LG-P970 ROM COVERTER ve SFT

Sponsorlu Bağlantılar

qazedctgb

Üye
    Konu Sahibi
LG-P970 ROM COVERTER ve SFT
Öncelikle Tüm Riskler Kullanıcıya Aittir Diyerek Uyarımızı Yapalım!

Forumda rom yükleme yöntemleri mevcut ama bu konuyu açmam da iki neden var.
1. KDZ ile tüm stock romlara erişilebiliyor ama ICS den GB ye dönmek sorunlu. Hata (security error) veriyor. Başka bir rom yükleyip kulağı tersten tutmak gerekiyor.
2. Smart Flash Tool ile yüklemek istenildiğinde ise modifiye bir sürü rom var ama orijinal stock romları bulmak sıkıntı oluyor.

ÇÖZÜM: # LG-P970 ROM COVERTER
Asıl meseleye gelirsek. Yöntemimiz KDZ uzantılı dosyaları flash dosyalarına (bin ve fls) dönüştürmek. Böylece Smart Flash Tool ile Rom yükleme süresi de 5 dk gibi bir sürede bitmiş oluyor
4 kısa adımda KDZ dosyasını Flash lamaya uygun dosyalara dönüştürüp Smart Flash Tool ile yükleyeceğiz.
LG-P970 ROM COVERTER için açıklama linkinde mevcuttur. Sıkıntı olursa onun da açıklamasını yaparım.

YÜKLEME
Bunun için:
Adım 1. Tüm Stock Romlar adresinde mevcut. Buradan istediğimiz sürümün KDZ dosyasını indirebiliriz.

Adım 2. LG-P970 ROM COVERTER 2.1.exe programını ilgili linkten indiriyoruz.
link1:
link2:

Adım 3. Daha sonra KDZ uzantılı rom dosyamız ile converter programını aynı klasör içine koyuyoruz ve programı açıyoruz. Program açılışta KDZ dosyalarını gösteriyor ve ilgili numarayı klavyeden tuşlayıp enter a basıyoruz. En sonunda program CWM yamasını yapayım mı diye soruyoruz. İstemiyorsanız “no” yazıp enter yapıyorsunuz. İşlem tamam. Smart Flash Tool (SFT) programı için gerekli dosyalarımız hazır.

Adım 4. Smart Flash Tool (SFT) programı için açıklama:
Smart Flash Tool programı indirme:
Link1:
Link2:
Dosya şifresi: radkor@XDA
SFT (B_SmartFlashTool_Extern.exe)programını açıyoruz. Üstteki sekmelerden ROM Copy D/L yi seçiyoruz.
Bin ve fls uzantılı dosyalarımızı ilgili alanlardan seçimini yapıyoruz.
Select mode yazan kısımda normal mode yazanı seçiyoruz. Zaten o seçili çıkar.
Dikkat: Erase Entire CP yi Kesinlikle İşaretlemeyin IMEI niz değişir!!!!!.
Telefonu ses acma tuşuna basarak usb kablosunu takıyoruz ve SW Upgrade yazısı çıkana kadar bekliyoruz.
Daha sonra SFT programı telefonu görünce (gördüğünü programın en altında com port kısmında port no ve comminication driver yazan kısımda LG mobile çıkar.
Ve son olarak START a basıyoruz.
Telefon yükleme bitince kapanıp açılacak. BİTTİ!!!! Hayırlı olsun.

Not: Anlatımla ilgili resimli açıklamalar linklerini verdiğim XDA forumunda resimli olarak mevcuttur. Resimleri çok uzamasın diye koymadım.
XDA sitesinden yararlanılarak; Kendi Anlatımımdır.

• Beğen
Tepkiler: technoshark

Şehriyar

Şehriyar

Üye
:tşk:

qazedctgb

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim. bu konu daha once bi cok defa gundeme geldi. lg update tool ile (kdz uzantili romlar) eski surume donebilmek icin custom rom yukleyip daha sonra kulagi tersten tutarak yapiliyordu.

ayrica sft icin rom bulmak ozellikle oynanmamis rom sorun oluyordu. bu yontemle tum stock romlari sft ye cevirmek bir dk. bile surmuyor.

ben boyle bi konu actim. siz haric kimseden ilgi gormedi. enteresan bi durum oldu benim icin.

• Beğen
Tepkiler: technoshark
technoshark

technoshark

Üye
Dostum çok teşekkür ederiz.. LG konusunda @enver_techno kardeşimiz sağolsun tüm romları dönüştürdüğü için buraya kimse bakmadı demekki. Ben bile konuyu yeni görüyorum..

Ama çok faydalı bir iş çıkartmışsın gerçekten.. ELLERİNE sağlık...

Bu konuyu LG sayfasına taşırsak bence büyük rehabet görür ;)

• Beğen
Tepkiler: enver_techno

qazedctgb

Üye
    Konu Sahibi
ilgin icin cok tesekkurler.

enver_techno

enver_techno

Üye
Ben Converter felan ile uğraşmıyorum ;) Bilgisayarda bulunan cmd.exe ile herşeyi yapıyorum :) Tavsiye ederim :oke:

alaStar

alaStar

Üye
Konu faydalı olmuş eline sağlık :alkis:

prohisterya

Üye
Hocam eline sağlık. "Birileri, CP ve AP dosyaları yükleyecekte SFT ile yükleyeceğiz" derdine derman olmuşsun. ;)

jersey54

Üye
hocam ben kdz dosyası ile converter aynı dosya içine koyuyorum ancak convertor tıklayıp çalıştırmak istediğimde convertor ekranı bir saniye açılıp hemen kapanıyor

kdz dosyasını cıkarıdıgımda ise ekran acılıyor ama bu sefer kdz dosyası bulunamadı diyo

ne yapmam lazım

enver_techno

enver_techno

Üye
cmd.exe ile yaparsanız daha sağlıklı olur ;) :oke: İlerleyen günlerde yapımını anlatacağım.

jersey54

Üye
cmd.exe ile yaparsanız daha sağlıklı olur ;) :oke: İlerleyen günlerde yapımını anlatacağım.

merakla bekliyoruz hocam :)

- - - Eklendi - - -

cmd ile işlemi halletik ustadlar ancak lg driverlarımda yuklu pil söküp ses acma tusuna uzun sure basıyorum ancak update ekranı gelmiyor telefona ne yapmam lazım

enver_techno

enver_techno

Üye

- - - Eklendi - - -

cmd ile işlemi halletik ustadlar ancak lg driverlarımda yuklu pil söküp ses acma tusuna uzun sure basıyorum ancak update ekranı gelmiyor telefona ne yapmam lazım

Kilit tuşu + ses açma tuşu olması gerek.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Kilit tuşu + ses açma tuşu olması gerek.

jersey54

Üye
root olmada sıkıntı yasıyorum herseyi duzgun yapıyorum tamam root yetkiside alıyorum ancakkkkkkk

google playbde herhangi bir prgram indirdiğimde indirmede tam bitmeden telefon kendi kendine kapanıp acılıyor

enver_techno

enver_techno

Üye
root olmada sıkıntı yasıyorum herseyi duzgun yapıyorum tamam root yetkiside alıyorum ancakkkkkkk

google playbde herhangi bir prgram indirdiğimde indirmede tam bitmeden telefon kendi kendine kapanıp acılıyor
Rootu düzgün yapamaışsın anlaşılan, içine Root ayarı gömülü ROM yükle güzel olur. Ben Gingerbread'de öyle bir ROM yüklemiştim. Hiç ekstra ayara gerek kalmadan normal flash atar gibi yapıyorsun ve cihaz artık Rootlu ;)
Bence sende dene (öyle bir ROM ara)

Üst Alt