Sizce hangisi ? N7100 vs İ9500 vs One M7

Sponsorlu Bağlantılar

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Sizce hangisi ? N7100 vs İ9500 vs One M7
Merhabalar sizlerinde fikrini almak istedim.
Şuan da yeni bir cihaz almanin arefesindeyim fakat her cihazin birbirine gore handikaplari var ve bu beni endiselendiriyor.
Mesela note2 eMMC chip hatasi veriyor, plastik malzeme ekrani cok dayanikli degil kezaa s4 de cok plastik mazleme onda da exynos arizalari cikma ihtimali var, suanki cihazim olan s2 den cok cektim zamaninda anakarti bile degistirdim simdiki anakart ekran entegresinden yine skinti cikariyor. Htc one ise ekranda olu pixeller le ve kasa acikligiyla geliyor. Ne yapicam bilemedim :)

Saygilar.

serif55

serif55

Üye
Merhabalar sizlerinde fikrini almak istedim.
Şuan da yeni bir cihaz almanin arefesindeyim fakat her cihazin birbirine gore handikaplari var ve bu beni endiselendiriyor.
Mesela note2 eMMC chip hatasi veriyor, plastik malzeme ekrani cok dayanikli degil kezaa s4 de cok plastik mazleme onda da exynos arizalari cikma ihtimali var, suanki cihazim olan s2 den cok cektim zamaninda anakarti bile degistirdim simdiki anakart ekran entegresinden yine skinti cikariyor. Htc one ise ekranda olu pixeller le ve kasa acikligiyla geliyor. Ne yapicam bilemedim :)

Saygilar.
Htc one in eski partilerindeydi hocam o açıklar ve ölü pikseller ki alirkende kontrol edin tabiki sonuçta elektronik cihaz ihtimal var. Note3 1300, s4 1500 e kadar düştü, one in fiyatı en son gördüğümde 1750 den assagi yoktu bütçeniz nedir ve daha detaylı olarak beklentilerinizi yazarmisiniz

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Butce sorun degil hocam, tek dilegim telefonun servis yuzu gormemesi, androidi seviyorum, cok oyun oynamam o yuzden donanim gereksinimim cok yok. Saf android kullanirim hep o yuzden herzaman stabil olur cihazlar :) dedigim gibi cihazi alinca uzun sure dayansin bana istiorum. Ha bide htc nin bataryasi dayanmiyormus ve ben prize bagli yasamak istemiyorum bu da bi eksi ama cihaz cok karizmatik bu bi gercek :) suan s2 de 3 adet bataryam var donusumlu olarak kulaniyorum. Bahsettigim samsunglardan alirsam yine boyle kullanicam ama htc gun zor bitiriyorken note 2 , 2 gun bile idare dder gibi fakat gozumu exynos abuse , sudden deaht sendrom , eMMC hatalari , insane chip sorunu gibi seyler kurcaliyor. S4 de sahsen bni almaya iten hic birsey yok ama o iyiyse onu alcaz mecburen :)
Saygilar.

Samet.25

one daki pixel hatasini ilk defa duydum varmis demekki butcen yetiyosa HTC one almani öneririm Samsung kullaniyorum bende ama bida Samsung almam büyük ihtimal. dediğin gibi plastik kasa dandik değil sağlam ama özellik katmiyo HTC one in kasasi filanda çok hoş donanimda iyi daha ne olsun .d

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
one daki pixel hatasini ilk defa duydum varmis demekki butcen yetiyosa HTC one almani öneririm Samsung kullaniyorum bende ama bida Samsung almam büyük ihtimal. dediğin gibi plastik kasa dandik değil sağlam ama özellik katmiyo HTC one in kasasi filanda çok hoş donanimda iyi daha ne olsun .d
İste bataryasi biraz yetersiz gibi geldi bana. Keske batarya getistirilebilir olsaymis tereddut etmeden alirdim.

muratvemine

muratvemine

Üye
Note 2 ve galaxy s4 kullandim.Enistemde htc one m7 oldugu icinde onu da kullanma firsatim oldu.Aralarinda daglar kadar yok.Bence htc one al,hem daha dayanikli uzun omurlu, hemde daha karizmatik ve ses kalitesi super.
note 2 android 4.2.1 siyle androidin en stabil cihazi.Kamerasinin
8mp olmasi dezavantaj.Cihaz cok az isiniyor hd oyun oynasan bile.Sarji 3 tel arasinda en iyisi digebilirim.Ancak note 2 en fazla android 5.0 alir.
Galaxy s4 de yabana atilicak tefon degil.Sanirim 21 sensoru vardi diger bi artisida kamerasida 13 mp.Note 2 ve htc one den cok buyuk bi eksigi var, cogu hd oyunda cok isinma yapiyor.Isindigi icinde hd oyun oynarkn bataryayi su gbi iciyor.
Malzeme kalitesi olarak s4 en kotusu digebilirim.Telefonu alali 2 ay oldu, rubber kasa kilifla kullandigim halde telefonun yan kisimlari soyuldu.
Htc one yi 1 2 saat kullanma firsatim oldu.Cihaz 3 aylik olmasina rgmen 0 cizik 0 soyulmasi vardi.Real racing 3 oynama sansim oldu.Cihazda isinma sozkonusu oldu ama kesinlikle s4 kadar degildi.
Ayrica htc onenin ses kalitesi s4 ve note 2 den cok daha iyi.

serif55

serif55

Üye
Bataryanin geliştirilmesinden kastınız çıkartılabilir olması heralde kardeşim, doğru bataryası cikartilamaz ama öyle çokta kötü bi batarya olarak aklınıza yer edinmesi yanlış olmuş kullanmasam cihazı neyse kağıt üzerindeki bilgiler veya cihazı kullanmayı bilmeyenlerin yorumlarına kulak asmayın. İlla telefona batarya alicam 2 tane bile yetmez derseniz orjinal aksesuarı var

Satış fiyatı 46 euro 6000 mah gücü var hayli hayli yeter, ugrasmak istemem dersenizde karar sizin. Birinci agizdan one kullanicisi olarak ayrica s4 ve note 2 de kullanmisligim var birkac gun en basitinden kalite farki var diyorum stabilligi tartisilmaz.

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Note 2 ve galaxy s4 kullandim.Enistemde htc one m7 oldugu icinde onu da kullanma firsatim oldu.Aralarinda daglar kadar yok.Bence htc one al,hem daha dayanikli uzun omurlu, hemde daha karizmatik ve ses kalitesi super.
note 2 android 4.2.1 siyle androidin en stabil cihazi.Kamerasinin
8mp olmasi dezavantaj.Cihaz cok az isiniyor hd oyun oynasan bile.Sarji 3 tel arasinda en iyisi digebilirim.Ancak note 2 en fazla android 5.0 alir.
Galaxy s4 de yabana atilicak tefon degil.Sanirim 21 sensoru vardi diger bi artisida kamerasida 13 mp.Note 2 ve htc one den cok buyuk bi eksigi var, cogu hd oyunda cok isinma yapiyor.Isindigi icinde hd oyun oynarkn bataryayi su gbi iciyor.
Malzeme kalitesi olarak s4 en kotusu digebilirim.Telefonu alali 2 ay oldu, rubber kasa kilifla kullandigim halde telefonun yan kisimlari soyuldu.
Htc one yi 1 2 saat kullanma firsatim oldu.Cihaz 3 aylik olmasina rgmen 0 cizik 0 soyulmasi vardi.Real racing 3 oynama sansim oldu.Cihazda isinma sozkonusu oldu ama kesinlikle s4 kadar degildi.
Ayrica htc onenin ses kalitesi s4 ve note 2 den cok daha iyi.
Yorumunuz icin cok tesekkr ederim, s4 un islemci saat hizi cok yuksel oldugu icin ve plastik islemcini isisini sogutamiyor isinma yapiyor evet. Zaten eledim s4 u. Note2 kamerasi fena degil zaten cok foto cekmem ama bni korkutan chip hatalari.

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Bataryanin geliştirilmesinden kastınız çıkartılabilir olması heralde kardeşim, doğru bataryası cikartilamaz ama öyle çokta kötü bi batarya olarak aklınıza yer edinmesi yanlış olmuş kullanmasam cihazı neyse kağıt üzerindeki bilgiler veya cihazı kullanmayı bilmeyenlerin yorumlarına kulak asmayın. İlla telefona batarya alicam 2 tane bile yetmez derseniz orjinal aksesuarı var

Satış fiyatı 46 euro 6000 mah gücü var hayli hayli yeter, ugrasmak istemem dersenizde karar sizin. Birinci agizdan one kullanicisi olarak ayrica s4 ve note 2 de kullanmisligim var birkac gun en basitinden kalite farki var diyorum stabilligi tartisilmaz.
Hocam bn degistirilebilir olsun yazmak istemistm yanlis yazmisim. Htc one i google editiona cevirirken bootloader i aciyoruz ya hani garanti kapsamindan cikar sanirim degilmi. Her cihazi aldigim ilk gun garantisini bozuyorum valla elimde kalicallar bi gun :) biraz biraz htc arastirmaya basladim, kasa acikligi cok cikiyomus bu modelde o da bni sogutuyor cihaz guzel ama iste :)

serif55

serif55

Üye
Hocam bn degistirilebilir olsun yazmak istemistm yanlis yazmisim. Htc one i google editiona cevirirken bootloader i aciyoruz ya hani garanti kapsamindan cikar sanirim degilmi. Her cihazi aldigim ilk gun garantisini bozuyorum valla elimde kalicallar bi gun :) biraz biraz htc arastirmaya basladim, kasa acikligi cok cikiyomus bu modelde o da bni sogutuyor cihaz guzel ama iste :)
Tabiki endişe etmekte haklısınız hocam yani demek istediğim telefonu alırken aldığınız yerde kutusunu açın bakın telefona bişey varmı fiziksel olarak sonra telefonu açın kontrol edin size kimse birşey diyemez yasal hakkınız görerek almak kırmızısıda var şu anda piyasada düşünürseniz tabi :)

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Simdi kapali kutuyu actik baktik kasa acik cikti, "ben bunu almiyorum telefoncu abi " diyebiliyormuyuz yoksa artik aldik telefonu ama eve gitmeden servise mi yolluyacaz cihazi o aşamayi tam bilemiyorum. :)

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Ben kendimi biliyorum yani bana kesin kasasi acik pixelleri ölü cihaz denk gelir

muratvemine

muratvemine

Üye
Dostum sana fabrikasyon hatali urun gelme ihtimali dusuk zaten bu kadar sıkıntı yapma :) Eger gelirsede aldigin gun verirsin garantiye 20 gun icinde yenisini veriyorlar zaten.

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Dostum sana fabrikasyon hatali urun gelme ihtimali dusuk zaten bu kadar sıkıntı yapma :) Eger gelirsede aldigin gun verirsin garantiye 20 gun icinde yenisini veriyorlar zaten.
Yorumunicin tesekkr ederim:)

muratvemine

muratvemine

Üye
Hangi cihazi almaya karar verdiniz?Note 3 cok iyi bi cihaz.Tavsiyem note 3 dur.Olmaz diyorsan htc one al diyorummHangi cihazi almaya karar verdiniz?Note 3 cok iyi bi cihaz.Tavsiyem note 3 dur.Olmaz diyorsan htc one al diyorumm

kty

kty

Üye
    Konu Sahibi
Technobuffalo (youtube kanalı) ; htc one ile s4 arasinda baya baya uzun anlatip htcone i tercih edip kazanan belirliyor.
Fakat yine ayni arkadas s4 ile note2 arasinda note2 yi seciyor. Bni iyice kararsiz hale getirdi ingiliz arkadas :oops:

serif55

serif55

Üye
Technobuffalo (youtube kanalı) ; htc one ile s4 arasinda baya baya uzun anlatip htcone i tercih edip kazanan belirliyor.
Fakat yine ayni arkadas s4 ile note2 arasinda note2 yi seciyor. Bni iyice kararsiz hale getirdi ingiliz arkadas :oops:
O zaman note 2 htc one finalinden galip geleni seçin hocam sizde :)