'Benim çocuğum ne için öldü?'

Sponsorlu Bağlantılar

doctorrr

doctorrr

Üye
    Konu Sahibi
'Benim çocuğum ne için öldü?'
Osmaniye'de şehit polis memuru Emre Yalçın'ın annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun Devlet Övünç Madalyası ve beratını almak için çıktığı kürsüde, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var Ne için öldü " diye tepki gösterdi.

Cebelibereket Kültür Merkezi'nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma ve Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni'ni saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Ardından Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, bir konuşma yaptı. Vali Cerrah daha sonra, şehit ailelerine, Cumhurbaşkanı adına madalya ve beratlarını verdi. Hatay'ın Dörtyol İlçesi'nde 26 Temmuz 2010'da polis otosuna düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 4 polisten şehit polis memuru Emre Yalçın'ın madalya ve beratını 12 yaşındaki oğlu Hamza Batuhan aldı.

Şehidin annesi Zübeyde Yalçın, oğlunun madalyasını almak için çıktığı sahneden ayrılırken, açılım sürecini ve Abdullah Öcalan'la yapılan görüşmeleri protesto etti. Zübeyde Yalçın, "Hakkımı helal etmiyorum. Çanakkale şehitlerinin karşısında bir düşman vardı. Benim çocuğumun karşısında kim var, ne için öldü? Yazıklar olsun hepinize, nasıl şehit ailelerisiniz, hiçbirinizin sesi çıkmıyor" dedi.

Sinir krizi geçiren şehit annesi Zübeyde Yalçın'ı, korumalar salondan çıkarırken, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara da şehit annesini teskin etmeye çalıştı.

kurd-0

Üye
senin oğlun devletin uzlaşmazlığı yüzünden insanlarını hiç saydığı için öldü

BYFECI

BYFECI

Üye
Ben paylaşacaktım bu haberi arama yaptım baktım sen açmışsın :)

senin oğlun devletin uzlaşmazlığı yüzünden insanlarını hiç saydığı için öldü

Doğru dedin kardeşim.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Sehitlerimizn kemikleri sizliyor...

andacafs

Üye
Barışın kaybedeni olmaz.
Senin çocuğun yıllardır bu işe çaba harcamayan Korkaklar ve çıkarcılar yüzünden şehit oldu.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Çok söylenecek söz var da ! Da sı var işte.. Kısa ve öz olsun....

TERÖRLE MÜZAKERE EDILMEZ , TERÖRISTLE MÜCADELE EDILIR.

TERÖRISTLE PAZARLIK YAPARSANIZ , TARIHE BIR UTANÇ OLARAK GEÇERSINIZ..

Bu yaşanan sürece tepkisiz kalan yurdum insanı da ayrı bir eleştiri konusu olurda , zaten yazdıklarım bana uyarı ve ikaz olarak geri dönecek ,.............

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
%49 onlara oy verdikleri sürece, üniversiteliler kürdistana statü diye pankart açtıkları sürece daha çok uğraşacağız bunlarla

kurd-0

Üye

Bu yaşanan sürece tepkisiz kalan yurdum insanı da ayrı bir eleştiri konusu olurda , zaten yazdıklarım bana uyarı ve ikaz olarak geri dönecek ,.............
tamam savaşsın o zaman hergün şehir haberi duymak hoşunuza gidiyor galiba

andacafs

Üye

Yahu gören de bunca yıldır başka bir şey yaptık sanacak. Zaten her sene bir sürü öldürdük. Gözümüzü yumduk kulağımızı tıkadık ve öldürdük. Fakat hani sonuç nerede bana bir göster. Bu sorunun kaynağı yokmuş gibi davranıp sadece öldürerek bir sonuç alamazsın.

Samet.25

teröristle daha önceden pazarlık yapılsaydı zaten biterdi bu teror ama terorist ile pazarlık olmaz karsılıksız mı silah bırakacaklar teror bitecek sanıyosunuz ne istiyolarsa alacaklar bu barış ayağına eskiden tv lerde aponun adını söleseler ceza yiyolardı şimdi her kanalda onun mektubuymus onun söylediklerimiş Türk Devletinin zaten savasarak bitirme gücü var ama batı engeline takılıyor teroristle barıs yapana kadar batıya kafa tutsun basbakan sen zannediyomusun apo kendını deliğinden cıkarmadan barıs yapar ?

andacafs

Üye

teröristle daha önceden pazarlık yapılsaydı zaten biterdi bu teror ama terorist ile pazarlık olmaz karsılıksız mı silah bırakacaklar teror bitecek sanıyosunuz ne istiyolarsa alacaklar bu barış ayağına eskiden tv lerde aponun adını söleseler ceza yiyolardı şimdi her kanalda onun mektubuymus onun söylediklerimiş Türk Devletinin zaten savasarak bitirme gücü var ama batı engeline takılıyor teroristle barıs yapana kadar batıya kafa tutsun basbakan sen zannediyomusun apo kendını deliğinden cıkarmadan barıs yapar ?

Şu ana kadar talep edilen haklar bence gayet makuldür. Zaten onlar da bundan iyisini bulamayacaklarını gayet iyi biliyor. Hala neyin tartışması yapılıyor anlamış değilim sanki adamlara özerklik veriyoruz.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

Tabi canım , amerika el kaide ile pazarlık yapıyor , ispanya bask bölgesindeki teröristle müzakere ediyor , irlanda ise ira ile karşılıklı çay içiyor , pispirik oynuyor.

Dünyanın her yerinde terör örgütleri ile mücadele var , bizde aman apo seçim var , eylem yapmayın . Referandum olacak , arıza çıkartmayın diyen birileri var.

Zamanında akp pkk ile görüşüyor dedikleri zaman , Rte atıp tuttu . Biz görüşmüyoruz söyleyen ispatlamayan ,namusuz alcaktir .

Eeee simdi ne oldu. Oslo da balayı , imrali da gerdek. Açıklanan imrali tutanakları çok hızlı bir bölünme sürecine gireceğimizin belgesidir.

Ayrıca küçük bir soru : Doğudaki çok yüksek olan kaçak elektrik , Su kullanımı nedeni nedir ? ( işgalci T.C nin her türlü imkanini kullanın vergi vermeyin , fatura ödemeyin söylemine göre açıklayıp yorum yapın.)

- - - Eklendi - - -

Yahu gören de bunca yıldır başka bir şey yaptık sanacak. Zaten her sene bir sürü öldürdük. Gözümüzü yumduk kulağımızı tıkadık ve öldürdük. Fakat hani sonuç nerede bana bir göster. Bu sorunun kaynağı yokmuş gibi davranıp sadece öldürerek bir sonuç alamazsın.

O kadar silahlı teröristi bir ülkeye gönderirseniz , onlar daha da güçlenir.
Ecevit hükümeti döneminde teröristle müzakere yoktu. Operasyonlar ile sağlam darbe almışlardı. 2002 de akp sıfır terörle devraldı iktidari , şimdi gelinen noktadan utanç duymamak elde değil.

Teröristle pazarlık yapılıyor , asılmaktan korkan terörist başı devlete posta koyuyor , tehditkar söylemler de buluyor.

Gerçekten " Hayaldi Gerçek Oldu".............

- - - Eklendi - - -

Şu ana kadar talep edilen haklar bence gayet makuldür. Zaten onlar da bundan iyisini bulamayacaklarını gayet iyi biliyor. Hala neyin tartışması yapılıyor anlamış değilim sanki adamlara özerklik veriyoruz.

Anayasa bir kez delinirse bir şey olmaz söylemi ile bu söylem aynı.

Ana dilde kurs dediler , açılan kurslar kapandı. Televizyon denildi Trt6 açıldı.
Benden daha fazla özgürlüğe sahipler. Bu ülkede Bakan , başbakan , cumhurbaşkanı bile olabiliyorlar.
Yeşil kart ile her türlü sağlık hizmetini kendisi , karısı , kumasi , 8 10 tane çocuğu alıyor. (ben sgk hastanesinde bile 2.sınıf vatandaşım)
Elektrik su bedava kullanıyor. Ben son ödeme tarihini 5 gün gecirsem anında kesiliyor.

Ayrıca talepler bir kere başladı mı arkası kesilmez. Sarı öküzün hikayesi gibi....

Ülke bölündüğü zaman keşke sarı öküzü vermeseydik demezsiniz umarım..

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."

Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış: "Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."

Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler: "Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklıbahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık,hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar. Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş. Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

besim.farhan

besim.farhan

Üye

sen bu sozlerinle tarihe geçeceksin irkci ve tutucu kor tutumun için

- - - Eklendi - - -

Tabi canım , amerika el kaide ile pazarlık yapıyor , ispanya bask bölgesindeki teröristle müzakere ediyor , irlanda ise ira ile karşılıklı çay içiyor , pispirik oynuyor.

Dünyanın her yerinde terör örgütleri ile mücadele var , bizde aman apo seçim var , eylem yapmayın . Referandum olacak , arıza çıkartmayın diyen birileri var.

Zamanında akp pkk ile görüşüyor dedikleri zaman , Rte atıp tuttu . Biz görüşmüyoruz söyleyen ispatlamayan ,namusuz alcaktir .

Eeee simdi ne oldu. Oslo da balayı , imrali da gerdek. Açıklanan imrali tutanakları çok hızlı bir bölünme sürecine gireceğimizin belgesidir.

Ayrıca küçük bir soru : Doğudaki çok yüksek olan kaçak elektrik , Su kullanımı nedeni nedir ? ( işgalci T.C nin her türlü imkanini kullanın vergi vermeyin , fatura ödemeyin söylemine göre açıklayıp yorum yapın.)

- - - Eklendi - - -

O kadar silahlı teröristi bir ülkeye gönderirseniz , onlar daha da güçlenir.
Ecevit hükümeti döneminde teröristle müzakere yoktu. Operasyonlar ile sağlam darbe almışlardı. 2002 de akp sıfır terörle devraldı iktidari , şimdi gelinen noktadan utanç duymamak elde değil.

Teröristle pazarlık yapılıyor , asılmaktan korkan terörist başı devlete posta koyuyor , tehditkar söylemler de buluyor.

Gerçekten " Hayaldi Gerçek Oldu".............

- - - Eklendi - - -

Anayasa bir kez delinirse bir şey olmaz söylemi ile bu söylem aynı.

Ana dilde kurs dediler , açılan kurslar kapandı. Televizyon denildi Trt6 açıldı.
Benden daha fazla özgürlüğe sahipler. Bu ülkede Bakan , başbakan , cumhurbaşkanı bile olabiliyorlar.
Yeşil kart ile her türlü sağlık hizmetini kendisi , karısı , kumasi , 8 10 tane çocuğu alıyor. (ben sgk hastanesinde bile 2.sınıf vatandaşım)
Elektrik su bedava kullanıyor. Ben son ödeme tarihini 5 gün gecirsem anında kesiliyor.

Ayrıca talepler bir kere başladı mı arkası kesilmez. Sarı öküzün hikayesi gibi....

Ülke bölündüğü zaman keşke sarı öküzü vermeseydik demezsiniz umarım..

Otlakların birinde bir öküz sürüsü yaşarmış. Çevredeki aslan sürüsünün de gözü öküzlerdeymiş.

Ancak, öküzler saldırı anında bir araya geldiği zaman, aslanların yapacak bir şeyi kalmazmış. Bu yüzden küçük hayvanlarla beslenmek zorunda kalan aslanlar, iyi beslenememeye başlayınca bir çare düşünmüşler. Topal aslan yanına bir iki aslanı da alarak, beyaz bayrak çekmiş ve öküz sürüsüne yanaşmış.

"SUÇ HEP O SARI ÖKÜZ''DE..."

Öküzlerin lideri Boz Öküz ve yanındakilere tatlı dille konuşmaya başlamış: "Saygıdeğer öküz efendiler. Bugün buraya sizden özür dilemeye geldik. Biliyorum bugüne kadar sizlere zarar verdik. Ama inanın ki, bunların hiçbirini isteyerek yapmadık. Bütün suç hep o Sarı Öküz''de. Onun rengi sizinkilerden farklı ve bizim de gözümüzü kamaştırıyor, aklımızı başımızdan alıyor. Biz de barışseverliğimizi unutuyor ve saldırganlaşıyoruz. Sizle bir sorunumuz yok. Verin onu bize, siz kurtulun, yine barış içinde yaşayalım."

Boz Öküz ve heyeti bu sözler üzerine aralarında tartışmış ve teklifi haklı bularak, Sarı Öküz''ü vermişler aslanlara. Bir tek Benekli Öküz karşı çıkmış ama kimseye derdini anlatamamış.

"AFERİN SİZİ KUTLARIZ!"

Bir süre sonra aslanlar yine aynı yöntemle gelip, bu kez Uzun Kuyruk''u istemişler: "Gördünüz mü ne kadar barış severiz. Sizi de kararınızdan dolayı kutlarız. Ancak, şu sizin Uzun Kuyruk var ya, kuyruğunu salladıkça nereden baksak görünüyor ve aklımızı başımızdan alıyor. Size saldırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Oysa sizler normal kuyruklusunuz. Verin onu bize, bu konuyu kapatıp, barış içinde yaşamaya devam edelim."

Boz Öküz ve heyeti, Uzun Kuyruk''u teslim etmiş, yine Benekli Öküz karşı çıkmış. Uzun Kuyruk, aslanların pençesi altında can vermiş.

"NEREDE KAYBETTİK BİZ BU SAVAŞI?"

Bu olay sürekli tekrarlanmış, her seferinde farklıbahanelerle. Sonunda öküzler zayıflamış, aslanlar küstahlaşmış. Artık,hiçbir bahane ileri sürmeden, doğrudan müdahale ederek, "Verin bize şunu, yoksa karışmayız" demeye başlamışlar. Birer birer aslanların pençesinde can verirken, Boz Öküz ve birkaç öküz kalmış geride. İçlerinden biri liderlerine, "Ne oldu bize, nerede kaybettik biz bu savaşı? Oysa, vaktiyle ne kadar güçlüydük" diye sormuş. Boz Öküz, Benekli Öküz''ün sözlerini hatırlayarak, gözleri nemli "Biz" demiş, "Sarı Öküz''ü verdiğimiz gün kaybettik bu savaşı.."

kocaaaa ABD küçücük Vietnam i alt edemedi. Adamlar gerilla savasi yapıyordu cunku.bugun barış olmszsa 7sülale de ciksa gelse mezardan bu adamları durduramaz. insanlar insan gibi davranmali sulh yolunu bulmalı. birakin bozu benekliyi.

Ottoman Slap

Ottoman Slap

Üye
gercekten tek lafim kahrolsun bu hukumet vatan elden gidyor nerdesin..'Atam'...

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
..........

Silinen Üye 2392690

Silinen Üye 2392690

Kapalı Hesap
Her aklınıza eseni dile getirerek bir yere varma uğraşlarından kaçının.
1923'den 2000'e Türkiye'nin Avrupa'ya esir olduğu dönemden bugüne bir göz atın.13 yılda ithalliği yarı yarıya indirdiğimiz ve Yerli üretim adı altında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin geldiği son odak nokta ve 1 ayda Terörürn soluğunu kestiği anlarda Devletin kasasına giren 5.6 milyar bu neticeler doğru yol adına bir kaç hakikat.Şehitlerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun.Ama sert çatmanın manası yok.Sizin gibi kükreyenler çok oldu ama Devletin paralı asker alımında sonuca bakınca bir çoğunuzun boş bir hesap olduğunun kanısındayım.Bugün var yarın yok.Sen elindeki fırsatları tepersen bir sonrakinin hesabını kim verecek bunu düşünen var mı aranızda.
Terörle yıllardır başa çıkamadığımız her yanıyla ele alınır ama doğru adamı ve yanlışı ayırt edemeden konuşmayın.Bugün içeride yatanlar muhabbet kuşları değil.Bu vatanın evladını doğrultular adına harcayan İsrail kırmaları değilmiydi.Gel gelelim siz onada sahip çıkıyorsunuz.Ne kadar aslınızı yansıtıyorsunuz oda merak konusu.
Demem o ki Feryatlarla bu vatan ne batar nede arşa yükselir.İmanın olmadığı bir yerde harap olmak kolay yoldur.
Ama Müslümanlığın kanısına varan ve özüne dönme gayretlerinde olan Bir Devlet İmparatorluğa doğru yol almaktan geri durmaz.

Üst Alt