Chronos Calendar: WP'nin Takvim Uygulamasına Muhteşem Bir Alternatif!

Sponsorlu Bağlantılar

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi
Chronos Calendar: WP'nin Takvim Uygulamasına Muhteşem Bir Alternatif!

Yüksek çözünürlük ve harika görsel öğelere sahip bu takvim uygulamasını kurup çalıştırdığınızda yukarıdaki ekran sizi karşılıyor.
Ekranın ortasında üç buton sizi karşılıyor. En soldaki buton, liste ve tablo görünümleri arasında geçiş yapmanızı sağlıyor. Ortadaki buton takvime uygulayabileceğiniz (bugünü göster, güncelle, yeni etkinlik vb) başvuruları sunuyor. En sağdaki buton ise ayarlara geçmenizi sağlıyor.

Uygulamada pek çok özelleştirme seçeneği sunuluyor. Gösterilecek günleri, haftaları, görsel unsurları ve live tile özelliklerini seçebiliyorsunuz.

Uygulamayı açar açmaz ilk işiniz en sağdaki butondan ayarlara giderek "Notes" bölümünde (yukarıda ortadaki ekran resminde olduğu gibi) takvimi Microsoft hesabınızla senkronize etmek olsun. Böylece uygulamayı birebir WP'nin takvim uygulaması gibi kullanabilirsiniz. Senkronizasyonu yapmak için Notes bölümünde "Built-in Windows Calendar" ve "Sync with a Microsoft account" kısımlarından hesabınızla giriş yapıp gerekli izinleri verin.

Kendim de denedim. Gerçekten çok güzel başarılı bir uygulama.
WP'nin takvim tile'ını kaldırdım, bu uygulamanın live tile'ını kullanıyorum artık :kıskıs:

Ücretsiz olan uygulamayı indirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR, Sensation ve Ediz Yiğit

ardacumhur

ardacumhur

Üye
Çok güzel bir uygulamaymış abi arayüze bittim :)

Eline sağlık haber için teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
:tşk: ilk fırsatta indireceğim..

PureFood

PureFood

Üye
Yükledim, en genişinden ana ekranıma koydum :D

ecel54

ecel54

Üye
çok güzel hemen indirdim

n000k

n000k

Üye
Bende indirdim.super biseymis..tesekkurler =)
<- Lumia 920 aşkım ->

nanotex

nanotex

Üye
İndirdim ancak microsoft hesabı ile eşitlemeden önce vazgeçtim. Çünkü giriş yapıyosunuz microsoft hesabı ile ve kredi kartınız tanımlıysa büyük tehlike arkadaşlar en iyi ihtimalle saçma sapan uygulamaları satın alabilirler sizden habersiz.

ardacumhur

ardacumhur

Üye
İndirdim ancak microsoft hesabı ile eşitlemeden önce vazgeçtim. Çünkü giriş yapıyosunuz microsoft hesabı ile ve kredi kartınız tanımlıysa büyük tehlike arkadaşlar en iyi ihtimalle saçma sapan uygulamaları satın alabilirler sizden habersiz.

Sanal kart tanımlasak çözüm olmaz mı?

nanotex

nanotex

Üye
Sanal kartın ne işe yaradığını bilmiyorum ama ben asla giriş yapmam microsoft hesabımla :)

erdincpolat

erdincpolat

Üye
arkadaşlar takvim konusunda başka ne gibi alternatiflerimiz var. Facebook daki doğum günlerini gösteren falan. Yada Windows un takvimi gösteriyor mu Facebook taki doğum günlerini

nanotex

nanotex

Üye
arkadaşlar takvim konusunda başka ne gibi alternatiflerimiz var. Facebook daki doğum günlerini gösteren falan. Yada Windows un takvimi gösteriyor mu Facebook taki doğum günlerini
Hepsini gösteriyor ayarlardan bulabilirsin

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Konu açıklamasında bahsettiğim gibi; Ayarlardan "Notes" bölümündeki ilgili menülerde hesap senkronizasyonlarını yaptığınız zaman doğumgünleri vb her şeyi gösteriyor.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Sanal Kart olayına küçük bir açıklama getireyim, gerçek kartınıza bağlı ancak farklı numara ve şifrelerle çalışan en sanalından kredi kartıdır. Fiziksel elle tutulur bir kart değildir. Sadece sizin izin verdiğiniz anda izin verdiğiniz miktarda karta para aktarabilmeniz gibi bir güzel özelliği vardır. O para yine sizin izin verdiğiniz gün kadar kartta kalır. Sonra ya alış veriş yaparak yada izin verdiğiniz günün sonunda karttaki para miktarı sıfırlanır. :) Bu yüzden Sanal kart oldukça güvenlidir. Bir şahıs sanal kartınızın numaralarını ele geçirse bile içinde harcayacak birşey bulamaz ve kullanamaz.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
    Konu Sahibi

Microsoft hesabınla eşitlemen, tüm bilgilerine erişebilecekleri anlamına gelmiyor.
Sadece kişilerini, takvim bilgilerini ve temel bilgileri paylaşıyorsun.
Kredi kartı bilgilerinin paylaşılması, eşitlenmesi veya bunlara erişilmesi gibi bir durum söz konusu değil ;)

serinaga

serinaga

Üye
Hadi ya, geç kaldım, uygulama 6 TL. olmuş :(

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Haber için :tşk: güzel olmuş biraz androiti anımsatıyor :kıskıs:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
Murat Alper

Murat Alper