlar bağlanacaklar birbirlerine

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
o işi işte sizin yerinize nfc yapacak siz blutooth ile nfc yi açacaksınız nfc ile cihazları eşlemek zorunda kalmayacaksınız nfc ile dosya gönderirken onlar bağlanacaklar birbirlerine
siz daha önceden denedinizmi ve acaba hangi telefonla denedinizbu arada S4 de ses komut sistemi yapay zeka varmı yoksa direk komut üzerine mi çalışıyor onda da bazı denemelerde bulundumda

katil_197

katil_197

Üye
önceden android izin veriyordu sonradan wp engelledi nfc konusunda

skynet

Üye
Yani sadece wp li cihazlarla mı nfc kullanılıyor ?

Bay H

Bay H

Üye
siz daha önceden denedinizmi ve acaba hangi telefonla denedinizbu arada S4 de ses komut sistemi yapay zeka varmı yoksa direk komut üzerine mi çalışıyor onda da bazı denemelerde bulundumda
ben s3 ile yapmıştım dosya paylaşımını tabi s3 den benim cihaza

ElectroTR

ElectroTR

Üye
ben de note2 den l620 ye sbeam ile dosya atmaya çalştım hata verdi :S

muratangin

Üye
ben nfc ile kuzenimin s4üne kendi l620mdeki resimleri filan atıyordum tatiilde.sonra amberi kurdum şuanda ne yazıkki atmıyor ?! bende benim telefon 1 hafta önce 1 metreden bi yere düşmüştü birşey olmamıstı acaba o zamanmı bozuldu demiştim.demekki sorun bende değilmiş öyle değilmi arkadaşlar ?

sekajmer

sekajmer

Üye
öncelikle 820 de NFC dahil olarak geliyor , kablosuz şarj kapak ile yapılıyor yanlış olmasın. Ben 820 ile N9'u bağladım fakat ne yaptıysam göndermedi , 820 ile 820 yi denedim yine olmadı =elde var 0

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bunun ilgili aylar önce bir haber yapmıştım.
Farklı sistemler arasında çok küçük dosyalar NFC üzerinden paylaşabiliyordu sanırım sadece.
Örneğin: Kartvizit vb.

https://www.maxicep.com/forum/konu/wp8-ile-android-arasinda-nfc-yoluyla-veri-transferi.716798/
hım peki bu sorun ilerde düzeltilme gibi bir şey varmı yoksa devamlı böylemi olucak çünkü nfc nin anlamı kalmıyor böyle olursa
ben nfc ile kuzenimin s4üne kendi l620mdeki resimleri filan atıyordum tatiilde.sonra amberi kurdum şuanda ne yazıkki atmıyor ?! bende benim telefon 1 hafta önce 1 metreden bi yere düşmüştü birşey olmamıstı acaba o zamanmı bozuldu demiştim.demekki sorun bende değilmiş öyle değilmi arkadaşlar ?
demekki amberdan önce yapılıyordu sonradan kısıtlandı ilerde düzeltilir belki
öncelikle 820 de NFC dahil olarak geliyor , kablosuz şarj kapak ile yapılıyor yanlış olmasın. Ben 820 ile N9'u bağladım fakat ne yaptıysam göndermedi , 820 ile 820 yi denedim yine olmadı =elde var 0
kusura bakma kardeş ben öyle biliyordum o zaman S4 de de direk nfc takılıdır sorun o zaman kısıtlama ile alakalı

Üst Alt