Haber Lumia 925 Ois Testi

Sponsorlu Bağlantılar

alical33

alical33

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 925 Ois Testi
bi arkadaşım 925 için ois testi yaptı :) buyrun beraber izleyelim
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve skynet

skynet

Üye
:tşk:ama sanırım o paketin içinde olduğu için görüntü titriyormuş gibi görünüyor :spr

4MaGuS

4MaGuS

Üye
bir sorum olacaktı bazı L920 tanıtım vidyolarında oıs kapalı ve açıkken kıyaslama ile ilgili bir kaç vidyo görmüştüm normalde bunun ayarı yok diye buluyorum bunu gösterenler kamera programında fotoğraf modu ve vidyo modunumu kıyaslıyorlar yoksa farklı bir şey mi

braayn

braayn

Üye
OIS nedir ki ?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
otomotik sabitleme özelliği vidyoda iken devamlı açık olur fotoğrafta ise deklenşöre bastığında kamerayı oynat anlarsın sabitler yakınlaştırınca çok daha iyi belli oluyor

• Beğen
Tepkiler: braayn
umutgidik

umutgidik

Üye
OIS (optical image stabilization) optik görüntü sabitleme. Televizyonda izlediğimiz bütün dizi film vs.. lerde kullanılan teknolojinin biraz daha temel versiyonu. Titreşimi azaltmayı sağlıyor

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
eğlenceli

alical33

alical33

Üye
    Konu Sahibi
bir sorum olacaktı bazı L920 tanıtım vidyolarında oıs kapalı ve açıkken kıyaslama ile ilgili bir kaç vidyo görmüştüm normalde bunun ayarı yok diye buluyorum bunu gösterenler kamera programında fotoğraf modu ve vidyo modunumu kıyaslıyorlar yoksa farklı bir şey mi
o videolarda oissiz bi cihazla kaydedilmiş ve 920 ile kaydedilmiş olarak ayrmışlardır diye düşünüyorum değilse açma kapama gibi işlevi yok daima açık

4MaGuS

4MaGuS

Üye
o videolarda oissiz bi cihazla kaydedilmiş ve 920 ile kaydedilmiş olarak ayrmışlardır diye düşünüyorum değilse açma kapama gibi işlevi yok daima açık
oda olabilir benim aklıma fotoğraf modu geldide o yüzden sormak istedim

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:tşk: güzel olmuş

BelaMonte

BelaMonte

Üye
o dediğin oıs karşılaştırmaları belki telefonun içini açıp oıs ı çıkartıyorlardır

gıwıliler

gıwıliler

Üye
kardes bunu official reklamında oıs on oıs off dıye ıkı goruntu var yan yana oıs on ıken bısıklete bınen kadının arka tarafına dıkkat edın arkasında kı cama bı goruntu yansıyor ve oıs on dedıklerı goruntuyu prof video kamera ile cekmişler kısaca sahtekar bu nokıa

4MaGuS

4MaGuS

Üye
o dediğin oıs karşılaştırmaları belki telefonun içini açıp oıs ı çıkartıyorlardır
öyle bir şey degilde aslında şöyle bir şey düşündüm ben normalde fotoğraf modunda oıs açık değil kamera tuşuna basınca devreye giriyor bunun ekranını fotoğraf modunda çekip birde aynı telefonla vidyo moduna geçtiğinde kayıt başladığı anda oıs devreye girer bu şekilde kayıtları daha sorna pc de birleştirip yayınlamış olabilirler diye düşünüyorum bana en mantıklı kolay yolu bu diye geldi başka bir telefonla mesela L820 ile çekilse onda da pureview yok ve farkeder diye düşünüyorum kameranın oıs inde çıkarılabilir olacağını düşünmüyorum belki telefon üretirken özel bir model yapıp yapabilirler ancak ben bunu normal kullanımlarda oıs açık kapalı muhabbeti var

BelaMonte

BelaMonte

Üye
öyle bir şey degilde aslında şöyle bir şey düşündüm ben normalde fotoğraf modunda oıs açık değil kamera tuşuna basınca devreye giriyor bunun ekranını fotoğraf modunda çekip birde aynı telefonla vidyo moduna geçtiğinde kayıt başladığı anda oıs devreye girer bu şekilde kayıtları daha sorna pc de birleştirip yayınlamış olabilirler diye düşünüyorum bana en mantıklı kolay yolu bu diye geldi başka bir telefonla mesela L820 ile çekilse onda da pureview yok ve farkeder diye düşünüyorum kameranın oıs inde çıkarılabilir olacağını düşünmüyorum belki telefon üretirken özel bir model yapıp yapabilirler ancak ben bunu normal kullanımlarda oıs açık kapalı muhabbeti var
dediğiniz videoyu Nokia paylaşmışsa sırf reklam için oıs sız bir cihaz üretebileceğine inanıyorum.