bilgisayar donuyor yardım lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
bilgisayar donuyor yardım lütfen
arkadaşlar son iki gündür bu sorunla karşı karşıya yım. en ufak oyunda bile donuyor bilgisayar. cpu göstergesini açtım baktım ibre göstergeleri yüzde. hiçbirşey açık değil. ne yapmalıyım?

format atmak istemiyorum. pc de ağır birşey de yüklü değil. antivirüs olarak Kaspersky kullanıyorum

BYFECI

BYFECI

Üye
Bilgisayarın oyunları kaldırmıyor olabilir mi?

ecel54

ecel54

Üye
cpu fanı bozulmuş,tozlanmış veya macunu eşkimiş olabilir. Arkadaşın bilgisayarın cpu suda aynı seninki gibi olmuştu, fanı temizledi yeni macun sürdü düzeldi

sena5135

sena5135

Üye
Islemcinin fanini temizle ve cdeki gereksiz dosyalari sil

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
işlemcinin sıcaklığı yüzünden oluyor oyun oynarken işlemci çok ısınıyor ve zarar görmesin diye kendini kapatıyor.1si termal macunu yenile 2si fanı temizle ve soğutucun yerine tam oturmuş mu ona bak :oke:

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
işlemcinin sıcaklığı yüzünden oluyor oyun oynarken işlemci çok ısınıyor ve zarar görmesin diye kendini kapatıyor.1si termal macunu yenile 2si fanı temizle ve soğutucun yerine tam oturmuş mu ona bak :oke:

tamam ben dediklerinizi yapayım. termal macun ne oluyor ? yani onu nerde bulabilim ? ilk defa sizden duyuyorum bunu da

- - - Eklendi - - -

arkadaşlar kasayi söktüm tozunu temizledim ama macun yoktu değiştiremedim. aynı sorun devam ediyor.

ama soyle acayip bir durum var. mesela ben FIFA 2007 yi c ye kurmuşum. ben FIFA 07 ikonuna tiklar tıklamaz cpu göstergesi adeta yüzlere fırlıyor. birde cald of daty 4 var bende. o ise kurulmamış yani ben başka pcden kopyalayıp olduğu gibi d klasörüne attım. ben o oyunu açtığımda ise hiçbir donma yok. üstelik cpu göstergesi %0.3 ve %39da. bu neyden olabilir ?

batubower arkadaşın dediği gibi mi yoksa..

MrExpert

MrExpert

Üye
Arka planda çalışan gereksiz programları işlem merkezinden kapat.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt