Çamaşır makineseinde yıkanan telefon

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sefasahin34

Üye
    Konu Sahibi
Çamaşır makineseinde yıkanan telefon
Yok artık dediğiniz duyar gibiyim :D Arkadaşlar galaxy ace 5830i telefonum makinede yıkandı.anlar anlamaz çıkarttım bataryasını.Tamamen söküp kurumaya bıraktım 2 gün boyunca.Hasar durumunu pek bilmiyorum ama bazı çiplerde oksit gibi birşey oluşmuş.Benim sorum bu telefonu yaptırmakmı yoksa başka almakmı daha mantıklı olur.ve bildiğiniz bu işleri yapan varsa bilgi almak istiyorum.

Konu yanlış yerdeyse özür dilerim.

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
100 tlye kadar yapılır

sefasahin34

Üye
    Konu Sahibi
Ama nereye yaptırabilirim o sorun benim için.

fk555897

fk555897

Üye
Bence o telefona 100 TL vereceğine daha iyi bir telefon al.

sefasahin34

Üye
    Konu Sahibi
2. telefon olarak kullanıyorum zaten

restmod

restmod

Üye
Artik calisacagini sanmiyorum yaptirmaya degmez gecmis olsun

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
Temiz telefon adi altinda satabilirsin :D Saka bi yana forumda suya dusme gibi durumlar gerceklesiyordu ordan bi arastir pirincin icine atma vb. yollarla. Ama oksitlenme(paslanma) olmussa gec kalinmis demektir :/

• Beğen
Tepkiler: Peocawe

MaxipmaN

Üye
makineden çıkarıp pirince atsaydın 50 tllik bir tamirle olay biterdi bence

MrExpert

MrExpert

Üye
Selülozik tinerle yıkayıp kuruyalıp ondan sonra pirince koy...

Ulubeyli64

Ulubeyli64

Üye
o telefondan hayır gelmez

enes-1907

enes-1907

Üye
100 tlye kadar yapılır
telefona bakmadan nası anladın 100 tlye yapılacagını :kop:

- - - Eklendi - - -

telefonu farkeder farketmez çıkarıp musluk suyunda yıkayıp kurutma makinesiyle kurutsaydın sorunsuz kullanırdın :D

MaxipmaN

Üye

telefona bakmadan nası anladın 100 tlye yapılacagını :kop:

- - - Eklendi - - -

telefonu farkeder farketmez çıkarıp musluk suyunda yıkayıp kurutma makinesiyle kurutsaydın sorunsuz kullanırdın :D

adama laf buluyonda sen çok biliyon kurutma makinesi nemi telefonun derinlerine götürür uzun vadede zararları çıkar

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaş zaten 100 tl eder dememiş. 100 TL'ye kadar yaptırılır demiş. Yani daha fazlasına gerek yok demiş

MrExpert

MrExpert

Üye
adama laf buluyonda sen çok biliyon kurutma makinesi nemi telefonun derinlerine götürür uzun vadede zararları çıkar

Telefoncularda kurutma makinesi kullanıyor ( Sanai tipi olanlar pahalı ) bilmeden konuşmayalım ... ;)

sefasahin34

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar telefonu çıkarır çıkarmaz söküp peteklerin üstüne koydum zaten.kurudu ama bazı yerlerde beyaz lekeler var.oksitmi detarjan lekesimi bilmiyorum :D ellemedimde.ama çıktığında telefon çalışmıyordu doğal olarak.bakalım teknik servise göndereceğim pazartesi.

messevim

messevim

Üye
5sene önce bende Nokia 7610 vardı. bahçe de ufak bir ırmakgin içine düştü. hemen kollarımi sıvadım telefonu suyun içinden çıkardım. ilk işim bataryasıni çıkarmak oldu. 1 saat güneşte bıraktım iyice kuruladgm. taktim bataryayi ve 1yıl daha o telefonu kullandım. Nokia nin kalitesi işte.:)

MaxipmaN

Üye
5sene önce bende Nokia 7610 vardı. bahçe de ufak bir ırmakgin içine düştü. hemen kollarımi sıvadım telefonu suyun içinden çıkardım. ilk işim bataryasıni çıkarmak oldu. 1 saat güneşte bıraktım iyice kuruladgm. taktim bataryayi ve 1yıl daha o telefonu kullandım. Nokia nin kalitesi işte.:)

dokunmatiğin şansı o kadar yüksek olmaz :D

CasuS_87

CasuS_87

Üye
yeteri kadar paran varsa yeni bir telefon al derim ;)

comando_legend

comando_legend

Üye
Telefonu çalıştırsan bile ilerde sıkıntı yaşayabilirsin mesela çabuk ısınmalar falan. Elinde patlamasın sora :D

erolustun

Üye
Iyice kuruduguna emin olunca bataryayi tak ve calistirmayi dene bence. Ilk etapta calismiyorsa sarj etmeyi dene. Sarj da olmuyorsa telefoncunun yolu gozukur. Bataryadan veya telefonun kendisinden kaynaklanmis olabilir calismamasi. Yuksek tamirat parasi isterse telefonun ikinci el piyasasina gore durumu degerlendirirsin. Garantisi varsa servisine gonder diyecegim ama kullanici hatasi deyip faturayi cikartacaklardir. Gecmis olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...