20 iş günü hakkında YARDIM

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
20 iş günü hakkında YARDIM
Arkadaşlar 20 iş günü sanırım doldu ve bununla ilgili nasıl bir takip yapmam gerekiyor pek fikrim yok. Amacım tabi ki fatura fiyatını alabilmek. Daha önce bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlar bana da aktarırsa çok yardımcı olmuş olur. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Cihaz takip sayfa linki:

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
benimde başıma gelmişti pazar günleri iş günü olarak sayılmıyor. cumartesi günleri sayılıyor 21'ci iş günü aldığım firma aradı telefonunuz geldi ama 20 iş süresini doldurduğu için iade hakkı vardı. ben teknosa'dan aldığım bana hediye çeki vermişlerdi. firma eline ulaştığı tarihten alırsa bugün 20 iş günü. eğer senin gönderdiğin tarihten alırsa 21 iş günü. eğer bu gün bir haber çıkmazsa yarın ara servisi.

ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
servisi arayıp para iadesi istediğimde sonuç alabileceğimi düşünmüyorum açıkçası çünkü bahsettiğimiz firma malesef teleservice.

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
bugün saat 17.00 20 iş günü doluyor. tüketici haklarına başvur onlar kısa sürede çözer

ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
tüketici haklarına nasıl başvurmam gerekiyor bununla ilgilide detaylı bilgiye sahip değilim

prodetör64

Üye
Kardeş bir sorun var sen Cumartesi-Pazar ları saydınmadın değilmi Ben hesapladım 30/03/2013 de bitiyo

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
20 iş gününde cumartesi günleri sayılıyor.

- - - Eklendi - - -

tüketici haklarına nasıl başvurmam gerekiyor bununla ilgilide detaylı bilgiye sahip değilim

bulunduğun yerde tüketici haklarının nerede olduğu biliyorsan resimdeki kağıdı çıktı al başvur.

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
bende 15. gündeyim bakalım ne olacak

prodetör64

Üye
Bilgin olsun sayılımıyor cumartesi-pazar

ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
bugün görüştüm teleservice ile 19. iş gününde olduğumu söylediler yarın doluyor. Nasıl bir aksiyon almalıyım sizce?

hllsvrn

hllsvrn

Üye
bugün görüştüm teleservice ile 19. iş gününde olduğumu söylediler yarın doluyor. Nasıl bir aksiyon almalıyım sizce?

Güzel kardeşim 20 iş günü içinde telefon sana ulaşmazsa..
Evraklarla beraber tüketici haklarına gidiyorsun onlar sana dilekçe forumu veriyorlar.
%99 para iadesi kararı çıkıyor diye biliyorum.

salda15

salda15

Üye
telefonun neydi?

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
Bilgin olsun sayılımıyor cumartesi-pazar

benim 5800 xm telefonun vardı cumartesi günleri de sayılarak 21. iş günün de iademi aldım. Başıma geldiği için cumartesi günleri sayılıyor yazdım.

ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
benim 5800 xm telefonun vardı cumartesi günleri de sayılarak 21. iş günün de iademi aldım. Başıma geldiği için cumartesi günleri sayılıyor yazdım.

kardeş peki direk para iadesini nasıl aldın tüketici hakları vs başvurmak çok fazla zaman almıyor mu??
bu arada cihazım iphone4

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
kardeş peki direk para iadesini nasıl aldın tüketici hakları vs başvurmak çok fazla zaman almıyor mu??
bu arada cihazım iphone4

ben para iadesi almadım telefon ödediğim ücret karşılığı hediye çeki aldım telefonun 529 tl almıştım. 1,5 ay sonra gittim yeni bir telefon aldım aldığım telefon 620 tl idi fark ödedim. ama belirteyim teknosa da oldu bu işlem başka yerlerde daha uzun sürer herhalde

senin 20 iş günü doldu galiba artık eğer servis eğer iade parasını vermezse tüketici haklarına başvur. sen uğraşma onlar uğraşsın

erolustun

Üye

Bildigim kadariyla 4857 sayili is kanununa gore Cumartesi gunu normal is gunu, pazar hafta tatili olarak geciyor. Hatta ayni kanunda gunluk normal calisma saati 7,5 saat, haftalik olarak ise 7,5*6 = 45 saattir. Olaya bu mantikla bakarsak yasal olarak Cumartesi gunlerinin is gunu olarak sayilmasi gerekir. Tabi Tuketici Kanunu'nda aksine bir duzenleme yoksa.

MaRJiNaL45

MaRJiNaL45

Üye
bende cumartesi günlerinin iş günü olduğunu biliyorum kimi arkadaşlar sayılmaz yazmışta

ridvan19071907

ridvan19071907

Üye
    Konu Sahibi
teleservice in söylediğine göre 20 iş günü geçmiş ve yasal haklarım başlamış fakat nasıl haraket etmem gerekiyor bilgim yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt