SATA Bağlantı Hakkında Yardım

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
SATA Bağlantı Hakkında Yardım
Anakarta Sata girişleri var ancak eski anakart, yeni HDD almayı düşünüyorum ancak SATA,SATA2,SATA3 olduğunu nasıl anlayabilirim?

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
yeter ki sata olsun gerisi önemli değil :)

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
satalar geriye uyumlu oldugundan yani anakart sata 2 ye kadar destekliyorsa hdd in sata 2 hızinda çalısır.

Software95

Anakart eski diyorsun o zaman SATA'dır. SATAII,SATAIII alırsan anakartının desteklediği hızda çalışır.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
pin farkı yok.
anakartın sata bile olsa snde yaklaşık max 140mb/s hız verir harddisk için fazla bile.

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
pin farkı yok.
anakartın sata bile olsa snde yaklaşık max 140mb/s hız verir harddisk için fazla bile.

Anladım herhangi bir SATA HDD alırsam benim makinaya olur yani :evet: diyelim ki SSD aldım ve genelde SATA3 oluyor anakartın desteklediği hızda çalışır sanırım :hmmm

- - - Eklendi - - -

satalar geriye uyumlu oldugundan yani anakart sata 2 ye kadar destekliyorsa hdd in sata 2 hızinda çalısır.

Tamam :tşk:

- - - Eklendi - - -

Anakart eski diyorsun o zaman SATA'dır. SATAII,SATAIII alırsan anakartının desteklediği hızda çalışır.

:tşk:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
yani durumu özetlersek:çalışır:)

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye

Anladım herhangi bir SATA HDD alırsam benim makinaya olur yani :evet: diyelim ki SSD aldım ve genelde SATA3 oluyor anakartın desteklediği hızda çalışır sanırım :hmmm

- - - Eklendi - - -

İşte orda yanılıyosun hdd lerde geriye dönük uyumluluk varda sdd ler okuma/yazma performansı için kullanıldıklarından dolayı bir çok marka diyim aslında markaylada pek alakası yok tamamen o sdd'nin ana kartını üreten firma geriye dönük uyumluluğa engel oluyor.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

- - - Eklendi - - -

İşte orda yanılıyosun hdd lerde geriye dönük uyumluluk varda sdd ler okuma/yazma performansı için kullanıldıklarından dolayı bir çok marka diyim aslında markaylada pek alakası yok tamamen o sdd'nin ana kartını üreten firma geriye dönük uyumluluğa engel oluyor.
SSD içinde fark etmez :oke:

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye
çıkışlarda bi fark yok ama maxvelmi neydi bi açıklama yapmışdı olmuycak diye bide nerde fark etmez yaa hayatında kaç kez sdd kullandın ki yada ben kaç kez kullandım ki :D

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
çıkışlarda bi fark yok ama maxvelmi neydi bi açıklama yapmışdı olmuycak diye bide nerde fark etmez yaa hayatında kaç kez sdd kullandın ki yada ben kaç kez kullandım ki :D
marvelin sadece eski birkaç sata kontrolcüsüyle sıkıntısı var onun dışında hiç birşey fark etmiyor.
ayrıca SSD li sistem kulandım :oke:

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
üstüne azcık daha para ekliyorsun ssd alıyorsun maximum hızda kullanıyorsun :)

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi

- - - Eklendi - - -

:hmmm

- - - Eklendi - - -

SSD içinde fark etmez :oke:

Bende öyle düşünüyorum :hmmm

- - - Eklendi - - -

marvelin sadece eski birkaç sata kontrolcüsüyle sıkıntısı var onun dışında hiç birşey fark etmiyor.
ayrıca SSD li sistem kulandım :oke:

Hasan üstad :tşk:

Eralp YKN

Eralp YKN

Üye

:hmmm

- - - Eklendi - - -

Bende öyle düşünüyorum :hmmm

- - - Eklendi - - -

Hasan üstad :tşk:

İnşallah çalışır da hem depolama yapamıcaksın sdd ye hemde hız dan bayaa ödün verir sistemin.

PremiumWork

PremiumWork

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah çalışır da hem depolama yapamıcaksın sdd ye hemde hız dan bayaa ödün verir sistemin.

Bende öyle düşünüyorum acalem yok SSD almam büyük ihtimal ama fiyatları düşerse neden olmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt