lumia 925 & Blackbrry z10 hangisini tercih etmeliyim

Sponsorlu Bağlantılar

acoustic

acoustic

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim cihaz alıcak sizden kısace taviseye almak istiyorum

sizce ;

OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
blackberry z10'u önermiyorum ben çok fazla sen lumia 925'e yönel her yönden lumia Üstün

NOKİA CANDIR. nokia:duello:bleckberry :close_tema:

• Beğen
Tepkiler: FeRhAt0152
Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
2 marka da öldü sayılır. O fiyata LG Nexus 4 al :)

ANIL

ANIL

Admin
Lumia 925 tavsiye ederim :oke:

Türe

Türe

Üye
925

MaxipmaN

Üye
925 bu ikilide çok daha iyi

acoustic

acoustic

Üye
    Konu Sahibi
hepinize tesekkür ederim bilgileriniz için..
.

tanercoskun

tanercoskun

Üye
925 ölüsü yeter 925 almanı öneririm.

hasansen_83

hasansen_83

Üye
arkadaş reklamlardan konuları okuyamıyoruz kı

Kerim.

Kerim.

Üye
Telefondan beklentileri neler?

MCR Killjoy

MCR Killjoy

Üye
Lumia 925 tabii ki.

fk555897

fk555897

Üye
Nokia Lumia 925 daha iyi. Kardeşine kesinlikle Nokia Lumia 925'i önermelisin.

saruman_me

saruman_me

Üye
Lumia 925

BelaMonte

BelaMonte

Üye
lumiya dokuzyüzyirmibeş

4un6si

4un6si

Üye
arkadaşım bak bende senle aynı durumdaydım ilk başta lumia 925 almayı düşünüyordum ama sonra biraz araştırayım dedim ve sonuç kesinle Z10
çünkü şu anda Z10 a 2.3.x android uygalamları ve oyunları kuralabiliniyor ayrıca 10.2 sürümü gelince (şu andaki sürüm 10.1 ) 4.2.x oyunları ve uygulumaları kurulabilecek
ben şahsen bb10 u ve mağazasını wp8 ve mağazasından daha başarılı buluyorum

ayrıca BB Z10 da bluetooth 4.0 varken 925 te ise 3.0 sürümü var

BB Z10 da 2gb ram varken 925 te 1 gb var (ve bu bence bu çok önemli )

BB Z10 da 355 ppı ekran varken 925 te 332 ppı var

şu anda bb market wp8 marketine yaklaşıyor ama şöyle birşey var şu anda blackberry 2.3.x uygulamalrınıçalıştırdığı için bb10 market de bulunmayan (zaten bunların çoğu wp8 marketde de yok ) uygulama ve oyunlarıçalıştırabiliyor ayrıca 10.2 güncellemesiyle 4.2.x uygulamalarını ve oyunlarını da çalıştıracak ve ve wp8 olanaklarınıyüksek ölçütte geçecek

ayrıca lumia 925 i bilmiyorum ama bb z10 un tarayıcı performansı mükemmel

bu arada tam unutacaktım aklıma geldi :)
şimdi sen internette z10 incelemelerine baktığında yüzde 99u blackberry çıktığı ilk zamanlarda yapıldığı için çoğu güncelleme yapılmamış haldeki haline yorum getirdiler ve aslında yanıldılar çünkü blackberry z10 çıktığından beri şarj süresinden tutun stabilitisene kadar birçok yönde gelişti hatta cihaz çıktığından sonra geçen 2 haftada bile stabiliteyi büyük ölçüde arttıracak güncelleme geldi ve bu güncellemeyle telefonun birçok hatası giderildi ki bu 2 hafta sonraki güncellemede olanlar şimdi ise zaten çok gelişti

şu videoyu izlemen senin görüşlerini belirleyecektir ; ve burda telefonu kullanan kişi , Murat Gamsız , telefonun android uygulamalarını ve oyunlarını çalıştırmasını göz ardı ederek bu videoyu hazırlamış (kendim sordum :D )

ama şimdi yiğidi öldür hakkını yeme :) lumia da bulunan kamera özellikle 925 çok çok iyi , z10unki ise iyi seviyede desek doğru olur

şimdi videodaki Murat Ağabeyimize ayıp olmasın ama bence kamera onun bahsettiğinden biraz daha iyi bence ama tabi bu senin benim gibi normal kullanıcılar için adam webcamden tut dslr kameraya kadar hepsini incelediği için artık fotolardaki ve videolardaki farkları bizden çok iyi algılıyor :D

yani ben senin yerinde olsam demeyeceğim çünkü aynı durumdayız zaten :) bu yüzden beni dinle derim z10 al keyfine bak tabi aşırı derecede kamera meraklısı değilsen

bu arada sana şu sitenin linkini vereyim :
bu da forum :

bi bak dolaş buralarda , bende yeni katıldım zaten :)

bu arada ingilizcen yeterli ise : buraya da bakabilirsin

ve burda da çalışan ve ilerde 10.2 güncellemseiyle çalışacak uygulamalar var

şu anda 10.1 sürümünde 200 uygulama çalışıyor ki bunlar popüler olan uygulamarbilmem at resimleri , mega osuruk gibi uygulamalar değil ki onlarla uğraşsalar zaten onlar da çalışır :)
bu uygulamalara ve oyunlara ,orda yazıyor ama, örnek verirsem ;

şu anda çalışanlar : tumblr , viber , pinterest , tango ,winamp ,
zello (bunu hükümet genel olarak engellemiş mi nolmuş bilmiyorum birisi öle yazmıştı )
instagram ( wp8 in büyük sorunu duyduğuma göre)
soundcloud , 9gag ,tapatalk 2 ,tureng ,lig tv , gitti gidiyor pou , candy crush , dinosaur war , prience of percia : shadow and blame ,hotspot shield VPN ,
temple run ve oz ( temple run 2 de ilerde gelcek ) , fruit ninja ,tiny thief ,xtrail x2 ,shazam ,mackolik manuganu i new star soccer ,subway surfers tokyo ve miami vs vs vs ... ( 5-6 tane yazayım dedim hızımı alamadım :D )

ayrıca kendin apk indirip .bar a çevirerek (anlatımı blackberry.gen.tr de var ) deneyebilirsin ayrıca mesala blackberry markette skype var ama adam istersen gidip androidini yükleye bilirsin veya facebook var ama gidip hem messengerı hem kendisini yükleyebilirsin
veya daha kolay yöntemleri de var hiç apk ile filan uğraşmadan

hatta şöyle siteler de var :

hem ilerde vine da gelicek ( wp8de şu anda var da 6sec adı altında )

ayrıca real racing 3 de bb mağazasında var ( wp 8e mayısda gelicek deniyordu ama mayısı geçeli çok oldu )

son olarak ADAM AMMA DA UZUN YAZMIŞ HİÇ OKUMIYIM
DERSEN FENA DARILIRIM :D
not : kendim okudum su gibi aktı gitti ne az yamışım dedim :)

• Beğen
Tepkiler: acoustic