Belle Refresh Next - First Class Edition [26.03.13]

Sponsorlu Bağlantılar

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
Belle Refresh Next - First Class Edition [26.03.13]
Kullanırken zevk alarak kullandığım bir Cfw oldu , Yusuf kardeşim sağolsun bizi kırmayıp yeni bir çalışma ortaya sundu şu zamana kadar gördüğüm en iyi Cfw diyebilirim .

Görsel Özellikler/Değişiklikler:

+ Animasyon, Slayt, Müzik çalar ekran koruyucuları eklendi.
+ Arama ekranı ve Radyo ekranı dönebilir (herhangi bir skin eklenmedi.)
+ Tema efekti kendi düzenlediğim ve gayet hızlı olan bir efekt ile değiştirildi. (hafif ve kasmaz bir efekttir, Ios efktlerine benzerdir.)
+ Dijital saat font düzeltme eklendi ve artık saat widgetindeki dk ve saat font kalınlığı aynı oldu.
+ Menü düzeni orjinal bırakıldı. Klasörsüzdür.
+ 5 sayfa mesaj sembolleri ve uygulamalarda da simge kullanabilme eklendi.
+ N9 ekran koruyucu ve kilit ekranı eklendi.
+ Sadece benim yazılımlarıma özel splashscreen eklendi. (mükemmeldir beğeniceksiniz.)
+ Mesajlarda oturumlar düzeni Iphone tarzı bir görsellikle değiştirildi.
+ Pure Harmattan font ekendi. (karakterler tam uyumludur ve tüm simgeler destekleniyor.)

+ Tuş kilidi ekranı dönebiliyor. (bu mod özeldir ve tuş kilidi aç ekranındayken bile ekranı çevirdiğiniz zaman ekran dönebiliyor. yani yatay ekranda tuşlar kilitlense bile ekranı dik konuma getirdiğiniz zaman ekran dönecektir.)
+ Sadece gerekli widgetlerin tamamı bulunuyor. Gereksiz ve kendini tekrar eden widgeler yok. (Örneğin; dijital saatten hem şeffaf hem normalinin bulunması gibi.)

Sistem Özellikleri:

+ Bluetooth adı Cfw ye uygun olacak şekilde düzenlendi.
+ Bluetooth ile alınan dosyaların kaydedileceği klasöre yeni isim verildi. (Alınan Dosyalar.)
+ Profil isimleri değiştirilebilir. (Tümü.)
+ Özel bir Dolby Kulaklık modu kullanıldı.
+Dosya yöneticisi performansı arttırıldı. (Bu sayede Dosya Yöneticisinde gezerken takılma sorunu giderilmesi sağlandı. Artık uygulamayüklediğiniz zaman bile takılmadan devam edebilceksiniz.)
+ Ekran dönüşü hızlandırıldı.
+ Aramada etkin aktarmalar iptal edildi.
+ Fp1 görev yöneticisi eklendi.
+ Fp1 klavye eklendi.
+ İşlemci değeri %100 olarak, Ekran Fps değeri 40 olarak ayarlandı. (Bu sayede maximum performans ve minimum enerji tüketimi için olanak sağlandı.)
+ Korunan dosyalar Bluetooth üzerinden gönderilebilir.
+ Mesajlar için tam karakter desteği varsayılan olarak aktif.
+ N8 için yapılmış en iyi kamera ayarlamaları yapılmıştır. (Mod tabiki bana ait değil ama denediğim modlar arasındaki en iyisi.)
+ Sistem hacklendi.
+ Sms iletim raporu varsayılan açık.
+ Şarkı sözleri düzenlenebilir.
+ Tactile feedback eklendi.
+ Tarayıcı açılış sayfası Google'dır.
+ Tarayıcıdaki yer imleri tekrar düzenlendi.
+ Sözlüğe Türkce dili eklenmiştir.

Yusuf ' a ait modlar:

+ Telefonun sistemini geliştiren ve hızını neredeyse %75 e varan arttıran özel bi mod yüklüdür. Bu mod sayesinde bu cfw diğerlerinegöre bi adım öndedir bence.
+ Ekolayzer ayarları bizzat kendim tarafından yapılmıştır. Çok net ve kulaklık için en iyi ayarlamalar yapılmıştır.
+ Fotoğraf ve Video Editör roma taşınmıştır. Bu sayede telefon hafızasında 20 mb'a kadar yer kazanılmıştır.
+ Haritalar, Dlna oynatıcı, Büyük ekran uygulamaları hariç tüm uda temizlenmiştir.
+ Mağaza silinmiştir çünkü güncelleme istiyor ve kullanmak isteyenler güncellemek zorunda olduğundan gereksiz gördüğüm için silinmiştir.
+ Telefonunuz açılışta 229 mb hafıza ile açılıyor. Uda format sonrası ya da kullanılabilir toplam hafızası 290 mb.
+ Şimdilik bu hafıza uygulamalar silinmediği halde çok yeterli bir hafızadır.
+ Bu yazılımın en güzel yanı bence Kabuk temasının değiştirilmiş olmasıdır. Yaklaşık 10 mb büyüklüğündeki bu tema romdadır ve neredeyse 400 den fazla uygulamanın orjinal belle ikonlarına sahiptir.
+ Temanın geri kalanı ise fp2 renginde, orjinallik duygusu veren ve telefonu kullanıyorken sanki fp2 yüklü bir cihaz kullanıyormuş hissi veren bir temadır...

Cfw'yi kullanmak isteyenlere uyarı:

+ Depo hafızanızı ve Hafıza kartınızı ya formatlayın, ya da "resource, private, system, sys" adlı 4 klasörü hem hafıza kartınızdan hem depo hafızanızdan silin. ( Bunu yaptığınız taktirde, cihazınıza daha önceden yüklediğiniz tüm uygulamalar ve oyunlar ile uygulamalara ait tüm ayar/save/önbellek dosyaları silinecektir.) Bunu yapmadığınız zaman bu cfw'den yaklaşık %25 performans düşüşü ve %25 batarya performansı düşüşü yaşayacaksınız...
+ Lütfen dosya yöneticisi ile yedek almayın. Eğer almak istiyorsanız sadece rehber ve mesajları yedek alın...
+ Tam performans almak için flash işleminden sonra menüdeki Arama uygulamasına girin seçeneklerinden ayarlara girin ve iki seçeneği de kapalı yapın...
+ Daha uzun batarya ömrü için lütfen kullandığınız tercihlerden dokunmatik ekran titreşimi, dokunmatik ekran seslerini ve uyarı seslerini kapatın. ( Bu sizin keyfinize kalmış birşey sadece öneri amaçlıdır.)
+ Ayarlar/Temalar/Genel'e giderek tema efektlerini kapatarak, siyah arka planlı temalar kullanarak ve kullanmıyorsanız 3G'yi kapatarak çok daha uzun bir batarya ve daha yüksek performanslı bir cfw kullanabilirsiniz...
+ Menüde klasör modu kullanarak ta bu hızı daha fazla arttırabilirsiniz.

Not: Bu cfw; hız/performans, görsellik, stabilite, sadelik, orjinallik, havasına sahip olan bir cfwdir.
Menülerde dolaşırken eklenen uygulamaların tüm isimleri orjinal isimlerine göre düzeltilmiştir.
Tüm widget isimleri gözden geçirilmiştir.
Herhangi bir hatayla karşılaşırsanız lütfen bize geribildirim yapın.
Yusuf kardeşim ve ben gerekeni en kısa zaman da yapmaya çalışacağız
.

• Beğen
Tepkiler: ömür1978, rosmisal, kacali ve 3 diğerleri

astegon

Üye
Hocam iyi güzel kurduk ama Store yok?

Genc wair

Üye
C6-01 icin varmi bu CWF-DAN?

Anil-D

Anil-D

Üye
ne cwwsi emre kardeşim

- - - Eklendi - - -

ne cwwsi emre kardeşim

- - - Eklendi - - -

c6 yada aynından yapsana

Genc wair

Üye
evet,C6-ya da yapsan ne guzel :))

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
Hocam iyi güzel kurduk ama Store yok?

kardeşim yazmıştım zaten . Store nin silindiğini . Gözünden kaçmış galiba . Ama onu sana atabilirim yüklersin olurmu

- - - Eklendi - - -

C6-01 icin varmi bu CWF-DAN?

yok kardeşim malesef . Elimizde olsa yapılır :)

- - - Eklendi - - -

ne cwwsi emre kardeşim

- - - Eklendi - - -

ne cwwsi emre kardeşim

- - - Eklendi - - -

c6 yada aynından yapsana

n8 için kardeşim . Yusuf kardeşim yaptı ona bi soralım :)

- - - Eklendi - - -

evet,C6-ya da yapsan ne guzel :))

c6 olması için tester gerekir kardeşim :)

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
dostlarım öncelikle konumuz hayırlı olsun. Sonralıkla da c6 içinde yapmak isterdim ama arkadaşlar hiç zamanım yok. Hatta tüm 1. Nesillere de yapablrm ama zamanım yok. İyi forumlar. Sorusu olan bana ve konu sahibimiz emre kardeşime pm atabilir.

• Beğen
Tepkiler: yaren_dede
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Kardeş çok sağol bu cfw de büyük emek var o ortada,ben yüklemeyi düşünüyorum yalnız menü açık menü mü klasörlü menü mü acaba.klasörlü menüyü sevmiyorumda.Tekrar ellerine sağlık arkadaşım

yaren_dede

yaren_dede

Üye
paylaşım için teşekkürler emre

eline sağlık yusuf

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
menü klasörsüzdür arkadaşlar klasör yok. Fotoğraflar uzun kullanımdan snra çekildi. Lütfen sadece fotoğraflardan cfwyi yorumlamayın :)

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı

kacali

Üye
emre.koc öncelikle hayırlı olsun. Uzun zamandır forumda cwflerle ilgili yorumlarını takip ederim inanıyorum ki elinden gelenin en iyisini yapmışsındır. Burada bu paylaşımları yaparak çok büyük hizmet veriyorsunuz. the_one.89'un hazırlamış olduğu The One N8 v6.2.0 yazılımını kullanıyorum ama emeğine saygı için cwf'ni indirip kuracağım her şey için teşekkürler:good:

Esendağlı

Esendağlı

Üye
cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
teşekkürler kurup deneyelim bi önceki cfw çok hızlı başladı ama sonraki günlerde çok yavaşladı umarım bunda öyle bir sorun yoktur

yusuf_bey

yusuf_bey

Üye
teşekkürler kurup deneyelim bi önceki cfw çok hızlı başladı ama sonraki günlerde çok yavaşladı umarım bunda öyle bir sorun yoktur

dostum o yavaşlama kullanımla alakalı. Ben çok düzenli kullanırım telefonumu ama hiç performans düşüklüğü yaşmadım ki 1 haftadan fazladır kullanıyorum

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
belki yukarda bahsettiğiniz formatlamayı yapmadığımdandır bilmiyorum kullanım benimde normal

astegon

Üye
Bütün gündür kullanıyorum gayet güzel.

Ancak Microsoft Apps 2.01'i kuramadım. PC Suite ile de indiremedim anlamadım. Store mu kurmak gerek önce telefona?

emre.koc

emre.koc

Üye
    Konu Sahibi
paylaşım için teşekkürler emre

eline sağlık yusuf

rica ederim :)

- - - Eklendi - - -

emre.koc öncelikle hayırlı olsun. Uzun zamandır forumda cwflerle ilgili yorumlarını takip ederim inanıyorum ki elinden gelenin en iyisini yapmışsındır. Burada bu paylaşımları yaparak çok büyük hizmet veriyorsunuz. the_one.89'un hazırlamış olduğu The One N8 v6.2.0 yazılımını kullanıyorum ama emeğine saygı için cwf'ni indirip kuracağım her şey için teşekkürler:good:

çok teşekkür ederim kardeşim .yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize . yusuf kardeşim sağolsun bizlere çok emek verdi onuda unutmayalım olurmu :) ben hep elimden geleni yapmaya çalıştım .

- - - Eklendi - - -

Ben flash atmaya başladım bile,Eyvallah:)

hayırlı olsun :)

- - - Eklendi - - -

Çok teşekkür ederim kendi adıma :) ortaklaşa güzel bi cfw oldu bence. Her n8 sahibi denemeli bence

katılıyorum :)

- - - Eklendi - - -

belki yukarda bahsettiğiniz formatlamayı yapmadığımdandır bilmiyorum kullanım benimde normal

büyük ihtimalle artık dosyalar sisteminizi şişirmiş .

- - - Eklendi - - -

Bütün gündür kullanıyorum gayet güzel.

Ancak Microsoft Apps 2.01'i kuramadım. PC Suite ile de indiremedim anlamadım. Store mu kurmak gerek önce telefona?

sis halinde varmı elinizde ?

Üst Alt