Sony Xperia Z1 Mini görsel ortaya çıktı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sony Xperia Z1 Mini görsel ortaya çıktı
Son dönemde akıllı telefon üreticilerinin amiral gemilerinin mini versiyonları oldukça ilgi görüyor. Tablet alanında Apple iPad tabletinin daha küçük versiyonunu iPad Mini adı ile sunmuştu. Diğer taraftan Samsung da amiral gemisi Galaxy S modellerinin mini versiyonları Galaxy S III Mini ve Galaxy S4 Mini modellerini sunmuştu. HTC‘nin de One amiral gemisinin küçük versiyonu HTC One Mini adı ile karşımıza gelmişti.

Şimdi de Sony’den bir mini modeli geliyor. 4 Eylül tarihinde Sony, yeni amiral gemisi modeli Xperia Z1‘i resmi olarak duyurdu. 5″ büyüklüğünde 1920×1080 piksel ekran, Qualcomm Snapdragon 800 yonga seti, 2GB sistem belleği, 16GB dahili veri kapasitesi, 20.7MP arka kamera, 2MP ön kamera gibi özelliklerle sunulmuştu.

Bir süredir Sony‘nin Xperia Z1 modelinin mini versiyonunu geliştirdiği haberleri geliyordu. Nihayet Sony Xperia Z1 Mini ortaya çıktı. Tasarım olarak olarak Xperia Z1‘e benzeyen tasarım ile gelecek olan model iddialara göre daha küçük ekran ile sunulacak.

İddia edilen teknik özellikler ise 4.3″ büyüklüğünde 1280×720 piksel dokunmatik ekran, 2GB sistem belleği, Qualcomm Snapdragon 800 yonga seti, olarak belirtilebilir.

Ayrıca bu yeni akıllı telefonun Xperia Z1‘de olduğu gibi 20.7MP kamera ile geleceği ve 8GB dahili veri kapasitesi yanı sıra Android 4.3 Jelly Bean üzerinde çalışacağı kaydedilmekte.

http://www.maxicep.com/portal/sony-xperia-z1-mini-gorsel-ortaya-cikti.html

• Beğen
Tepkiler: Buğra

KcygtYsn

KcygtYsn

Üye
teşekkürler :)

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Telefonun minisi bile mükemmel :D

MaxipmaN

Üye
çok köşeli de iyi değil direkt ezilir ya

Buğra

Buğra

Admin
Artık neredeyse her modelin minisi çıkıyor alışmak lazım :)

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
720 p de snapdragon 800 koymazlar herhalde öte yandan 8gb hafıza da çok fazlaymış donanıma :confused:

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Snapdragon 800 olma ihtimali yok diyebilirim.

Invoke

Invoke

Üye
Aynen ne snapdragon 800 olur ne de aynı kamera olur.

Invoke

Invoke

Üye
Bence kamera aynı olur ama işlemci olmaz :p

Snapdragon 800 destekliyor o kamerayı buna koyacakları işlemci belli, htc one mini gibi galaxy s4 mini gibi snapdragon 400 koyarlar. O da 20.7 megapixel kamera çalıştırmaz. Hadi megapixeli yazdılar diyelim bu da sadece göz boyamak için olur -onun da öyle olacağını sanmıyorum koyacakları 13mpixel kamera- aynı lens olmaz, aynı kaliteyi sunması imkansız.
çok köşeli de iyi değil direkt ezilir ya

Niye ezilsin? Gayet sağlam oluyorlar.

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Snapdragon 800 destekliyor o kamerayı buna koyacakları işlemci belli, htc one mini gibi galaxy s4 mini gibi snapdragon 400 koyarlar. O da 20.7 megapixel kamera çalıştırmaz. Hadi megapixeli yazdılar diyelim bu da sadece göz boyamak için olur -onun da öyle olacağını sanmıyorum koyacakları 13mpixel kamera- aynı lens olmaz, aynı kaliteyi sunması imkansız.

Niye ezilsin? Gayet sağlam oluyorlar.
Neden desteklemesin ki benim 808'in işlemcisi çok mu kaliteli :P :D

Invoke

Invoke

Üye
Neden desteklemesin ki benim 808'in işlemcisi çok mu kaliteli :p :D

Ona göre ayarlamışlar, bilgim yok 808 hakkında tek bildiğim kamerası akıyor. Ama bunların bir sınırı var mesela 4k video desteği snapdragon 800 ile geldi diye biliyorum. Snapdragon 800 max 55mpixel destekliyor diye biliyorum. Sınırı var yani :D

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Ona göre ayarlamışlar, bilgim yok 808 hakkında tek bildiğim kamerası akıyor. Ama bunların bir sınırı var mesela 4k video desteği snapdragon 800 ile geldi diye biliyorum. Snapdragon 800 max 55mpixel destekliyor diye biliyorum. Sınırı var yani :D
4K video çekmeyecek ama Z1 :(

Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Eğer sony isterse yeni güncelleme ile bu özelliği ekleyebilir . Örneğin 4.3 veya 4.4 sistem güncellemesi ile gelme ihtimali var. Yani Kernelı değiştirmek gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: Pikkaccu
Invoke

Invoke

Üye

Donanım destekliyor, o sonynin koymadığı bir özellik. Aynı donanımda Note III çekebiliyor ve kamerası daha dandik. 4K video farklı bir şey benim onu evde oynatacak televizyonum yok açıkcası bizim tv toshiba hd ready ekranı var :D
Ful-l hd bile gayet yeterli duruyor.

Telefonda 4k video çektik onun hafıza da kaplayacağı alan daha fazla olacak. fulhd gayet yeterli diye düşünüyorum ben.

fk555897

fk555897

Üye
Snapdragon 800 olmaz ama bence fiyatı ne kadar olursa olsun küçük ekrana ve yüksek donanıma sahip bir telefon yapmaları gerekiyor.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Evet büyük olasılıkla olursa Snapdragon 400 olacaktır. Fiyatı iyi ayarlayıp Snapdragon 600 olursa diğerlerine göre farkını koyabilir.

Invoke

Invoke

Üye
Evet büyük olasılıkla olursa Snapdragon 400 olacaktır. Fiyatı iyi ayarlayıp Snapdragon 600 olursa diğerlerine göre farkını koyabilir.

O zaman öne geçer; ama sanmam, mini sonuçta bu. Snap 600 fulhd ekranlı htc one kullanıyor. Sony 720pye snap600 koyarsa dediğin gibi farkını koyar; ama böyle bir şey yapma ihtimali çok düşük değil mi? :)

• Beğen
Tepkiler: ANIL
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
O zaman öne geçer; ama sanmam, mini sonuçta bu. Snap 600 fulhd ekranlı htc one kullanıyor. Sony 720pye snap600 koyarsa dediğin gibi farkını koyar; ama böyle bir şey yapma ihtimali çok düşük değil mi? :)

Evet bende pek ihtimal vermiyorum dediğin gibi. Bekleyip göreceğiz artık :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke

Üst Alt