Xperia Sola Kernel yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
chun02

chun02

Üye
    Konu Sahibi
Xperia Sola Kernel yükleme
Kardeşler benim telefonda orjinal rom yüklü rootlu ,bootloader kilidi açık 6.1.1.b.1.54 yüklü bunun üstüne kernel yüklemek istiyorum ama kernel hakkında bilgim yok sola ya göre kernel önerirmisiniz Yardımlarınızı beklıyorum Teşekkürler :)

007aliinan

Üye
Dostum kerneli flashlayabilirsin fakat benım bildiğim 6.1.10a Kernel flashlanıyor 54e root bile çekilmiyor 10u rootlayıp 54ü kernelle flashlıyoruz

taylan08

Üye
Dostum kerneli flashlayabilirsin fakat benım bildiğim 6.1.10a Kernel flashlanıyor 54e root bile çekilmiyor 10u rootlayıp 54ü kernelle flashlıyoruz
öyle yapacağına .54 ün autoroot lu kerneli flash layin bu kadar basit

007aliinan

Üye
Sen öyle yap taylan ;-) yinede SAĞOL
BİLDİĞİN YOLDAN SAPMA DEMİŞLER :-!

taylan08

Üye
yapmaya göre birşey yok imzaya bak yeter :)

chun02

chun02

Üye
    Konu Sahibi
öyle yapacağına .54 ün autoroot lu kerneli flash layin bu kadar basit
Kardeşim autoroot lu kernel ne kadar sağlıklı olur birde o kerneli nerde bulucam link atabilirmisin zahmet olmassa

taylan08

Üye
bence gayet sağlıklı ama yinede sen bilirsin (.54 sürümü ne uyumludur) autoroot ve cwm mevcuttur. swap vsvs destekliyormu bilmiyorum ama deneyerek öğrenebilirsiniz

chun02

chun02

Üye
    Konu Sahibi
Krdesim senin imzadaki kernel ne bide onu söylermisin çünkü bu işlem pek saglıklı gelmdi bana :) ama ben en cok swap olusturmak ve batarya tassarufu yapan kernel lazım Teşekkürler

007aliinan

Üye
Taylan dostum sana bişey sorayım solada cwm a 1 kez giriyorum daha sonra tekrar cwm a geçmek için tekrar pc ye bağlayıp yüklüyorum varmı bi çözümü??

taylan08

Üye
Taylan dostum sana bişey sorayım solada cwm a 1 kez giriyorum daha sonra tekrar cwm a geçmek için tekrar pc ye bağlayıp yüklüyorum varmı bi çözümü??
eğer doğru anladıysam cwm yi bir kere açıyorsun sonra tekrar açmak için tekrar cwm yüklüyorsun .
cwm yi bir kere kurdugunuzda ancak stock rom flashladıgınızda silinir eğer yüklediğin cwm touch ise telefon açılıyorken ses açma ve sony logosuna basılı tut açılır .eğer olmazsa ses açmaya bir kaç kez bas

- - - Eklendi - - -

Krdesim senin imzadaki kernel ne bide onu söylermisin çünkü bu işlem pek saglıklı gelmdi bana :) ama ben en cok swap olusturmak ve batarya tassarufu yapan kernel lazım Teşekkürler
sana attıgığım linkteki buydu .elf li olan bunda autoroot yok malesef ama şöyle bir çözümü var yukarıda attıgım linktekini flashla ve telefonu aç sonra telefonu kapa sana attıgım .elf liyi flashla sorunu böyle çözebilirsin ve sana attıgım swap alanı destekliyor

chun02

chun02

Üye
    Konu Sahibi
- - - Eklendi - - -

Kardeşim direk O zaman senin bana attığını(vengeanceyi) flastool ile flashlayayım autoroot ile uğrasmayayım olur demi öyle bide flaslamayı flastooldan yapıcaz demı

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

taylan08

Üye
hayır ilk autorootu yapcaksın çünki vengeance de autoroot yok onunun için öyle dedim olsa zaten direk onu kur derim

007aliinan

Üye
Anlamadım elf uzantılı dosyaları flashlayarak atamıyorum sadece ftf uzantılı olanlar flashlanıyor

taylan08

Üye
Anlamadım elf uzantılı dosyaları flashlayarak atamıyorum sadece ftf uzantılı olanlar flashlanıyor

Ftf stock rom un uzantısı ve sadece flashmode de kurulur sen yıldırım işaretinde hata yapıyorsun orda fastboot modeyi seçeceksin ve telefonu fastboot mode ye alcan sonra select from kernel gibi bir şey var.sağda ona tıklıycan kernel pc de nerdeyse bulup seççen bu kadar. Sen heralde flash dedim diye karıstırdın kernel falan kurunca genel olarak flashladın mı denir yoksa zor bişi değil

chun02

chun02

Üye
    Konu Sahibi
hayır ilk autorootu yapcaksın çünki vengeance de autoroot yok onunun için öyle dedim olsa zaten direk onu kur derim
Kardeşim bn direk autorootu hiç yüklemeden direk senin attığın elf li olanı flastooldan flashlayarak attım hiç bi sıkıntı olmadı çok şükür :)

taylan08

Üye
o zaman 0 sıkıntı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt