USB Belleklerle ilgili bir sorun

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
USB Belleklerle ilgili bir sorun
Arkadaşlar son günlerde pc'im de ki bütün usb portlarında aynı sorunu gözlemlemekteyim.

USB belleğe büyük bir dosya atmaya çalıştığımda usb bağlantısı kesiliyor.
Ancak dosyayı pc ye atarken sorun yok.

yani usb belleklere yazarken sorun var.Ancak okurken sorun yok.
Usb bellekler bozuk değil.Diğer bütün pc lerde denedim bir sorun yok.

Son olarak bugün usb belleklerin hepsini torture testten geçirdim.Hepsinde de yazmaya başladıktan bir süre sonra ss de ki hatayı verdi.Bağlantısı kesildi.

Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

- - - Eklendi - - -

13 kişi bakmış çözümü bilen yokmu??

ecel54

ecel54

Üye
Belki chkflsh.exe bozulmuştur :bilmem:

- - - Eklendi - - -

ayrıca sağ üstte çıkan tara ve sorunu düzelt var denedinmi

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Belki chkflsh.exe bozulmuştur :bilmem:

- - - Eklendi - - -

ayrıca sağ üstte çıkan tara ve sorunu düzelt var denedinmi

Tabiki denedim.Sorun pc de usbler ile alakalı değil.Ancak neyden kaynaklandığını bilmiyorum.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
virüs de olabılir.tam sistem taraması yap

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
virüs de olabılir.tam sistem taraması yap

Virüs olmadığına adım gibi eminim.Virüsler konusunda tecrübeliyim zaten göz göre göre bulaşmasına izin vermem.+ olarak daha yeni windows 8 kurdum ve bu sorun W7 de de vardı.Bir tek Ubuntu da yoktu.

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Kimsenin bir çözücü fikri yokmu??

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
böylesini ilk defa duyuyorum valla.
nadir bir sorun. yaşamış olanlar çözümü yazacaktır.
sabretmek lazım

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Combofix aslında bir flash bellek virüs temizleyicisidir. Ama virüs dışında bana başka flash bellek hatalarımın çözümünde de yardımcı oldu. Umarım işine yarar.

1.Dosyayı indir
2. Çalışırtır( flash belleğini bilgisayarına tak sonra klasörü aç ondan sonra çalıştır.) Dediğim gibi yapmazsan olmaz.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Combofix aslında bir flash bellek virüs temizleyicisidir. Ama virüs dışında bana başka flash bellek hatalarımın çözümünde de yardımcı oldu. Umarım işine yarar.

1.Dosyayı indir
2. Çalışırtır( flash belleğini bilgisayarına tak sonra klasörü aç ondan sonra çalıştır.) Dediğim gibi yapmazsan olmaz.

tanımı düzeltelim. flash temizleyici değil. genel olarak flash ve cd dvd yoluyla bulaşan pc deki virüsleri temizlemek için kullanılır. her türlü virüse etkinliği vardır ama :oke:
flash takılı olursa onuda temizler temizlemez demiyorum.
baş düşmanı amvo.exe dir.

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye

tanımı düzeltelim. flash temizleyici değil. genel olarak flash ve cd dvd yoluyla bulaşan pc deki virüsleri temizlemek için kullanılır. her türlü virüse etkinliği vardır ama :oke:
flash takılı olursa onuda temizler temizlemez demiyorum.
baş düşmanı amvo.exe dir.

Düzeltme için sağol ama Tanım mühim değilde işe yarasa bari :hmmm

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
İşe yaramadı :zzz: ilk defa pc konusunda bilgimi aşan bir sorunla karşı karşıyayım :zzz:

Polymath

Polymath

Üye
Usbnizi nfts veya fat32 veya diğer şekillerde biçimlendirmeyi denediniz mi ? Gerçi usblerde sorun yoktur. Pcniz masaüstümü ?

usb sürücülerini güncellemeyi denediniz mi ?

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi
Usbnizi nfts veya fat32 veya diğer şekillerde biçimlendirmeyi denediniz mi ? Gerçi usblerde sorun yoktur. Pcniz masaüstümü ?

usb sürücülerini güncellemeyi denediniz mi ?
NTFS,Fat32 Ve ExFat olarak biçimlemeyi denedim.Şuanda ExFat olarak biçimli.Telefonda gayet rahat otg olarak kullanılabiyor.

işin ilginç tarafı Bu sorun Windows 7'de de vardı.Bir tek Ubuntu Linux'da yoktu.Gerçekten ilginç.

Birşey Windows ile çakışıyor ve ilk mesajdaki hata mesajını veriyor.Ama neyden kaynaklanıyor anlamadım.Sanki usb yi harddisk portunda görüyormuş gibi bir hata veriyor :D

Polymath

Polymath

Üye

NTFS,Fat32 Ve ExFat olarak biçimlemeyi denedim.Şuanda ExFat olarak biçimli.Telefonda gayet rahat otg olarak kullanılabiyor.

işin ilginç tarafı Bu sorun Windows 7'de de vardı.Bir tek Ubuntu Linux'da yoktu.Gerçekten ilginç.

Birşey Windows ile çakışıyor ve ilk mesajdaki hata mesajını veriyor.Ama neyden kaynaklanıyor anlamadım.Sanki usb yi harddisk portunda görüyormuş gibi bir hata veriyor :D

Anladin ilginc. Masaustumu pc? Anakartini yazarmisin modelini. Laptopsa marka model yazarmisin

PriZm

PriZm

Üye
    Konu Sahibi

Anladin ilginc. Masaustumu pc? Anakartini yazarmisin modelini. Laptopsa marka model yazarmisin

Sistem

AMD Phenom x4 955 Black Edition 4 Ghz (O.C)
4 Gb Ddr3 Team ram
Gigabyte GA-790XT 3.0
His hd 5670 1gb 850/4850

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
usb driverlarında eski driver dene.
güncel olanda bir belliki bir sıkıntı var :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt