Haber Samsungdan Turkiye'ye Kazık Mı Var?

Sponsorlu Bağlantılar

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
    Konu Sahibi
Samsungdan Turkiye'ye Kazık Mı Var?
Samsung galaxy note 3 alacak arkadaşların dikkatine.
Arkadaşlar Samsung firması Türk milletini enayi yurduna koyup en dandik modelini daha çok paraya yurdum insanına kakalamaya çalışıyor.
4k video çekemeyen 60fps video çekemeyen %75 daha geç şarj olan 4g si olmayan ve çok daha yavaş işlemcili modelini bizlere kakalamaya çalışıyor bu yazıyı bilginiz olsun diye yazıyorum samsung almadan öce bir kez daha düşünün dolandırıcılığın yeni boyutu olsa gerek bu tutum.
Amerika ve avrupada satışa sunulmuş olan Galaxy Note 3 SM-N9005 snapdragon 800 işlemcili modelinin Türkiye de de satışa sunulmasını istiyoruz. SM-N9005 model numaralı telefonun 4g desteği göz önünde bulundurulduğunda ve ülkemizde de 1-2 yıllık periyot içeresinde bu teknolojinin kullanılacak olması, Türk kullanıcılarında bu versiyonlu Note 3 sahip olma isteği doğurmuştur. Ayrıca Snapdragon 800 chipsetinin desteklediği yüzde 75 varan hızlı şarj desteği ve Kamera konusundaki 4K desteği de ekstra bir nedendir. Ayrıca Türkiye de teşhir amaçlı kullanılan telefonların Galaxy Note 3 SM-N9005 olduğunu bilmenizi isterim, size verilecek olan N-9000 modeli bilgilerinize.Gelişmiş ülkelerde her iki model seçeneği varken ülkemize en dandik modelini dayatmasıda cabası.
Bu yazıyı biltiğimiz tüm forumlarda tveter de paylaşalımki görsün bizim salak olmadığımızı.

Kaynak
Turkeyforum

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
    Konu Sahibi
. Bu bize olan enayilik degil ki. Bizim hukumet olarak ithalat denetim eksiklik ve cahilligi ortaya seriyor. Buda firmalarin nemakanmasina sebep oluyor. Inu birakin replika cihazlar hakkinda bile fazla bilgi sahibi insan yoktur. Bence trt ve ulke kamu spotu reklamlarina ikinci ve uçuncu kalite hakkinda teknolojik urunler bilgisi verilmeli. Ve gumrukte bilir kisiler kontrol etmeli. Biz kendi insanimiza sahip cikmazsak ayakta soyarlar. Siyasette diyalogda dostlukta boyledir.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: oznkrts
firat1231

firat1231

Üye
bizim ulkeye kım deger verır ki zaten :) Bir daha telefon alırsam kendimi ios'a atıcam zaten. Samsungu acaba guncelleme vericekmi diye beklemeyede nıyetım yok. Konuyla alakasız oldu belkı ama neyse

Samet.25

4g li versiyon gelse ne 4g varmi turkiyede

Emperian

Emperian

Üye
Inanin böyle konuları görünce cok üzülüyorum :( ülkenin demir gibi sağlam bilgili direkt kararlı yurttaşlara ihtiyacı var, atalarimiz bizi görse bunlar bizlerden mi türedi derdiler
Eskiden 3g de ondan once telefonda yoktu bu zihniyet bizi geriletir anca cçekinmeden söylüyorum anlim açık 4g yokki diyen kisi haindir,,

Son düzenleme:
PureFood

PureFood

Üye
Bu kararı Samsung Electronics Kore mi yoksa Türkiye kolu mu veriyor bilmiyorum ama a Note 3 satışları fazla olmasa da bu nedenden dolayı düşük kalacaktır diye düşünüyorum.

H.TOGAN

H.TOGAN

Üye
Samsungun Türkiye ve bir çok avrupa ülkesine octa 5 işlemcili modeli satmasının nedeni, bu işlemcileri kendi bünyesi altında uretmesindendir. Amerikada snapdragon 800 Lu modeli satmasının nedeni ise exnos 5420 çipinin bazı patentleri amerikada ihlal etmesinden kaynaklıdır. Bildiğim kadarıyla exynos 5420 de 4g LTE desteğide bulunmaktadır. Yani sizin dediğiniz gibi samsung; bu Türkler çok enayi hadi şunları kaz gibi yolalım demez. Firmanın bir parekende satışı olur; bu fiyattan alan güzelim ülkemin dış ticaret açığını kapatmak için devletin koyduğu %60 civarı vergi ve serbest piyasa ekonomisinden dibine kadar faydalanmaya çalışıp vatandaşı her daim öpmeye kalkan esnafımızın işidir bu beğenmediğimiz fiyatlar. Yurt dışında vergileri ile beraber 700 $ civarında satılmaktadır note3 ; yani buradaki ederi; taş çatlasın 1500 civarında olmalıdır. Son olarak 4k video ve şarj hakkındaki görüşlerinize katılıyorum....

• Beğen
Tepkiler: Samet.25
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
    Konu Sahibi
H. Togan hocam sizin yorumda mantikli. 75 milyonluk nufusu kandirmak sacma olur

• Beğen
Tepkiler: H.TOGAN

Samet.25

Inanin böyle konuları görünce cok üzülüyorum :( ülkenin demir gibi sağlam bilgili direkt kararlı yurttaşlara ihtiyacı var, atalarimiz bizi görse bunlar bizlerden mi türedi derdiler
Eskiden 3g de ondan once telefonda yoktu bu zihniyet bizi geriletir anca cçekinmeden söylüyorum anlim açık 4g yokki diyen kisi haindir,,
Kullandigin cumlelere dikkat et benim yorumumu elestirebilirsin elestirme hakkin var ama hakaret edici cumleler ile degil bu yaziyi savciya versen 5237 sayili tck nin 125. Maddesine gore hapis veya adli para cezasina carptirilsin.

4g konusuna gelirsek burda ben ulkemizdeki teknoloji konusundaki eksikligi vurguladim. Haksizmiyim Turkiyede 4g var benimmi haberim yok ? Kim istemez bizde 4g kullanalim hainlik ile ne alakasi var her eksigi her olmasi gerekeni soyleyen hain mi ? 4g konusunu yetkili kisilere soylesek hainsin git mi diyecekler mantikli yorum yap

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Kullandigin cumlelere dikkat et benim yorumumu elestirebilirsin elestirme hakkin var ama hakaret edici cumleler ile degil bu yaziyi savciya versen 5237 sayili tck nin 125. Maddesine gore hapis veya adli para cezasina carptirilsin.

4g konusuna gelirsek burda ben ulkemizdeki teknoloji konusundaki eksikligi vurguladim. Haksizmiyim Turkiyede 4g var benimmi haberim yok ? Kim istemez bizde 4g kullanalim hainlik ile ne alakasi var her eksigi her olmasi gerekeni soyleyen hain mi ? 4g konusunu yetkili kisilere soylesek hainsin git mi diyecekler mantikli yorum yap
İster 4G olsun ister olmasın. Burada anlatılan dandik olan modelin türkiyede satıldığıdır. Ayrıca sen fanlık yapmasan işe 4G açısından bakmak yerine diğer özellikler açısından gelsin dersin.

Buraxlive

Buraxlive

Üye
Bir insana hain demek bu kadar basit mi , neye göre tanım yapıyorsunuz ?

PureFood

PureFood

Üye
İster 4G olsun ister olmasın. Burada anlatılan dandik olan modelin türkiyede satıldığıdır. Ayrıca sen fanlık yapmasan işe 4G açısından bakmak yerine diğer özellikler açısından gelsin dersin.

Arkadaş bir teknoloji forumunda üye olduğuna göre telefonun iyi olan özelliklerini de biliyordur elbet. Ancak bu konuda bizim tartıştığımız cihazın iyi özellikleri değil, octa işlemcili olan versiyonun ülkemize getirilmesi. ''Türkiye'de 4G yok'' lafını nasıl fanlıkla bağdaştırdın çok ilginç.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Arkadaş bir teknoloji forumunda üye olduğuna göre telefonun iyi olan özelliklerini de biliyordur elbet. Ancak bu konuda bizim tartıştığımız cihazın iyi özellikleri değil, octa işlemcili olan versiyonun ülkemize getirilmesi. ''Türkiye'de 4G yok'' lafını nasıl fanlıkla bağdaştırdın çok ilginç.
4G yok o sebeple gelmesede olur sözü Samsung'u savunuyor halbuki 4G dışında baya güzel yanı var neden gelmesin?

hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
    Konu Sahibi
Canlar sorun enayikik olmadigi belli oldu pazarlama ve o ulkedeki imkanlara gore donanim koyma

(Alinti yorum)
ayrıca n-9005 modelı snapdragon 800 modelı ıcın turkıyeden turkcell,avea,vodafone ve dıger fırmaların resmı basvurusu olmamamıs sanayı bakanlığı acıklama yaptı bu demek değilkı n-9005 tr ye gelmıyecek gelecek ama dıstrıbutor garantılı gelır samsung garantı vermez

ayrıca suda bır gercek kım ne kadar yazarsa yazsın hala ve sureklı bu modeller turkıyede satılacak adam tekstıl atolyesınde 800 lira maas alıyor ıphone 4 kullanıyor egıtım deyıncede bızde olmaz dıyoruz ozaman ne kadar yazarsanız yazın mıllet gene almaya devam edecek aynı ıktıdar ve muhalefet gıbı 

Son düzenleme:
Emperian

Emperian

Üye
ben en son 2011 de samsung kullandım ayrica samsung ta çalışmıyorum samsung alıp satmiyorum ben doktorum parayi ne zorliklarla kazaniyorlar
s2 nin alt modeli ulkemizde nasil kapisildi?
biri artik kral çıplak demeli
ben halkimin dunya paraya kötü-altmodel almamasi için gerekirse kendimi feda ederim newyorkta ve arjantinde iki urunude inceledim, hicbiri buna layik degildir cunku!

kim isterse dava acmakta ozgurdur ben herkesi efendimizin dedigi gibi kendim icin ne istiyorsam kardesume istiyorum kanun sizi hakli gorsede peki yaratan?

Son düzenleme:

komutan_maximus

Üye
kavga etmek bos iphone icin fazla mesai yapan biri olarak iyisini getirsinler gsmler zate en fahis fiyatlar bizde puf 4gli internet kullanmak isterim 4gli cihaz gelmezse 4gde gelmez bence :/samsung bayiilerde mi getirmeyecek?

Ahmet Suha Çelik

Ahmet Suha Çelik

Üye
Şu 4G saçmalığından vazgeçin. 4G altyapısı Türkiye'de yok. Koysa nolcak koymasa ne olcak. Sonra yavaş işlemci demişsin. Exynos Snapdragon'dan %15 daha hızlı çalışıyor. İstersen hız testlerine bak yada stabiliteye bak. Arkadaşım Rusya'dan Galaxy S4 getirdi Snapdragon'lu bende Exynos işlemcili var. Aynı uygulamalar yüklü aynı dosyaları açtık aynı oyunları oynadık ve aynı hız testlerini yaptık her halükarda benim telefonum daha hızlı çıkıyor. Şarj konusundada benim telefonum 1 saat daha dayandı. %75 daha hızlı şarj olma durumuda nerden duysuysan iyi sallamış. İkiside aynı anda şarj oluyor. 4K video konusunda haklı olabilirsin ama emin ol hiç kullanmayacaksın. Bende konserlere gidip kayıt yapıyorum S4 alınca Full HD işime yarar demiştim şu an kapalı ve hiç kullanmıyorum. Ve bildiğin kadarıyla Exynos işlemcili Note 3 de 4K var.

Yani her halükarda Note 3 Exynos sürümü Snapdragondan çok daha iyi. Bu arada pahalı olmasını diyorsan Bir telefon Türkiye'de 1000 TLye satılıyorsa bunun 350 TL kadarı Türkiye'ye vergi olarak veriliyor. Yani telefonların pahalı olması Türkiye'den kaynaklı bir durum.

Invoke

Invoke

Üye
Kimisi samsung bizi enayi yerine koyuyor demiş... Kimisi hükümet denetlemiyor demiş... Bu neyin kafası ağalar? Hükümet başka işi mi yok? memlekette 4g var da samsung 3gli telefon mu veriyor? Bu telefondan avrupada da satılıyor. Avrupayı enayi yerine mi koyuyorlar.

Samet.25

4G yok o sebeple gelmesede olur sözü Samsung'u savunuyor halbuki 4G dışında baya güzel yanı var neden gelmesin?
Neyin kafasindasin sen fanlik yapiyomusum yorumumda samsung lafi bile gecmiyo samsung un neyini savuncam ayrica babamin mali mi senin gibiler yuzunden forumdan sogudum bi yorum yapinca hemen fan oluyoz fanboy oluyoz benim baska konulardaki yorumlarima gir bak samsung u yeri geldigi zaman nasi kotuledigimi ben objektifim arkadas isine geldigi gibi bakma olaya Turkiyenin 4g acigindan bahsettim ben hemen ustume saldirma

Üst Alt