psu hava akımı

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
psu hava akımı
psu daki fanı temizledim fakat hangi yönde takacagımı unuttum.Fan 1200mmlik psunun altında şuanda havayı dışarı (kasanın içine ) veriyor (fandaki etiket psunun dışına bakıyor) dogrumu taktım? yoksa psunun içine dogrumu hava üflemeli?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
ters takmışsın. :ehe

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
bide psu fanı degiştiriliyor demi temizlememe ragmen sesli çalışıyor
egzos fan olarak :

psu içinde :

bunu alsam olur mu?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
bide psu fanı degiştiriliyor demi temizlememe ragmen sesli çalışıyor
egzos fan olarak :

psu içinde :

bunu alsam olur mu?
power için uygundur ama powerın fanı kaç pin ? 3 mü 4 mü ona göre powera fan al :oke:
kasa içinde xsf biraz sesli çalışır.

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
2 kablo var iyice kontrol ettim bende anlamadım

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
2 kablo var iyice kontrol ettim bende anlamadım

powerın fanı 2 kablo ise 3pinli alıp talarsan çalışır birşey olmaz.
3. pin devir hızını ölçmek için kullanılır powerda boşta durur bişey farketmez.
ama 3pin 2pin birbirine uydurman lazım.
kabloları soketlerden çıkartacaksın 2pin soketini yeni fanın kablolarına takıp 3. pinin kafasını bantla sıkıca bantlaman lazım bir yere değip kısa devre yapmaması için.

alembizim

alembizim

Üye
    Konu Sahibi
fanda kırmızı ve siyah kablo var onları kesip yeni alacagım fanla aynı renkte olanları baglayıp bantlasam boşta kalanıda kısadevre yapmaması için ucunu bantlasam olur mu? bu arada egzos fan hakkındada şu an takılı olanda 2200 rpm ile çalışıyor muhtemelen xıgmatek de aynı sesi yapacak 1500 rpm li 29 cfm hava akışlı bi fan alsam sıcaklıkta artış olur mu

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
fanda kırmızı ve siyah kablo var onları kesip yeni alacagım fanla aynı renkte olanları baglayıp bantlasam boşta kalanıda kısadevre yapmaması için ucunu bantlasam olur mu? bu arada egzos fan hakkındada şu an takılı olanda 2200 rpm ile çalışıyor muhtemelen xıgmatek de aynı sesi yapacak 1500 rpm li 29 cfm hava akışlı bi fan alsam sıcaklıkta artış olur mu

kabloyu kesmene gerekmyok.
kabloyuno plastik başlıgından çıkartabiliyorsun plastik soketleri değişirsen tamamdır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...