S3 Mini Orj. ile Kore Malı arasındaki fark ?

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
S3 Mini Orj. ile Kore Malı arasındaki fark ?
Arkadaşlar S3 mini orjinal ile kore malı arasında ki fark nedir ? tek farkı garanti olmaması mı ? teması vs. herşeyi aynı mı ? geniş bir bilgi verebilir misiniz ?

MaxiHan

MaxiHan

Üye
kore mali derken replika mi diyorsunuz? Samsung zaten kore mali

• Beğen
Tepkiler: OnurAYDN
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
kore mali derken replika mi diyorsunuz? Samsung zaten kore mali

yani şöyle bişey, bi telefoncuya gittiğimde bir s3 mini öneriyolar ve kore malı olduğunu s3 miniden tek farkı garantisi olmadığını ve 400-500 lira civarı bişey olduğunu söylüyolar..

MaxiHan

MaxiHan

Üye
o zaman buyuk ihtimal bir kandirma olayi soz konusu, yada calinti mal. replika olup olmadigini sorduktan sonra buraya yazarsaniz sevinirim

• Beğen
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
o zaman buyuk ihtimal bir kandirma olayi soz konusu, yada calinti mal. replika olup olmadigini sorduktan sonra buraya yazarsaniz sevinirim

replikayı bana açıklayabilirmisiniz o zaman :)))))

ozakin70

ozakin70

Üye
Taklit değil dir de Türkiye ye kaçak giren mal onlar faturasız yani kaçak ve garantisiz olurlar eski tellerin imeini buna geciriyorlar rom yuklemediginiz surece imei ne birsey olmaz

MaxiHan

MaxiHan

Üye

replikayı bana açıklayabilirmisiniz o zaman :)))))
replika, cihazin bir kopyasini kendi imkanlariyla yapmaliridir. samsungla alakasi olmayan bir urun cikar ortaya. tek benzerligi dis gorunusudur.
Taklit değil dir de Türkiye ye kaçak giren mal onlar faturasız yani kaçak ve garantisiz olurlar eski tellerin ip sini buna geciriyorlar rom yuklemediginiz surece ip ye birsey olmaz

ip degil imei

• Beğen
Tepkiler: 3onur5
ozakin70

ozakin70

Üye

replika, cihazin bir kopyasini kendi imkanlariyla yapmaliridir. samsungla alakasi olmayan bir urun cikar ortaya. tek benzerligi dis gorunusudur.

ip degil imei

Adı aklıma gelmedi uyku sesemliği düzelteyim:D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Arkadaşlar S3 mini orjinal ile kore malı arasında ki fark nedir ? tek farkı garanti olmaması mı ? teması vs. herşeyi aynı mı ? geniş bir bilgi verebilir misiniz ?
muhtemelen dis gorunus benzerligi haric hersey farkli olacaktir.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
teması falanda mı farklı olacak ?

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Replikada performans bekleme

• Beğen
MaxiHan

MaxiHan

Üye
Kalıtelı bır replıka demekkı ama emın olabılırsın 2011 serısı 300 mb ramlı xperıalar replıkalardan cok daha fazla performans verıyor

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
sormak istediğim şu , mesela bi replika s3te 1ghz çift çekirdek bi işlemci varsa gerçekten 1ghz çift çekirdek işlemci performansı veriyor mu ?

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Hayır aksıne vasat bır performans verıyor ustune basa basa soyluyorum

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın yardımların için

sanalbiri

Üye
Ben de yazayım arkadaşlar S3 mini Kore ile gerçeği arasındaki farkları.Ben oğluma almıştım bu Koreli olanından.300 TL'ye aldık ama bence 200 TL ancak eder bu çakma.Zaten benim lisedeki oğluma,telefon kıymeti çok bilmediğinden yeter şimdilik.Farklar:
1-Mtk işlemci dediğimiz bir işlemcisi var.Hızı da orijinal olandan biraz daha yavaş.
2-Ram 256 mb falan.Bunun da çoğunu işletim sistemi kullandığından geriye whatsapp,viber,tango (görüntülü konuşmada ters olabiliyormuş),basit oyunlar falan yükleyecek kadar yeriniz oluyor.Öyle rami kullanacak oyun falan yükleyemiyorsunuz.
3-Fotoğraf çekimi dandikten de öte.Rezalet yani.
4-GPS yok.
5-Hafızası nerdeyse hiç yok.Galiba 80 mb falan hafızası var.16 gb görünüyor telefona baktığında. :) Hafıza kartı takarsınız olur biter.
6-Orjinal S3 miniden biraz daha kalın.Oğlanın telefona silikon kılıf almıştım."Baba bu kılıf zor sığıyor"diyor. :)
7-Emin değilim ama sar değerleri orjinalden daha yüksek diye duymuştum.
8-Bataryası da çakma bence.
9-Asla gelen romuyla oynamayın.Başka yazılım atılamıyor,haberiniz olsun.
10-Tabi imei de başka telefonlardan kopyalanan klon imei.
Sonuç olarak oğluma S3 mini Kore alacağıma,ikinci el s3 mini alsaymışım keşke.S3 mini Kore alacak olanlar inşallah bu yazdıklarıma ulaşır da bir fikir sahibi olurlar...

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Ben de yazayım arkadaşlar S3 mini Kore ile gerçeği arasındaki farkları.Ben oğluma almıştım bu Koreli olanından.300 TL'ye aldık ama bence 200 TL ancak eder bu çakma.Zaten benim lisedeki oğluma,telefon kıymeti çok bilmediğinden yeter şimdilik.Farklar:
1-Mtk işlemci dediğimiz bir işlemcisi var.Hızı da orijinal olandan biraz daha yavaş.
2-Ram 256 mb falan.Bunun da çoğunu işletim sistemi kullandığından geriye whatsapp,viber,tango (görüntülü konuşmada ters olabiliyormuş),basit oyunlar falan yükleyecek kadar yeriniz oluyor.Öyle rami kullanacak oyun falan yükleyemiyorsunuz.
3-Fotoğraf çekimi dandikten de öte.Rezalet yani.
4-GPS yok.
5-Hafızası nerdeyse hiç yok.Galiba 80 mb falan hafızası var.16 gb görünüyor telefona baktığında. :) Hafıza kartı takarsınız olur biter.
6-Orjinal S3 miniden biraz daha kalın.Oğlanın telefona silikon kılıf almıştım."Baba bu kılıf zor sığıyor"diyor. :)
7-Emin değilim ama sar değerleri orjinalden daha yüksek diye duymuştum.
8-Bataryası da çakma bence.
9-Asla gelen romuyla oynamayın.Başka yazılım atılamıyor,haberiniz olsun.
10-Tabi imei de başka telefonlardan kopyalanan klon imei.
Sonuç olarak oğluma S3 mini Kore alacağıma,ikinci el s3 mini alsaymışım keşke.S3 mini Kore alacak olanlar inşallah bu yazdıklarıma ulaşır da bir fikir sahibi olurlar...

Hocam bence her kore malı bu kadar berbat olamaz :)

Üst Alt