Toplama Oyun Bilgisayar Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

Rookie66

Rookie66

Üye
    Konu Sahibi
Toplama Oyun Bilgisayar Önerisi
Toplama oyun pc si almayı düşünüyorum geçenlerde dükkana orta halli bir toplama aldık ve eve de alacağız. 21.5 inç veya 23 inç vesa destekli monitör (ıps olmasın), dvd writer, hoparlör(1+1 tercihim), klavye mouse(kablosuz), kamera da fiyata dahil olacak şekilde sınırım 3.000-4000 TL arası olursa çok makbule geçer. Teşekkür ederim iyi forumlar...

delimatkap

delimatkap

Üye
CPU:

299 $ ( 606,67 TL)

ANAKART:

285 $ ( 578,27 TL)

BELLEK - RAM:

189 $ ( 383,48 TL)

HARD DISK:

72 $ ( 146,09 TL)

EKRAN KARTI:

339 $ ( 687,83 TL)

MONİTÖR:

215 $ ( 436,24 TL)

KASA:

199 $ ( 403,77 TL)

KLAVYE / MOUSE:

23 $ ( 46,67 TL)

DVD / Blue-ray:

26 $ ( 52,75 TL)

SES SİSTEMİ:

32 $ ( 64,93 TL)

4000 tl yi 20 tl geçiyor ama sıkıntı olmaz herhalde :D

Rookie66

Rookie66

Üye
    Konu Sahibi
Hayır sıkıntı olmaz teşekkür ederim ama biraz daha ucuzu yokmu :D

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
soket 2011 çok uçuk olmuş :)
benimkininde fiyatı aşağı kalmıyor ama yukardaki sistemden 2 kat daha iyi oyun oynatır.
neden 1 GTX 770
neden 2 Vector SSD

link veremicem malesef. araştırıp birebir aynı parçaları bulabilirsin eksiksiz yazacağım isimlerini.
8gb şuan herşeye yeterli fazla para dökmeye lüzum yok.
anakarta uçuk fiyatlar yukardaki gibi 600 lira mesela.. sürekli soket değiştiren INTEL için yazdığım anakart çok bile.
işlemci olarak ev kullanıcısına i5 herşeye yeter
600 liraya i5 yerine 900 liraya i7 alınmaz

Anakart--- MSI Z87-G43
işlemci--- INTEL 4670K
ram--- gskill Ripjawx (2x4GB) 1866mhz CL9
ekran kartı --- ASUS DCU II GTX770 (overclock modelide olabilir)
SSD--- OCZ Vector 128gb
Hdd--- seagate 1TB barracuda 64mb
Kasa--- Corsair 400R 80plus 750watt

monitör olarak DVI HDMI 23-24 inç seçebilirsin. 400 tl yapar.
DVD writer asusun SATA var 40-50 tl.
hoparlor klavye mause senin zevkine kalmış 100 TL diyelim.

toplam 4000 TL civarına yaklaşır.

hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: delimatkap
delimatkap

delimatkap

Üye
benimkininde fiyatı aşağı kalmıyor ama yukardaki sistemden 2 kat daha iyi oyun oynatır.
neden 1 GTX 770
neden 2 Vector SSD

link veremicem malesef. araştırıp birebir aynı parçaları bulabilirsin eksiksiz yazacağım isimlerini.
anakarta uçuk fiyatlar yukardaki gibi 600 lira mesela.. sürekli soket değiştiren INTEL için yazdığım anakart çok bile.

Anakart--- MSI Z87-G43
işlemci--- INTEL 4670K
SSD--- OCZ Vector 128gb

hayırlı olsun...

adam oyun bilgisayarı diyor bende böyle bişe önerdim hem işlemci uçuk değil max pyne 3 sistem gereksinimlerini görmedin herhalde ekran kartıda muhteşem bütün oyunları ultra ayarlarda açar ram artık en düşük 6 olması lazım bende ileriye dönük bakarak 16 dedim
neden 1 GTX 770
neden 2 Vector SSD

Anakart--- MSI Z87-G43
işlemci--- INTEL 4670K
SSD--- OCZ Vector 128gb

hayırlı olsun...

adam oyun bilgisayarı diyor bende böyle bişe önerdim hem işlemci uçuk değil max pyne 3 sistem gereksinimlerini görmedin herhalde ekran kartıda muhteşem bütün oyunları ultra ayarlarda açar ram artık en düşük 6 olması lazım bende ileriye dönük bakarak 16 dedim
neden 1 GTX 770
neden 2 Vector SSD

Anakart--- MSI Z87-G43
işlemci--- INTEL 4670K
SSD--- OCZ Vector 128gb

hayırlı olsun...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Maxpayne3 ne isterse istesin ben core2duo e6750 işlemci ve gts450 ekran kartıyla high ayarda oynadım.

Ayrıca gtx760 crysis3 te 30fps altında kalıyor. Anlayacağınız hepsini ultrada açmıyor.

İyi demiş oyun sistemi istemiste senin sistemte ssd yok nasıl oyun sistemi o ?

delimatkap

delimatkap

Üye
dostum benim önerdiğim pc yi 10 yıl daha kullanırsın bende bu özelliklere yakın bir pc almak istiyordum ama bütçem azdı ama sana almanı kesinlikle tavsiye ediyorum:thumbup:
Maxpayne3 ne isterse istesin ben core2duo e6750 işlemci ve gts450 ekran kartıyla high ayarda oynadım.

Ayrıca gtx760 crysis3 te 30fps altında kalıyor. Anlayacağınız hepsini ultrada açmıyor.

benim eniştemde aynı sitem var işlemci i7 4670k bide anakart değişik gerisi aynı crysis çok rahat oynuyoruz beraber sıfır kasma

benim eniştemde aynı sitem var işlemci i7 4670k bide anakart değişik gerisi aynı crysis çok rahat oynuyoruz beraber sıfır kasma

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
dostum benim önerdiğim pc yi 10 yıl daha kullanırsın bende bu özelliklere yakın bir pc almak istiyordum ama bütçem azdı ama sana almanı kesinlikle tavsiye ediyorum:thumbup:
10 yıl mı :kop2: 5 yılı çıkarsın öp başına koy

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

Oyunu işlemci değil ekran kartı oynatır arkadaşım. Milleti corequadla hala ultra oyun oynuyor

delimatkap

delimatkap

Üye

çok komiksin 5 yıl ben söylediğimin arkasındayım 10 yıl gider diyoru oyunu işlemci değil ekran kartı oynatır diyorsun ama en az işlemcide ekran kartı kadar önemli adam belki oyun hastası sürekli oyun oynucak yükleyecek

delimatkap

delimatkap

Üye

çok komiksin 5 yıl ben söylediğimin arkasındayım 10 yıl gider diyoru oyunu işlemci değil ekran kartı oynatır diyorsun ama en az işlemcide ekran kartı kadar

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
çok komiksin 5 yıl ben söylediğimin arkasındayım 10 yıl gider diyoru oyunu işlemci değil ekran kartı oynatır diyorsun ama en az işlemcide ekran kartı kadar
İşlemci ekran karti kadar önemliyse açikla bakalim ben E6750 ile maxpayne3 ü high ayarda nasil oynadim?
Kulaktan dolma sağdan soldan okuma bilgilere gelmeyin lütfen.

10 yıl diyosunda ilk i7 serisini hatirlamisin bilmem 4. Yaşındalar ve modalari çoktan geçti piyasa da bulamiyorsun.
Performans olarak öldüler demiyorum ama teknoloji bu hizda giderken 10 yil hikayeeee

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rvolver
Rvolver

Rvolver

Üye
Katılıyorum abi. Eski bilgisayarımda max payne 3 ü normal ayarlarda bitirmiştim.(oyunda bug vardı bi yerde tren geliyor ama kapıları açılmıyordu, 2 kere denedim 2.de açılmıştı) Ama crysis çok ağır oyun.

1.6Ghz çift çekirdekli intel pentium işlemci 775pin 1mb ön bellek.
2gb ram
300w power
nvidia geforce 9500gt 1gb 128 bit dx 9
anakartın markasını bile bilmiyorum :D

delimatkap

delimatkap

Üye
İşlemci ekran karti kadar önemliyse açikla bakalim ben E6750 ile maxpayne3 ü high ayarda nasil oynadim?
Kulaktan dolma sağdan soldan okuma bilgilere gelmeyin lütfen.

10 yıl diyosunda ilk i7 serisini hatirlamisin bilmem 4. Yaşındalar ve modalari çoktan geçti piyasa da bulamiyorsun.
Performans olarak öldüler demiyorum ama teknoloji bu hizda giderken 10 yil hikayeeee

i7 bulunmuyor mu bu sefer ben gülüyorum :aha: ekran kartın iyiydi ve pc minimum ları destekledi sende oyunu oynadın

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
i7 bulunmuyor mu bu sefer ben gülüyorum :aha: ekran kartın iyiydi ve pc minimum ları destekledi sende oyunu oynadın
pc minimumları destekledi ve ben high ayarda oynadım :zuhaha:

sen şimdi ilk i7 serisinin isimlerini modellerini bilmezsin boşver :oke:
lafı uzatmaya gerek yok..... görünen köy klavuz istemez..
3820 ve gtx760 mı yoksa 4670k gtx770 ve vector SSD mi......... :kop: tartışmak için sebep bile yok :bye2:

delimatkap

delimatkap

Üye
pc minimumları destekledi ve ben high ayarda oynadım :zuhaha:

sen şimdi ilk i7 serisinin isimlerini modellerini bilmezsin boşver :oke:
lafı uzatmaya gerek yok..... görünen köy klavuz istemez..
3820 ve gtx760 mı yoksa 4670k gtx770 ve vector SSD mi......... :kop: tartışmak için sebep bile yok :bye2:

ben bilgisayar uzmanı değilim belliki anlıyorsun bende tartışmaya girmiyorum hem intel ilk serisini nerden bileyim ben mi icat ettim ?? ben sadece kendi bildiklerimi söyledim

Üst Alt