Öneri Ppi Değeri Ve Lumia 625

Sponsorlu Bağlantılar

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
    Konu Sahibi
Ppi Değeri Ve Lumia 625
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda telefon almayı planlıyorum.

Benim için cihazın genel performansı , tarayıcı performansı ve sosyal ağ entegrasyonu önemli. Oyun hiç oynamam. Büyük ekran sevdiğim içinde şuan aklımda Lumia 625 var. Oyun oynamayacaksan büyük ekranı ne yapacaksın derseniz internette gezinmek çok daha keyifli oluyor.

Uzun lafın kısası aklıma takılan telefonun ekran çözünürlüğü olayı. Şimdi bir örnek vererek bir şey sormak istiyorum.

Benim elimde İpad Mini var. İpad Mini 7.9 İnç, IPS ekran, çözünürlükte 1024 x 768 olduğu için 163 ppi değerine sahip. Ben bu cihazın ekranından gayet memnunum bana gayet net geliyor.

Lumia 625 ise 4.7 İnç, IPS ekran, çözünürlükte 480 x 800 olduğu için 201 ppi değerine sahip.

Soruma gelirsek Lumia 625 ppi değeri olarak İpad Mini'den daha üstün. Buna göre ben Lumia 625 aldığımda İpad Mini'nin ekranından hatta daha iyi bir ekrana mı kavuşmuş olacağım ? Buradaki tek durum ppi değeri midir ?

papakudioflu

papakudioflu

Admin
tek durum ppi değeri değil tabi ki. PPİ(per pixel inch) inch başına düşen pixel sayısını ifade ediyor. Çözünürlük ve ppi değeri ekranın boyutuyla doğrudan ilgili. Ekran büyüdükçe çözünürlüğün de aynı oranda artması ekran görüntü kalitesi arttırır. Önemli olan ekran teknolojileridir. Her iki cihaz arasında görüntü olarak pek farkedilecek bir fark olacağını zannetmiyorum.

GuiTaRisT111

GuiTaRisT111

Üye
Daha mı iyi bilemem ama pişman olmacağın kesin.

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Olay tam olarak öyle değil.ekranın ppi değeri değil tek etken.Ekrana kullanılan teknoloji daha da önemli bu konuda.

Mesela gm discovery ile s3.
Cözünürlük ve boyut neredeyse ayni olmasına rağmen disco net daha iyi der

Ortaya dissimi atar kaçarım:scooter:

enesrsln

enesrsln

Üye
Olay tam olarak öyle değil.ekranın ppi değeri değil tek etken.Ekrana kullanılan teknoloji daha da önemli bu konuda.

Mesela gm discovery ile s3.
Cözünürlük ve boyut neredeyse ayni olmasına rağmen disco net daha iyi der

Ortaya dissimi atar kaçarım:scooter:
Ben de arkadaşa destek vereyim. True HD IPS+ ekran var Optimus G'de ve S3'ü eziyor ekran kalitesinde. Hem renk yoğunluğu olarak hem de netlik olarak.

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar elbette farklı ekran teknolojilerinden bahsetmişsiniz ama ana konuda bahsettiğim iki cihazın ekran teknolojilerini nen göremedim. Yani ayrıntısı varda ben mi bulamadım acaba.

mkyb

mkyb

Üye
Ben de arkadaşa destek vereyim. True HD IPS+ ekran var Optimus G'de ve S3'ü eziyor ekran kalitesinde. Hem renk yoğunluğu olarak hem de netlik olarak.

S3'te pentile ekran teknolojisi vardı sanırım daha az batarya harcasın diye.

fk555897

fk555897

Üye
Ekran kalitesi sadece ekran çözünürlüğü ve ppi ile alakalı değil. Ayrıca ekranın teknolojisi, ekranın görüntü dizilimi de çok önemli. Cihazları yan yana getirerek anlayabilirsin.

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Pasa git bir avea bayisine al ipad miniyi yanina bi 625 i al bak burda lafla olmaz hadi kolay gelsin sana

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
    Konu Sahibi
Sağol dostum ipad mini zaten elimde var Lumia 625 'inde ekranını görmeden bu bilgilerle anlaşılmaz gibi :) Yorumlar için teşekkürler herkese.

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Ne demek biz ve bu forum bunun icin buradayız

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Eğer öyle cihaz seçersek benim tel 297 ppi değerine sayıp :)
Ama ekran kalitesi tartışılır :D

alical33

alical33

Üye
Ben 625 i inceledim bimekste srf ekrani icin gayet iyi bir ekrani var netlik olarak sorun yasamazsin

Üst Alt