Notebook Ram Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
OPC

OPC

Üye
    Konu Sahibi
Notebook Ram Ekleme
Samsung NP300E5A-S0ATR modeli notebookum var. Ram eklemek istiyorum 6 gb ram var şuan ama ben bilgisayarda kaç ram slotu olduğunu bilmiyorum araştırdığımda cpu-z programı gösteriyor diye gördüm baktığımda 4 slot görünüyordu. 1. slotta 2, 3. slotta 4 gb takılı 2 ve 4. slotlar boş görünüyordu acaba doğru mudur şüpheliyim. Ve takarsam eğer sorun olur mu?

Kampanyalı, alacağım ram bu.

deforze

deforze

Üye
6 gb ram yetmiyormu dostum notebook 8 gb ram in tamamını kullanmaz 6 gb bile fazlasıyla yeter parana yazık

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
bende de samsung np350 var 6 gb ram ama 4 slot olamaz 2 slottur o ve hep slota en fazla 4 gblik ram takarsin yani toplam da 8 sakin 2gb alayım deme boşa alırsın takacagin yer yok 2 yi atarsan 4 takarsin yani 4 alman gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: manolyam63
Karanlık97

Karanlık97

Üye
Bir bilgisayarda hiçbir zaman farklı GB'lık RAM'ler çalışmaz 3+3=6GB olur.Yani arkadaşın dediği gibi 4+4=8GB alacaksın...Mhz hızları şuankilerle aynı olacak şekilde al yoksa yavaş çalışır vs.vs.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Bir bilgisayarda hiçbir zaman farklı GB'lık RAM'ler çalışmaz 3+3=6GB olur.Yani arkadaşın dediği gibi 4+4=8GB alacaksın...Mhz hızları şuankilerle aynı olacak şekilde al yoksa yavaş çalışır vs.vs.
3 gb ram yok tek parça olarak 2+1 olur 4x2 o ramler aynı cihaz arkadaşımda var 4*2 o ramler ayrıca denildiği gibi 6 gb yeterde artar bile bende 8 gb var mesela gereksiz %30'u geçtiğini görmedim. Yani aşırıya gerek yok şuan 4 gb ram bile hemen hemen herşeye yetiyor.

manolyam63

manolyam63

Üye
anlatımın ıcın cok tsk..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...