Lumia 1020 Iphone 5s Iphone 5 Galaxy S4 Htc One Fotoğraf Karşılaştırması

Sponsorlu Bağlantılar

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
Lumia 1020 Iphone 5s Iphone 5 Galaxy S4 Htc One Fotoğraf Karşılaştırması

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov

By_Casparov

By_Casparov

Üye
1020 ezmiş ya :aha:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
    Konu Sahibi
1020 ezmişde ama htc one'da kameranın hakkını vermiş ya ;)

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher ve By_Casparov
drangela61

drangela61

Üye
1020 farkını konuşturmuş 5s 5e göre kamerayı geliştirmiş gibi geldi bana;)

AlicanL920

Üye
1020 king ezmiş hepsini :)

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bence hepside kaliteli. :oke:

• Beğen
Tepkiler: thuglife ve OozyStaw
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Hepsi birbirinden güzel çok ayırt edemedim ama detaylı incelesek iyice ciğerine inilse konu hakimi bilirkişiler daha iyi anlar

alical33

alical33

Üye
Hepsi kaliteli ama 1020 illaki farklı hele ki düşük ışık ta

• Beğen
Tepkiler: drangela61
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Bu resimler bu boyutlarda pekte fark yaratmamışlar. Orjinal boyutlarında görebilseydik farklarını daha iyi anlardık. Zaten çok daha yüksek pixellerle çeken 1020 nin detayda üstünlüğü ne derece görebilmiş olurduk. Ancak sadece ışık ve renkle bakınca da pek birşey ifade etmiyor. Örneğin dar sokakta Lumia 1020 ışığı belki daha kuvvetli bir modla çekilmiş ve sokağın en ucu fazla parlak kalmış. Gece çekimlerine ise hiç denilecek birşey yok zaten.

• Beğen
Tepkiler: ON9
csH

csH

Üye
hepsi birbirine benziyo bunların çok fazla fark göremedim :D

• Beğen
Tepkiler: thuglife
OozyStaw

OozyStaw

Üye
hepsi çok kaliteli bu resimler Lumia 1020 ye 41 megapiksel detirtmez . Iphone 5 ve 5s arasında öyle çok fark yok açıkcası :oke:

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
nasıl ezmiş arkadaşlar güldürmeyin 1020 nin iyi olduğu tek resim gece çekimindeki bina çekimi
çiçeklerde htc öne çıkmış diğer çekimlerde 5s 1020 ye göre gayet başarılı; 41mp li lumianın daha başarılı çekimler yapmasını beklerdim
gece çekimlerdeki 1020 nin resimlere dikkat edin ön plan iyi ama arka kısımlar karanlık kalmış tabii birazda çekim açılarından farklar var

• Beğen
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Bu resimlere bakarak karar vermek haksızlık olur bence

Fatic

Fatic

Üye
Bnm fikrim karşılastrm olayi hkszlk çöznrlük farkları çok yüksek aynı değer çözünürlüklü kameralr karşılastrlsa dha iyi olur

ON9

ON9

Üye
1020 nin çekim açısı baya bir geniş sanırım. Bir de genel olarak (920 kullanıyorum) nokialarda yakın nesneler çok net iken görüntü panoramik olmaya başladıkça netlik gidiyor. Örnek sokak ortası çekimi. Yakın çekimlerde hTc çok iyi. Gece çekimlerinde zaten galip belli :D Ama şahsi fikrim genel galip 5s bütün çekimlerde kafaya oynamış.bir de 5s htc one ın gece çekimleri ile 1020 nin iç mekan ve dış mekan renk ayarı ile kontrast iso değerleri aynı gibi geldi. Bir casusluk söz konusu sanırım.:horse::kirbac:

• Beğen
Tepkiler: cesurpolis61
4MaGuS

4MaGuS

Üye
arkadaşlar sadece bu resimlere bakarak telefon almaya kalkmayın direk kullanan kişilerden temin edip yakın arkadaşlardan bence öyle karar verin derim bu arada 1020 nin kalitesini anlamak için yaklaştırmak lazım resim aynı performansa onun kadar telefon olucagını sanmıyorum isterseniz ben size 1020 ile çekilen bir vidyo göstereyim fotograf makine ile kıyaslanıyor uzak çekim ve olabildigi kadar yaklaştırıyor 1020 gayet net fotograf makinesine göre link burda bir bakın derim
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: cesurpolis61
kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Fotoğraflar arasında pek bi fark göremedim sadece renk konusunda fark gördüm ama geçe çekiminde şüphesiz 1020 fakat gündüz çekiminde ıphone 5s de sağlammış

technicker

technicker

Üye
808 kullanan biri olarak söylüyorum 1020 hepsini tokatlar. O ekranda hepsi aynı gözükür. Hatta ekranın parlaklığı kalitesi de fark yaratır. Gel gör ki pc 'ye atalım resimleri 808'in resmini kasarak açıyor . Telefon ekranından çekilen resme zoom yapılınca hayranı oluyor insan 41mp Nokia'ya

• Beğen
csH

csH

Üye

Üst Alt