İki işletim Sistemini bir bilgisayarda Kullanma.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
muqiwara

muqiwara

Üye
    Konu Sahibi
İki işletim Sistemini bir bilgisayarda Kullanma.
Arkadaşlar ;
Ben Windows 7 işletim Sistemi kullanıyorum.Ama Aynı anda birde xp Kullanmak istiyorum.Yani bir pc'de iki işletim sistemi kullanmak istiyorum.Bunu nasıl yapabilirim? yardım edebilir misiniz? Bunu Anlatan Site Link Olur. Yada Video Olur Fark Etmez Yardımlarınızı Bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler.

ecel54

ecel54

Üye
Yeni bir disk oluşturup aynı fornat atar gibi kur fakat c ye format atma

qLaMoR

qLaMoR

Üye
sanal pc deneye bilirsin

yeauw

yeauw

Üye
2 harddiskn olmalı veya harddiski 2 bölcen ve ecel54 arkadaşmzn dediği gibi olmalı sanal pek iş görmez bence

ecel54

ecel54

Üye
2 harddiske gerek yok harddiskin 2 tane bölümü olsun yeter

muqiwara

muqiwara

Üye
    Konu Sahibi
WaLLcoT

WaLLcoT

Üye
Yorumlarda da bahsedildiği gibi hdd den biraz ayırıp yeni bi disk ya da virtualbox indirmek için : kullanımı :

ecel54

ecel54

Üye
7 nin yanına xp kurmadım ama ondada oluyordur büyük olasılıkla. yüklediğin zaman bilgisayarı açarken sana hamgi işletim sistemini açmak istediğini soracak sende herhangi birini seçip gireceksen

MrExpert

MrExpert

Üye
Ya sanal pc olarak kuracaksın yada hdd yi bölüp ayrı ayrı kurucaksın.

Heroata

Heroata

Üye
peki 2 isletim sistemi kasmazmi .d

bende win7 var win xp mi kursam hizlanr (yaninda tabi cunku win7 orj.) yoksa win8mi?

ecel54

ecel54

Üye
peki 2 isletim sistemi kasmazmi .d

bende win7 var win xp mi kursam hizlanr (yaninda tabi cunku win7 orj.) yoksa win8mi?

sanal işletim sistemi kurmayıp hdd bölüp yapacaksan tek işletim sisteminden performans bakımından farkı olmaz

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Unutulan Birşeyi De Ben Yazayım. Win7 Yüklü Bir Bilgisayara XP Kurulursa(Yeni Bölüme Veya Harddiske) Win7 Yi Açılışta Görmez Ve Büyük İhtimalle de XP Olarak Açılır. Bunun İçinde Boot Dosyasını Düzenleyen Programlar Lazım Olur Ve Win7 Ve XP yi Açılışa Verebilirsin.. Ama XP Yüklü Bir Bilgisayara Win7 Kurulursa XP Yi Görür Ve Açılışta Seçim Ekranı Da Gelir :)

Bunu Da Unutma :)

MrExpert

MrExpert

Üye
Unutulan Birşeyi De Ben Yazayım. Win7 Yüklü Bir Bilgisayara XP Kurulursa(Yeni Bölüme Veya Harddiske) Win7 Yi Açılışta Görmez Ve Büyük İhtimalle de XP Olarak Açılır. Bunun İçinde Boot Dosyasını Düzenleyen Programlar Lazım Olur Ve Win7 Ve XP yi Açılışa Verebilirsin.. Ama XP Yüklü Bir Bilgisayara Win7 Kurulursa XP Yi Görür Ve Açılışta Seçim Ekranı Da Gelir :)

Bunu Da Unutma :)

Biostan biosa değişiyor bende hangisini başlatıyım diye soruyor :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt