Samsung İflas Ettiğini ve Hisselerini Apple'a sattığını açıkladı !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Samsung İflas Ettiğini ve Hisselerini Apple'a sattığını açıkladı !
öncelikle konuya hoş geldiniz aslında sizin ilginizi çekebilmek için böyle saçma bir başlık kullandım,çoğu sitede görüyorum bu gün 1 nisan diye her türlü şaka yapılıyor fakat kimse bilmiyor ki 1 nisan nasıl ortaya çıkmış :( ;

1 Nisan'ın tarihçesi 15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşa...tır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir. Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde İncil "Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız BU akşam size bir şey yapmayacağım" der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir. Bunun üzerine

Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerin de Haçlı ordusu komutanı "Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan şakası haline gelmiştir.

eğer Elhamdülillah Müslüman'ım diyorsanız 1 Nisan şakası yapmayınız ve yaptırmayınız,farklı bir dine mensup iseniz parağrafı okumanıza bile gerek yoktu...

adminlerin bu konuyu sileceklerini biliyorum fakat bizlerin gerçeği öğrenmesi adına 2 Nisan'a kadar bu konunun silinmemesini rica ediyorum...

PriZm

PriZm

Üye
Başlığı okuduğum sırada direkt (:zzz:malum ingilizce kelimenin kısaltılmışı:zzz:) dedim :D

iPandemonium

iPandemonium

Üye
Hiç Bu Kadar Direk 1 Nisan Tepkisi Uyandıran Şaka Görmemiştim :kop:

Kerim.

Kerim.

Üye
Bari samsung demesydin:ehe

PriZm

PriZm

Üye
O değilde Google bugün fena kandırdı :D kimse kandıramadı birtek google kandırdı :D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
Akıncı

Akıncı

Üye
Ben olmayacağını tahmin ettim zaten :ehe

MaxipmaN

Üye
vah vah

MrExpert

MrExpert

Üye
Biliyordum ama hatırlatman iyi oldu :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Neyse bugün 2 nisan konu silinebilir umarım herkes 1 nisan in anlamını ogrenmistir ve seneye kimse kutlamaz...

iPandemonium

iPandemonium

Üye
Kuzey-Kore Güney Kore arası kötü , Fiyatlarda bi tuaflık olmaz inş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt