xperia z android mb yeme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

mahmutcebi_6167

mahmutcebi_6167

Üye
    Konu Sahibi
xperia z android mb yeme sorunu
Arkadaşlar benim telefonda sadece bu ay oldu ama veri kullanımına giriyorum android is 350 mb yemiş gösteriyor bunu neden yaptığını anlamadım güncellemelerede baktım sadece wifi den güncelleniyor. Sizce neden kaynaklanıyor ne yapmalıyım.

Invoke

Invoke

Üye
Ayarlar>Bağlantı seçenekleri>Diğer>Mobil şebekeler> Veri etkin işaretli değilse sorun yok.
ya da yine Ayarlar>Veri kullanımı yukarı da mobil veri yazar kapalı ise sorun yok. Açıksa ya da veri etkinse kapatın.

kingsaygin

Üye
Cloud olayidir kardeşim

mahmutcebi_6167

mahmutcebi_6167

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar>Bağlantı seçenekleri>Diğer>Mobil şebekeler> Veri etkin işaretli değilse sorun yok.
ya da yine Ayarlar>Veri kullanımı yukarı da mobil veri yazar kapalı ise sorun yok. Açıksa ya da veri etkinse kapatın.

ya zaten veri kapalıyken sorun yok mb yemiyor android is ama veriyi açtığımda mesela facebooka giriyorum işim bittikten sonra çıkıyorum veriyi kapatıyorum sonra veri kullanımına girdiğimde android is 300 ken 305 oluyo yani veri açıkken yiyor bide sadece arka planda yiyor
şuan android is 385 mb yemiş gösteriyor veri kullanımı hepsi de arka planda ya böyle her ay olursa bana internet paketim yemez :)
Cloud olayidir kardeşim
cloud olayı ne açıklarmısın lütfen benim bir bilgim yok ?

istisna97

istisna97

Üye
Bendede öyle kardes

mahmutcebi_6167

mahmutcebi_6167

Üye
    Konu Sahibi
Invoke

Invoke

Üye
Arka planda çalışan bir şeyler vardır demek ki. Hava durumu olabilir, mail olabilir, facebook, twitter olabilir...
Bunun bir çözümü yok mu ya internet paketim yetmiyor yoksa her ay olursa kötü geçen ay yapamamıştı bu ay oldu sadece 400 mb az değil

Güncellemeleri sadece wifidan yapıyor değil mi?Ya da... Google Play uygulamaları otomatik güncelliyor olabilir, google play'in ayarlarından bakın...

tapatalk

tapatalk

Üye
senkronizasyonu kapat

Üst Alt