Data Sense Çok Yanlış Ölçüyor!

Sponsorlu Bağlantılar

HalfEvil333

Üye
    Konu Sahibi
Data Sense Çok Yanlış Ölçüyor!
1 gb limitli paketim var bu gunlerde bitti bitecek operatör 'e kısa mesajla bakiye sorgulaması yaptığımda 386 mb veri kullanım hakkı var gözüküyor ancak data sense te kalan veri 118 mb . Operatörle aralarında fark olması normal bişey ama bence bu durum uçurum gibi bişey :@

texasteam

Üye
kullandığınız oparatör hangisi ? benim şuanda data sensede kalan internet paketim 847 mb gözüküyor oparatöre mesaj atarak sorguladığımda 848 mb diyor 1 mb fark var buda normal. şuna dikkat etmeniz gerekiyor mesela şuan oparatörden sorguladım ama 12 saat haricini söylüyo size gelen mesajdada yazıyodur

Esendağlı

Esendağlı

Üye
O kadar çok fark olması hiç normal değil,bende 3-5 mb fark ancak oluyor.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
şurda bi hatanız olabilirmi hattınızın hesap kesim tarihiyle sizin ayarladığınız tarih farklı olabilirmi

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Yada data sense ayarlarını yanlıs yapmış olmayasınız?Benimkinde pek bir hata olmuyor mesela benimki sınırsız ama 1 gba kadar sonrasında hız düşümü var.Ben ise sınırsızı seçtim

mesutcinik

mesutcinik

Üye
Ben avea kullanıyorum mesela twitter'a girişte veri ücreti alınmıyor kotadan düşmüyor ama bunu data sense hesaplıyor belkide böyle problemler olabilir :oke:

• Beğen
Tepkiler: MrtAltg

HalfEvil333

Üye
    Konu Sahibi
Ben avea kullanıyorum mesela twitter'a girişte veri ücreti alınmıyor kotadan düşmüyor ama bunu data sense hesaplıyor belkide böyle problemler olabilir :oke:

bende avea kullanıyorum twitterdan olabileceğini ben de düşündüm ama twitterı o kadar sık kullanmıyorum mobil internetten anca gunder 1-2 defa giriyorum

ferit.61

ferit.61

Üye
Sebebi şu olabilir mi?
Örnek 800 mb yazdın sınıra, ama data sense de kalan 650 mb gösteriyor. Bunun gibi ise durum.
Yeni mb gireceğin zaman gece 00:00' dan sonra yazacaksın. Çünkü gün içinde 150 mb kullandıktan sonra bile limit koyarsan o limitten 150 mb ı yine düşer aynı gün kullanılmış olduğu için.

Kısaca gece 00:00 (yeni gün hesabı) dan sonra interneti kullanmadan yeni sınırı yaz, o zaman aynı sınır kalacak ve doğru sonuç verecek.
Bende kullanıyorum en fazla 1, taş çatlasın 2 mb oynuyor. O bakımdan program kraldır benim için.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Bende 300mb var gösteriyordu. Sordurdun 3MB kalmış. O.o

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
1-25mb arası farkı normal karşılarım da, senin ki uçmuş yahu. :(

hllsvrn

hllsvrn

Üye
O kadar uçuk fark olur mu.. O işte bir yanlışlık var. Tabi eğer sıfırlanma tarihi kotası doğru girildiyse.. Bende 1 ay felan kullandım tahminimce en fazla 10 mb falan oynuyor. Zaten Data Sense'de belirtmiş Operatörünüz ile aynı olmayabilir diye.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Gerçekten durum böyle gençler her şeyi doğru yaptım ilk kullanışımdı.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Wi-Fi' kullanırken aslında hücresel hattını kullanmış olma ihtimalin nedir?(anlık kesintilerde hücresele geçiyor çünkü ;) )

HalfEvil333

Üye
    Konu Sahibi
Sebebi şu olabilir mi?
Örnek 800 mb yazdın sınıra, ama data sense de kalan 650 mb gösteriyor. Bunun gibi ise durum.
Yeni mb gireceğin zaman gece 00:00' dan sonra yazacaksın. Çünkü gün içinde 150 mb kullandıktan sonra bile limit koyarsan o limitten 150 mb ı yine düşer aynı gün kullanılmış olduğu için.

Kısaca gece 00:00 (yeni gün hesabı) dan sonra interneti kullanmadan yeni sınırı yaz, o zaman aynı sınır kalacak ve doğru sonuç verecek.
Bende kullanıyorum en fazla 1, taş çatlasın 2 mb oynuyor. O bakımdan program kraldır benim için.

ayarları doğru yaptığıma eminim telefona guncellemeyi yükledikten birkaç gun sonra paket yenilendi data sense sıfırlandı bu ayda da birkaç gun sonra tekrar yenilenecek

HalfEvil333

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt