htc desire hd kapandı açılmıyor, Allah aşkına bi yardım

Sponsorlu Bağlantılar

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
htc desire hd kapandı açılmıyor, Allah aşkına bi yardım
arkadaslar, yurt dışı desire hd telefon aldım.. ertesi gün android telefonlardan anlayan bi arkadasım abi bunun android versiyonunu güncelleyelim dedi, bende yap bakalım dedim.. güncelleme esnasında telefon kapandı... uğraşa uğraşa, internetten arastıra arastıra ses kısma ve power tusuna basarak kurtarma menusune girdik.. s-off konumunda iken ses tusları ile hareket etmeyi denedik ama ses tusları gerekse power tusu işlevsizdi.

sonra yine ses kısma ve power tusuna basarak açmayı denedik, beyaz ekran ortasında yeşil htc yazısı çıktı ve telefon titremeye basladı..5-6 dk sonra kendi kendini açmaya çalıstı, JELLY TİME diye bi arayüzü vardı açılırken, o çıkıyodu peşine de pin kodu istiyodu, ama bu sefer çıktığında hiç pin koduna girmedi.. titreşimle beraber çıkan beyaz ekran ortasındaki yeşil htc yazısından sonra çıkan jelly time logosu saatlerce yanıp sönmeye basladı..
şarja taktığımda sabit turuncu ışığı yanıyor, zaman zaman yeşil bi ısık da yanıyor ama hiç açılmıyor.

allahını seven bi yardım etsin... neyapacağımı bilemiyorum... bilgisi olan bi el atsın kardeslerim..lütfen

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Adımları bir kez daha uygulamanızda fayda var.

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
hangi adımları abi, usb de pc algılamıyo, ses tusları bi işe yaramıyo, kafayı yemek üzereyim yemın ederim

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
İlk olarak cihaz hangi adımda kapandı, ne olduda kapandı yani?

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
arkadas bilgisayardan güncelleme yaparken kapandı.. önce hiç ısık gelmedi, sonrada yukarda bahsettiğim gibi takıldı kaldı

- - - Eklendi - - -

RUU_Ace_HTC_WWE_1.32.405.3_Radio_12.28b.60.140e_26.03.02.15_M3_release_155032_signed sanırım bunu yuklemeye calısıyorduk

- - - Eklendi - - -

nobetteyim984 hotmail com dan ulasabilirsiniz abiler... bi yardım gözünüzü seviyim...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Sakin olun öncelikle sorun bir şekilde çözülecek.
Ben cihaz hakkında fazla bilgi sahibi değilim. Araştıracağım.
Bu arada diğer arkadaşlarda yardımcı olacaktır size.

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah kardesim.. allah razı olsun yaa... acayip sinirim bozuldu, 2 gündür başım çatlıyacak gibi ağrıyo, uyuyamıyorum valla...

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
Sanırım arkadaşın modifiye rom yüklü ve bootloader kilidi açık olan cihaza ruu yüklemeye çalışmış.Ruu(orijinal yazılım) yükleyebilmek için önce stock recovery yükleyip daha sonra boot kilidini kapatıp öyle yüklemek gerekirdi.

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Sanırım arkadaşın modifiye rom yüklü ve bootloader kilidi açık olan cihaza ruu yüklemeye çalışmış.Ruu(orijinal yazılım) yükleyebilmek için önce stock recovery yükleyip daha sonra boot kilidini kapatıp öyle yüklemek gerekirdi.
Bencede sorun böyle bir durumdan kaynaklanıyor.
Cihazı aldığınız yerle irtibata geçip cihaz hakkında bilgi alır mısınız? Yani önceki sahibi cihazda işlem yapmış mı?

relax_1_8

relax_1_8

Üye
Cihazin brick olmuş. Cihazinla ilgili bricklenmişleri araştır nasil açılır tekrar. Sonuca illaki ulasirsin.

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
aldığım telefoncu arkadasla görüştüm, evet içine farklı bişeyler yüklemiş, orjınal android yazılımı değildi yani, mesela kulaklıktan sesı bozuk geliyodu yada telefonun kendine ait zil seslerine erişemiyordum..
bazı özellikleri tam doğru çalısmıyodu..
şimdi aldığım yere gönderdim..olmadı son care ankaradaki htc servisine yollayacam.. o da olmazsa kaderime kızacam...

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
aldığım telefoncu arkadasla görüştüm, evet içine farklı bişeyler yüklemiş, orjınal android yazılımı değildi yani, mesela kulaklıktan sesı bozuk geliyodu yada telefonun kendine ait zil seslerine erişemiyordum..
bazı özellikleri tam doğru çalısmıyodu..
şimdi aldığım yere gönderdim..olmadı son care ankaradaki htc servisine yollayacam.. o da olmazsa kaderime kızacam...
Aldığınız yer farklı bir ROM atmış sanırım cihaza, eğer bunu yapabildiyse orjinale de döndürecektir cihazı, sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Hakkınızda hayırlısı olsun.

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
amin insallah kardesim...

creazy984

Üye
    Konu Sahibi
anakartını bozmusuz arkadaslar... jıtagla bile kurtulmadı...ilginiz için sağolun.. şimdi birtane HTC DESİRE HD anakartı lazım.. nasıl buluruz acaba, bi yardımcı olursanız çok sevinirim

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Anakart cihaz değişimi gibi birşey. Pahalıya gelir.

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
İyi bir araştırma yapın

Üst Alt