LUMIA 820'ye MicroSD Bellek Kartı Seçimi ...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
LUMIA 820'ye MicroSD Bellek Kartı Seçimi ...
Merhaba arkadaşlar,

Malum Lumia 820 8 Gbyte depolama alanına sahip olduğundan sistemi rahatlatmak, yada daha iyi performans almak için, resim, video ve müzik gibi dosyalarımızı MicroSD kartta barındırmamız gündeme geliyor. Bunun için seçenek arayan ARKADAŞLARA faydalı olur düşüncesiyle açtım bu konuyu ...

Piyasada çeşitli MicroSD bellek kartları mevcut, bunlar gerek bellek ve gerekse veri transfer hızları yönünden telefonumuza olumlu yada olumsuz etkileyebiliyor. Almak istediğimiz bellek kartı kullandığımız wp8 işletim sistemini de göz önünde tutarsak en az 8, 16 yada 32 GByte olmalı. İdeal olarak bütçeyi de çok aşmayan 16 Gbyte bellek yeterli olur. Daha fazla depolama isteyenler 32 Gbyte hatta 64 Gbyte (Telefonumuzun max. desteklediği kapasite) tercih edebilirler.

Şimdi işletim sistemini kasmayan, akıcı, resim ve video çekerken takılmayan bir MicroSD bellek kartı düşünüyorsak, kapasitesi ne olursa olsun Class 10 tercih nedenimiz olmalı. Bu karttan en iyi bir şekilde yararlanabilmek için, öncelikle PC'ye bağlayıp formatlamanız gerek. Formatlarken normal olarak FAT32 gelir, daha yüksek performans için exFAT seçilerek formatlandığında wp8 kartınızdan en iyi bir şekilde yararlanmış olur ...

Ben 32Gbyte SanDisk Class10 MicroSD Kart aldım, exFAT formatlayıp telefona taktım ve kullanıyorum ...

• Beğen
Tepkiler: utt2 ve OttomaN TigeR

papakudioflu

papakudioflu

Admin
eline saglik kardeşim. Guzel bir bilgilendirme olmuş.

• Beğen
Tepkiler: serinaga
ferit.61

ferit.61

Üye
Konu için teşekkürler.
Hafıza kartı olayından bir ara çekmiştim.
Katkım olması adına özellikle Lexar 16 GB Class 10 almayın. Telefonda SD kart hatası lütfen pc ye bağlayıp bu sorunu düzeltin diye uyarı veriyordu.
Başka bir forumdan arkadaş da bu kartı almış ve aynı sıkıntı, yurtdışında da sıkıntı yaşayanlar var bu sabıkalı karttan dolayı.
Bir hafta önce Team 32GB class 4 aldım. Bunda sıkıntı yok. Ama class olayında illa 10 olsun isteyenler bunu almasın diyebilirim.
Şu an serinaga' nın kullandığı sandisk var bende 64GB olan ve sıkıntı yok.
Bu telefonlarda windows' dan kaynaklanan her hafıza kartını desteklememe olayı var.
Bu yüzden kart seçerken dikkat edin arkadaşlar...

• Beğen
tanercoskun

tanercoskun

Üye
Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Ben şuan sıradan 2 gb kart kullanıyorum ve Uygulamaları hafıza kartına kurulmadığı için yetiyor ama almaya karar verdiğimde bu bilgileri çok yararlı olucak :)

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
eline saglik kardeşim. Guzel bir bilgilendirme olmuş.

Rica ederim üstadım ...

- - - Eklendi - - -

Konu için teşekkürler.
Hafıza kartı olayından bir ara çekmiştim.
Katkım olması adına özellikle Lexar 16 GB Class 10 almayın. Telefonda SD kart hatası lütfen pc ye bağlayıp bu sorunu düzeltin diye uyarı veriyordu.
Başka bir forumdan arkadaş da bu kartı almış ve aynı sıkıntı, yurtdışında da sıkıntı yaşayanlar var bu sabıkalı karttan dolayı.
Bir hafta önce Team 32GB class 4 aldım. Bunda sıkıntı yok. Ama class olayında illa 10 olsun isteyenler bunu almasın diyebilirim.
Şu an serinaga' nın kullandığı sandisk var bende 64GB olan ve sıkıntı yok.
Bu telefonlarda windows' dan kaynaklanan her hafıza kartını desteklememe olayı var.
Bu yüzden kart seçerken dikkat edin arkadaşlar...

Bilgilendirme için teşekkürler ...

- - - Eklendi - - -

Bilgilendirme için teşekkür ederiz. Ben şuan sıradan 2 gb kart kullanıyorum ve Uygulamaları hafıza kartına kurulmadığı için yetiyor ama almaya karar verdiğimde bu bilgileri çok yararlı olucak :)

:rica:

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Güzel konu olmuş abi eline sağlık. Benim tercihim her zaman Sandisk c10'dur.

• Beğen
ÖEY

ÖEY

Üye
Arkadaşlar L820 ile ilgili sd kart sorunları takip etmedim ama bir iki ay içerisinde bir tane alabiliriz kuzenime daha karar vermedi kendisi. Bu uygulama ve oyunların sd karta download edilip kurulmasında ne gibi bir problem var? Ona göre satın alma kararı verilir çünkü.

erknlmn

erknlmn

Üye
Arkadaşlar L820 ile ilgili sd kart sorunları takip etmedim ama bir iki ay içerisinde bir tane alabiliriz kuzenime daha karar vermedi kendisi. Bu uygulama ve oyunların sd karta download edilip kurulmasında ne gibi bir problem var? Ona göre satın alma kararı verilir çünkü.

şu anda sd karta uygulama kurmak imkansız sadece tel hafızasına kurulabiliyor

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Güzel konu olmuş abi eline sağlık. Benim tercihim her zaman Sandisk c10'dur.

Eyvallah, Aynen sana katılıyorum Gökçen,
Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum sorun yok. İlk başta FAT32 formatlamıştım, daha sonra tekrar exFAT formatlayıp taktım ...

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Eyvallah, Aynen sana katılıyorum Gökçen,
Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum sorun yok. İlk başta FAT32 formatlamıştım, daha sonra tekrar exFAT formatlayıp taktım ...
çok iyi yapmışsın abi, hem bu şekilde daha hızlı veri kaydı yapar hemde çok daha stabil çalışır...:oke:

• Beğen
hasan3472ty

hasan3472ty

Üye
Bu L820 cok hos cihaz abisi 920 ye kart koymadilar kotu oldu

• Beğen

Churchil

Üye
16 lık aldım ama 620 e takıcam olur mu ki ?

Toros542

Toros542

Üye
Bende de 16gb Team class10 var.fakat 32gb olanı alacam.16gb olanı da arkadaşa satacam.

Toros542

Toros542

Üye
Evet çok memnunum.almak isteyenlere tavsiye ederim.pişman olmazsınız bence.hepsiburada.com dan almıştım.şuan baya bir indirim de galiba.

serinaga

serinaga

Üye
    Konu Sahibi
Almak isteyen arkadaşlar için, Team 32 Gb. Class 10 %67 hb.'de indirimde ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt